ThinkPad Edge: nové notebooky přímo na míru pro váš byznys

16. května 2010
Test osmi výkonných grafik
ThinkPad Edge: nové notebooky přímo na míru pro váš byznys

Společnost Lenovo uvádí na náš trh nové modely z řady notebooků ThinkPad Edge. Jedná se o 14 a 15palcové notebooky ThinkPad Edge v červeném a černém provedení, které jsou určené pro podnikatele a malé podniky (SMB). Nové modely nabízí kromě tradičního stylu volitelně i elegantní podsvícení klávesnice.

U nás využívá 13“ notebook ThinkPad Edge i podnikatel Robert Vlach, provozovatel oblíbeného serveru Na volné noze.cz. „Největší předností notebooku ThinkPad Edge je podle mě jeho funkčnost, bezproblémový provoz, mobilita a promyšlený design uzpůsobený každodenním potřebám. Líbilo se mi také, že jej mohu začít ihned používat bez zdlouhavé instalace a konfigurace systému,“ říká Robert Vlach. „Výkon notebooku ThinkPad Edge postavený na procesoru Intel a 64bitových Windows 7 mne mile překvapil. Pro běžné kancelářské aplikace je zcela vyhovující,“ dodává.

Lenovo plánuje i do budoucna rozšiřovat řadu ThinkPad Edge, aby díky jejím inovacím, kvalitě a spolehlivosti dosáhli v oblasti SMB stejného vedoucího postavení jako u velkých podnikových zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek 
Konkurence nemá šanci

14 a 15palcové notebooky ThinkPad Edge kombinují výhodnou cenu a funkce, které uživatelé v SMB segmentu potřebují v první řadě - rychlé procesory, možnosti bezdrátového připojení a hlasovou komunikaci po internetu s využitím VoIP, a to vše zabalené do elegantního a moderního designu. Notebooky ThinkPad Edge jsou vybaveny:

  • nejnovějšími procesory Intel Core i5 a i3, ale i procesory Celeron
  • VoIP funkcemi, zahrnující webovou kameru s vysokým rozlišením a HD LED displej s rozlišením 1366 x 768 bodů
  • DVD/RW mechanikou, výstupem VGA a HDMI pro sledování HD obsahu a čtečkou paměťových karet 7 v 1
  • bezdrátovými technologiemi včetně WiFi a volitelně 3G
  • pohodlnou voděodolnou ThinkPad klávesnicí s multidotykovým touchpadem

Notebooky ThinkPad Edge nabízejí uživatelům pro ušetření peněž i času nástroje z řady ThinkVantage včetně Rescue and Recovery, který pomáhá uživatelům obnovit ztracené nebo poškozené soubory, nebo Access Connections umožňující snadno spravovat připojení k internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sladký byznys s ThinkPad Edge

Podnikatel Lev Ekster nedávno vytvořil opravdový trhák v podnikání - první mobilní cupcake obchod v New York City - Cupcake Stop. Ekster je majitelem 13palcového notebooku ThinkPad Edge a při svém podnikání na tento notebook velmi spoléhá, neboť mu pomohl podnikání rozběhnout a rozšířit. Používá jej k objednávání materiálu, pro vytváření menu, zpracování mezd a dokonce i pro marketing svého podniku prostřednictvím sociálních médií, jako je Facebook a Twitter.

„Strávím téměř 95 % mého pracovního dne mimo kancelář, takže mít ultrapřenosný notebook, který se mnou udrží krok, je nesmírně důležité,“ řekl Lev Ekster, majitel Cupcake Stop. „S ThinkPad Edge se můžu soustředit na své podnikání, ať už jsem doma, v autě nebo na cestě na schůzku s novým obchodním partnerem. K podávání zpráv zákazníkům o mojí aktuální poloze a denním menu používám WiFi a širokopásmové služby 3G od AT&T. Notebook zpracovává různé kancelářské úkoly, které mu svěřím, a skvěle se hodí k mému image a stylu, coby majitele ambiciózního malého podniku.“

Poslechněte si více od Lva Ekstera o jeho začátcích a průběhu podnikání v tomto videu nebo se podívejte na fotky v této prezentaci.

Ceny a dostupnost

Cena nově uvedených modelů notebooků ThinkPad Edge, které budou v průběhu května dostupné i v ČR, je 16 490 Kč bez DPH.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Další článek: Test osmi výkonných grafik

Témata článku: Notebooky, Cupcake, Lifestyle, Mile, Postavená kamera, Nejnovější model, Mobilní objednávání, Lenovo Thinkpad, Objednávání, Thinkpad, Bezdrátová klávesnice s touchpadem, Rescue, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF