Thomson multimedia otevírá novou výzkumnou laboratoř

7. února 2001
Jaký bude procesor Tualatin?
V rámci strategie rozšiřování a inovací digitální komunikační technologie a posílení výzkumu a vývoje ve Spojených Státech otevřela společnost Thomson multimedia v prosinci korporativní výzkumnou laboratoř v Princeton (New Jersey).
Thomson multimedia otevírá novou výzkumnou laboratoř
V rámci strategie rozšiřování a inovací digitální komunikační technologie a posílení výzkumu a vývoje ve Spojených Státech otevřela společnost Thomson multimedia v prosinci korporativní výzkumnou laboratoř v Princeton (New Jersey). Tato již šestá laboratoř skupiny bude zaměřena na posílení "know-how" vývoje produktů z oblasti mobilní a širokopásmové digitální komunikace a rozšíří portfolio intelektuálního majetku skupiny.

Ve spolupráci s ostatními výzkumnými centry společnosti v Rennes (Francie), Indianapolis (USA), Hanover, Villingen (Německo) a Tokyo (Japonsko) se bude laboratoř v Princetonu podílet na vývoji klíčových strategických technologií. Součástí těchto technologií bude třetí generace mobilních sítí, nová generace internetových protokolů, bezdrátové domácí sítě a datový přenos multimediálního obsahu.

Laboratoř bude rovněž upevňovat silné partnerské svazky se špičkovými americkými výzkumnými a vzdělávacími centry. Thomson vyhledává kvalifikované vědce a techniky, jejich zdrojem by se měly stát významné univerzity na východním pobřeží USA, např. MIT (Massachusetts Institute of Technology), Princeton, Columbia a Carnegie-Mellon. Město Princeton je sídlem řady výzkumných pracovišť patřících gigantům spotřební elektroniky. Svá výzkumná a vývojová centra zde mají společnosti Siemens, NEC, Panasonic a Sarnoff.

Laboratoř v Princetonu začíná se dvanácti výzkumnými a technickými pracovníky, kteří přišli z Indianapolis, Rennes a Hanoveru. Na konci roku 2001 bude mít tým již přes 20 pracovníků.

"V oblasti mobilního multimediálního přenosu se budou klíčoví producenti podílet na efektivním řešením přenosu multimediálního obsahu a aplikací do spotřebních výrobků. Hodláme vstoupit do tohoto prostředí a problémy řešit jednak posílením našich odborných kapacit, jednak navázáním úspěšného průmyslového a akademického partnerství. Tyto snahy upevňují postavení společnosti Thomson multimedia jako předního inovátora a mají značný účinek na průmysl a na náš čistý zisk."

Kumar Ramaswamy, ředitel Princeton Lab, korporativní výzkumná laboratoř

Údaje o společnosti Thomson Multimedia

S prodejním ziskem 6.7 miliard Euro (6.5 miliard US$) dosaženým v roce 1999 a 55000 pracovníky ve více než 30 zemích je Thomson Multimedia (burza Paříž Sicovam: 18453) (NYSE: TMS) dodavatelem celé řady technologií, systémů, finálních produktů a služeb určených pro profesionály i spotřebitele v oblasti zábavního a mediálního průmyslu. Přechodem uživatelů na digitální doménu se zabývá 5 hlavních divizí zaměřených na obory: zobrazovací komponenty, digitální média, spotřební elektronika, vývoj nových médií a patentová a licenční řízení. Svou produkci rozšiřuje pod známými obchodními názvy THOMSON a RCA.

Podrobnější informace: http://www.thomson-multimedia.com.

Váš názor Další článek: Jaký bude procesor Tualatin?

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Patentové portfolio, Zábavní průmysl, New Jersey, Thomson, University of Tokyo, Tokyo, Multimediální centra, Silná doména, Columbia, Jersey


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF