Thomson Multimedia získává většinový podíl ve skupině Philips Professional Broadcast

8. prosince 2000
Computer 23/00
Společnosti Royal Philips Electronics se sídlem v Nizozemí a Thomson Multimedia se sídlem ve Francii uzavřely předběžnou dohodu týkající se nákupu pěti divizí skupiny Philips Professional Broadcast firmou Thomson prostřednictvím nové holdingové společnosti založené společností Philips.
Thomson Multimedia získává většinový podíl ve skupině Philips Professional Broadcast
Amsterdam/Paříž, 4. prosince 2000 - Společnosti Royal Philips Electronics se sídlem v Nizozemí a Thomson Multimedia se sídlem ve Francii uzavřely předběžnou dohodu týkající se nákupu pěti divizí skupiny Philips Professional Broadcast firmou Thomson prostřednictvím nové holdingové společnosti založené společností Philips.

Na základě této předběžné dohody získává společnost Thomson v nově založeném holdingu okamžitý podíl ve výši 67%, který zahrnuje 5 divizí. Philips si ponechává práva k prodeji zbývajícího podílu ve výši 33% společnosti Thomson ve dvou stejných splátkách k 1. lednu 2002 a k 1. lednu 2003. Thomson má právo požadovat po společnosti Philips převod zbývajících 33% dle vlastního uvážení v jedné či dvou transakcích kdykoli. Dokončení prvního kroku transakce, která zůstává předmětem schvalovacího řízení a odborových jednání se očekává v prvním čtvrtletí roku 2001. Finanční podrobnosti nebudou zveřejněny.

Sdružený obrat obchodních aktivit divizí, které jsou předmětem dohody - Cameras, Film Imaging, Signal Processing, Media Networking & Control a Systems dosáhl v roce 1999 výše 250 milionů Eur a podílí se na něm celkem 1050 zaměstnanců. Skupina Philips Professional Broadcast se v současnosti zabývá činnostmi v oblasti speciálních produktů spotřební elektroniky.

Navrhovaná operace je v souladu se strategií firmy Philips, která je zaměřena na modernizaci sortimentu a rozšíření nabídky v oblasti. Prostřednictvím divize Digital Networks si společnost Philips zachová zaměření na řešení spotřební elektroniky a uvádění technologií pro oblast vysílání. Divize Digital Transmission Systems a SMATV společnosti Philips nejsou součástí transakce.

Z pohledu firmy Thomson se plánovaná koupě slučuje s nedávno uvedenou strategií divize Digital Media Solutions (DMS) a doplní její stávající aktivity a přední světové postavení v oblasti profesionálního vysílání, s cílem vývoje a uvedení profesionálního přehrávače určeného pro digitální vysílací systémy. Transakce tak zákazníkům i zaměstnancům zaručí kontinuální závazky.

Navrhovaná operace posílí divizi DMS Thomson, která je novým obchodním segmentem zaměřeným na technologická řešení určená distributorům, provozovatelům vysílacích sítí a inzerentům a směřujících k plně digitálnímu přenosu obrazu. Byla vytvořena po nedávném založení společnosti Nextream (společného podniku Thomson a Alcatel) zaměřené na posílení růstu v oblasti interaktivních video sítí.

Úmyslem firmy Thomson je sloučení vlastních aktivit v oblasti profesionálního vysílání s aktivitami převzatými od společnosti Philips. Jejich celkový prodejní obrat v roce 1999 se odhaduje na 366 milionů Eur, což představuje vedoucí postavení na trhu vyspělých technologií pro vysílání. Činnost se bude díky jedinečnému systému prodejní sítě vybudované ve více než 20 zemích dotýkat bezprostředních i budoucích požadavků distributorů video programů a celého odvětví vysílání.

Mezi portfolio zákazníků náleží hlavní provozovatelé vysílačů a sítí, provozovatelé multikanálového vysílání, operátoři zaměření na přenos a distribuci, studiová a postprodukční pracoviště. Činnost bude rovněž zaměřena na vyhledávání dalších příležitostí k růstu, rychlé využití tendence přesunu vysílání směrem k architektuře síťových serverů a tvorbě integrovaných digitálních řešení výkonných koncových zařízení.

Výkonný ředitel divize speciálních produktů Philips Tom Verbeek uvádí: “Thomson Multimedia získává jedinečné seskupení, které v příslušné oblasti hraje špičkovou roli. Důmyslná koordinace přinese celé skupině nevídané výhody proti konkurenci.”

Zbývající aktivity společnosti Philips orientované na oblast vysílání - zejména Digital Networks - budou zaměřeny na provozovatele vysílání a na jejich vybavení digitálními přenosovými systémy. Konkrétní úsilí bude soustředěno na potencionální domácí uživatele a na vývoj dekódovacích jednotek, které soustředí příjem a internetové aplikace.

Thierry Breton, předseda správní rady a výkonný ředitel společnosti THOMSON multimedia prohlásil : “Tento obchod je plně v souladu s iniciativou naší divize Digital Media Solutions. Se zahájením digitálního vysílání a video přenosu prostřednictvím Internetu zanedlouho vzrostou požadavky programových tvůrců, distributorů a operátorů vysílacích sítí na zvýšení kapacity přenosových zařízení ze studií až k zákazníkovi. Po předchozí fúzi s Nextream Interactive Video Networks, zaměřené na profesionální vysílání představuje nová dohoda další krok směrem k vybudování pozice na velmi slibném trhu..”

Tato tisková zpráva obsahuje prohlášení vycházející z navrhované dohody mezi společnostmi Philips a Thomson multimedia a popisuje záměry nového subjektu, jehož založení mají obě společnosti v úmyslu. Jak bylo již dříve uvedeno, dokončení transakce podléhá nezbytným registračním procedurám, včetně schvalovacích řízení ze stran hlavních představitelů fúze a odborů. Vyhlídky nové společnosti budou podléhat řadě faktorů, mezi které patří tržní situace, technologický vývoj, vybudování pozice mezi zákazníky a zaměstnanci a působení konkurence.

Údaje o společnosti Philips

Nizozemská společnost Royal Philips Electronics je největší evropskou a jednou z největších světových společností zaměřených na elektroniku, s prodejním obratem ve výši 31,5 miliard EUR dosaženým v roce 1999. Je hlavním globálním dodavatelem barevných televizorů, osvětlovacích těles, elektrických holících strojků, barevných obrazovek pro televizory a monitory a jednočipových televizních obvodů. 239370 zaměstnanců ve více než 60 zemích působí v oblasti osvětlení, spotřební elektronice, aplikací pro domácnosti, výroby komponentů, polovodičů a systémech pro zdravotnictví. Cenné papíry společnosti Philips jsou kótovány na burzách v New Yorku (symbol: PHG), Londýně, Frankfurtu, Amsterdamu a dalších. Novinky týkající se společnosti Philips naleznete na www.news.philips.com

Údaje o společnosti Thomson Multimedia

S prodejním ziskem 6.7 miliard Euro (6.5 miliard US$) dosaženým v roce 1999 a 55000 pracovníky ve více než 30 zemích je Thomson Multimedia (burza Paříž Sicovam: 18453) (NYSE: TMS) dodavatelem celé řady technologií, systémů, finálních produktů a služeb určených pro profesionály i spotřebitele v oblasti zábavního a mediálního průmyslu. Přechodem uživatelů na digitální doménu se zabývá 5 hlavních divizí zaměřených na obory: zobrazovací komponenty, digitální média, spotřební elektronika, vývoj nových médií a patentová a licenční řízení. Svou produkci rozšiřuje pod známými obchodními názvy THOMSON a RCA.

Podrobnější informace: http://www.thomson-multimedia.com.

Váš názor Další článek: Computer 23/00

Témata článku: Video, Hudba, filmy, seriály, Transmission, Technologický vývoj, Thomson, Hlavní dodavatel, Vysílání, Dohoda, Nové televizory 2016, Signal, Royal, Nizozemská studie, Amsterdam, Elektronika, Divize, Největší obrazovka, Nezbytný údaj, Paříž, Navrhované řešení, Transakce, Největší symbol, Nová oblast, Patentové portfolio, Předběžný název, Spotřební elektronika


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF