TextSpy

Zahájení dodávek produktové řady Amos Software TextSpy – systému pro fulltextové vyhledávání v Adobe Acrobatu pro střední a východní Evropu.
TextSpy
Amos Software, spol. s r. o., autorizovaný distributor Adobe Systems a dalších výrobců grafického software ohlašuje okamžitou dostupnost kompletní řady produktů Amos Software TextSpy, sady zásuvných modulů do Adobe Acrobatu, pro indexování a fulltextové vyhledávání v dokumentech Adobe PDF ve středoevropských a východoevropských (a samozřejmě i západoevropských) jazycích.

Fulltextové vyhledávání, jež se dodává spolu s Adobe Acrobatem je bohužel nepoužitelné pro práci v jiné znakové sadě, než standardní západní (Roman, Latin 1), a čeští i ostatní středoevropští uživatelé dlouho volali po cenově dostupném a prakticky použitelném řešení této potřeby.

Dnes tedy zahajujeme běžné dodávky tohoto kompletního řešení, které podstatným způsobem zhodnocuje možnost využívání Adobe Acrobatu a jeho dokumentů Adobe PDF v našem jazykovém prostředí. Od této chvíle není problémem efektivně prohledávat rozsáhlé databanky elektronických dokumentů v jednotném, multiplatformovém datovém formátu Adobe PDF (Portable Document Format), v současnosti nejuniverzálnějším formátu pro spolehlivé ukládání, archivaci a výměnu graficky bohatých dokumentů. Mezi výhodami formátu PDF zmiňme též nezávislost na nainstalovaných písmech, kompaktnost, možnost opatření dokumentů PDF elektronickým podpisem, několik úrovní zabezpečení proti neoprávněnému použití, nástroje pro sledování změn dokumentu během zpracování v rámci pracovní skupiny a pro porovnávání různých verzí téhož dokumentu a mnohé další.

Základem unicodového fulltextu TextSpy jsou dva moduly – Indexer a Query.

TextSpy Indexer vytváří ze zadaných dokumentů v univerzálním formátu Adobe PDF index s informacemi o výskytu a pozici jednotlivých slov. Ten je potom připraven pro použití s modulem TextSpy Query.

TextSpy Query je dotazovací modul, do nějž uživatel zadává dotazy na přítomnost daného slova nebo slov, a TextSpy Query potom pomocí indexu najde všechny výskyty, odpovídající zadaným kritériím. Tento výsledek je pak zobrazen jako seznam v okně výsledků hledání, kde lze dále zobrazit informace o nalezeném souboru nebo zvolenou stránku přímo otevřít v Adobe Acrobatu či Acrobat Readeru. Hledané výrazy jsou v otevřené stránce barevně zvýrazněny.

Indexovací modul je určen pro použití s plnou verzí Adobe Acrobatu, vyhledávací modul je (podle verze) k dispozici jak pro plnou verzi, tak pro zdarma šířený Acrobat Reader.

Licencování Amos Software TextSpy

Textspy se licencuje ve třech variantách:

1. TextSpy Personal Edition pro Adobe Acrobat Základní, plná verze pro uživatele, kteří chtějí vytvářet fulltextové indexové soubory ze svých dokumentů PDF a ty prohledávat. Pracuje s plnou verzí Acrobatu. Obsahuje moduly TextSpy Personal Indexer a TextSpy Personal Query. Uživatelé TextSpy Personal Edition si mohou zcela volně vyměňovat a sdílet své indexy, neboť TextSpy Personal Query umí prohledávat všechny druhy indexů TextSpy. Vztah mezi variantami Indexů a verzemi Query je přehledně zobrazen níže v tabulce.

2. TextSpy Workgroup Edition pro Adobe Acrobat a Acrobat Reader Verze pro pracovní skupiny, jejichž členové mají přístup k centrálně vytvořeným indexovým souborům. Obsahuje jednu licenci modulu TextSpy Workgroup Indexer pro Adobe Acrobat, jednu licenci modulu TextSpy Personal Query pro Adobe Acrobat a deset licencí modulu TextSpy Workgroup Query pro Adobe Acrobat a Acrobat Reader (počet licencí TextSpy Workgroup Query lze rozšířit). TextSpy Workgroup Indexer vytváří personalizované indexové soubory, v nichž lze kromě TextSpy Personal Query, vyhledávat i příslušně personalizovaným TextSpy Workgroup Query, použitelným nejen s plnou verzí Adobe Acrobatu, ale i s volně šířeným Acrobat Readerem. Pomocí TextSpy Workgroup Query lze prohledávat i indexové soubory vytvořené pomocí TextSpy Publishing Kit.

3. TextSpy Publishing Kit pro Adobe Acrobat Varianta pro tvorbu indexových souborů k dokumentům PDF, šířeným CD-ROM. Obsahuje TextSpy Personal Edition (TextSpy Personal Indexer a TextSpy Personal Query) pro Adobe Acrobat a navíc speciální personalizovaný TextSpy Publishing Indexer, pomocí něhož lze vytvářet indexové soubory, prohledávatelné všemi variantami TextSpy Query, včetně volně šířeného TextSpy Free Query pro Adobe Acrobat a Acrobat Reader. V tomto případě je licencován je vytvářený index, cena je kalkulována za jedno CD.

Výše uvedenou produktovou řadu doplňují volně šiřitelné (freeware) produkty TextSpy:

1. TextSpy Free Query pro Acrobat Reader a Adobe Acrobat Modul pro prohledávání indexů vytvořených a licencovaných s použitím TextSpy Publishing Kitu. Je zdarma a volně šiřitelný. 2. TextSpy Demo Indexer pro Adobe Acrobat Indexovací modul – zkušební verze. Oproti placeným verzím má funkční omezení, lze s ním vytvářet indexy pro maximálně 3 soubory PDF a 20 stránek.

Realizované projekty

TextSpy přichází na trh po dlouhém vývoji a důkladném testování přímo u výrobce a u vybraných beta-testerů. Našimi partnery byly nebo jsou již realizovány tři pilotní publikační projekty na CD:

1. Moraviapress, a. s., Břeclav – vytvoření indexů ke sbírce zákonů na CD-ROM.

2. Polabské školící a informační středisko – vytvoření indexů k přehledu elektrotechnických norem, zákonů, předpisů a měřících přístrojů na CD-ROM.

3. Softwarové noviny – vytvoření indexů k CD-ROM s kompletní PDF verzí ročníku 1999.

Cena a dostupnost

Ceny jednotlivých variant:

TextSpy Personal Edition 4.990,- Kč

TextSpy Workgroup Edition 24 900,- Kč Včetně 10 licencí Workgroup Query

TextSpy Publishing Kit 9.990,- Kč Včetně licence pro 30 oublikovaných indexů

Cena za 1 CD-ROM s indexem TextSpy se stanovuje individuálně, a odvíjí se od nákladu publikovaných CD, popř. i charakteru projektu. Orientačně se pohybuje v řádu desítek Kč za 1 CD.

TextSpy Personal Edition bude po dobu 60 dnů k dispozici za cenu 2.490,- Kč při zakoupení s Adobe Acrobatem 4.0 (plnou verzí i upgrade). Tato nabídka platí i pro Acrobaty již zakoupené po 1. dubnu 2000.

Všechny varianty Amos Software TextSpy v české verzi jsou dostupné k okamžitému dodání. Vzhledem k tomu, že čeština a slovenština nejsou jediné jazyky, pro které TextSpy zpřístupňuje výhody fulltextového vyhledávání, bude v brzké době následovat verze s uživatelským rozhraním v angličtině, popř. i v dalších jazycích.

Systémové požadavky

Adobe Acrobat nebo Acrobat Reader 4.0 nebo 4.05 pro příslušnou platformu (Windows či Macintosh), indexované dokumenty používající korektně lokalizovaná písma.

O společnosti Amos Software

Společnost Amos Software je autorizovaným distributorem společnosti Adobe Systems Inc. Její vývojové oddělení je autorem lokalizací hlavních produktů Adobe. Z aktuálních vlastních projektů Amos Software kromě právě uváděné produktové řady TextSpy zmiňme ještě sadu zásuvných modulů pro podporu východoevropských jazyků v aplikaci Adobe InDesign nebo úpravu programu pro tvorbu rozsáhlé dokumentace Adobe FrameMaker pro bezchybné použití s kompletní středoevropskou diakritikou. V období 1997-1999 byla společnost Amos Software největším distributorem produktů Adobe ve východní Evropě. Další podrobné informace najdete na internetových stránkách Amos Software na adrese http://www.amsoft.cz a na speciálních stránkách věnovaných produktu TextSpy http://www.textspy.cz a http://www.textspy.com.

©2000 Amos Software, spol. s r. o.. Všechna práva vyhrazena. Adobe a Acrobat jsou ochranné známky Adobe Systems Incorporated. Windows je registrovaná ochranná známky Microsoft Corporation. Macintosh je ochranná známka Apple Computer Inc., registrovaná v USA a dalších zemích. Amos Software a TextSpy jsou registrované ochranné známky Amos Software, spol. s r. o.

Váš názor Další článek: Jak vytvářet www stránky - 20. díl

Témata článku: Software, Adobe Reader, Index, Měřicí přístroj, Indesign, Šíření, Ochranná známka, Acrobat, Modul, Adobe Acrobat, Kite, Plná verze, PDF, Variant, Varianta, CD-ROM, PDF Reader


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky