Terminály SCOVERYxS a kompaktní stolní počítače SCENIC xS

26. května 2000
Hudba: zajeďte si na MP3 summit
Nový zdrojově nenáročný tenký klient na bázi PC udává standard pro implementaci podnikových sítí.
Terminály SCOVERYxS a kompaktní stolní počítače SCENIC xS
Společnost Fujitsu Siemens Computers uvedla novou řadu zdrojově nenáročných tenkých klientů, a rozšířila tak svou řadu osobních počítačů Professional PC. Nové multifunkční terminály SCOVERYxS a kompaktní stolní počítače SCENIC xS jsou v první řadě určeny pro organizace, které vyžadují vysokou míru bezpečnosti a nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Tento nový, zdrojově nenáročný tenký klient byl navržen pro provoz v prostředí velké, centrálně řízené sítě. Vyznačuje se především spolehlivostí, flexibilitou, bezpečností a nízkými náklady na servis. Protože jsou nové systémy SCOVERY xS a SCENIC xS velmi adaptabilní, je možné je optimálně integrovat do stávajících heterogenních klient / server infrastruktur.

Modely SCENIC xS a SCOVERY xS jsou založeny na stejné systémové platformě a jsou vysoce ergonomické, takže se s nimi velmi pohodlně pracuje. Nízkou hladinu zvuku zajišťuje revolučně řešený systém ventilace a sofistikovaně navržená skříň.

SCOVERY xS – tencí klienti s vysokou mírou bezpečnosti

Kromě vysoké výkonnosti, jednoduché správy a výborné ergonomiky nabízí nový terminál SCOVERY xS na bázi tenkého klienta nejvyšší možnou míru bezpečnosti. Neoprávněný přístup znemožňuje snímač SmartCard a vyspělý bezpečnostní software SICRYPT a TransON. SCOVERY xS je proto ideální tenký klient pro podniky s vysokými nároky na bezpečnost, jako jsou např. banky, pojišťovny a veřejná správa. Jako tenký klient pracuje nový SCOVERY xS bez externí mechaniky nebo pevných disků, protože všechna data jsou uložena na centrálním serveru. Tím je zajištěna zvýšená bezpečnost dat, plná ochrana před viry a krádeží dat. Tím, že je operační systém uložen do flash paměti, je nový SCOVERY xS zajištěn také proti narušení systému.

Vysoká funkčnost s nízkými nároky na prostor

Nový systém SCOVERY xS se vyznačuje kompaktností (93 x 324 x 374 mm) a širokou škálou funkcí. Flash paměť, která je založena buď na operačním systému Linux nebo vestavěném systému Windows NT (volitelně), zvyšuje stabilitu a flexibilitu systému. SCOVERY xS nabízí běžné terminálové režimy, včetně přístupu k Javě a internetovým aplikacím. Integrovaný Netscape Communicator poskytuje standardní, celopodnikové rozhraní a umožňuje přístup ke globálním sítím. Protokol RDP (Remote Desktop Protocol) založený na jazyce Java a protokol ICA (Independent Computer Architecture) podporovaný systémem Citrix umožňuje,

aby všechny aplikace používané na tomto multifunkčním tenkém klientovi mohly běžet přímo na příslušných serverech. SCOVERY xS je optimální pro použití

v nejmodernější host/klient infrastruktuře. Díky tomu, že je velmi adaptabilní na různá prostředí, jsou náklady na jeho vlastnictví (TCO) velmi nízké.

Nejdůležitější vlastnosti modelu SCOVERY xS

 • Inteligentní terminál pro hostované aplikac
 • ICA klient pro Microsoft Terminal Server, rozšířený o Citrix MetaFram
 • Aplikace Windows běží na serveru, výstup na obrazovce počítače SCOVER
 • Odolnost vůči chybám a stabilní provoz
 • Operační systém Linux s "tvářící se jako" Windows, aplikace a emulace standardů jsou uloženy ve flash pamět
 • Konfiguraci, správu a updaty softwaru provádí pouze administrátor systému
 • Jednoduchá správa sítě – všechny programy a data jsou na server
 • Vysoký stupeň bezpečnosti dat – nejsou použity lokální jednotky

SCENIC xS –zdrojově nenáročný osobní počítač s vysokou výkonností

Nový systém SCENIC xS je určen pro rostoucí počet organizací, které chtějí své klient/server prostředí vybavit kompaktními desktopovými osobními počítači. Systém SCENIC xS je zdrojově a prostorově nenáročný stroj, který lze díky integrovanému pevnému disku s plnou verzí operačního systému Windows, externímu CD ROM a disketové jednotce nakonfigurovat jako plně funkční PC.

Nejdůležitější vlastnosti modelu SCENIC xS

 • Snadno obsluhovatelný počítač SCENIC řady "x"
 • Velmi tichý provoz díky řízení teploty a režimu tichého provozu s vypnutými větráky
 • Nejnovější technologie s moderními procesory Intel Pentium III nebo Celero
 • Výkonný grafický engin integrovaný do Intel chipset
 • Plně konfigurovatelný systém co se týče procesoru, hlavní paměti, pevného disku, přístupných jednotek a doplnitelných základních desek
 • Vysoce kvalitní systém s interně vyvinutou systémovou desko
 • Nízká spotřeba energie a plná kompatibilita s ACP
 • Zabudovaný reproduktor pro používání audi
 • Připravený pro Wake-on-LAN, včetně funkce Alert-on-LAN
 • Integrovaný snímač SmartCard (volitelně), připravený pro “SICRYPT SmartCard Windows 2000
 • správa desktopu podle WfM 2.0, včetně inteligentního monitoringu hardwaru

Systémy SCENIC xS a SCOVERY xS jsou okamžitě dostupné. Díky tomuto novému konceptu tenkých klientů a zdrojově nenáročných osobních počítačů společnost Fujitsu Siemens Computers udává nový standard pro budoucí celopodnikové sítě. Díky vynikající adaptabilitě systémů je umožněna optimální integrace do stávajících heterogenních struktur klient / server.

O společnosti Fujitsu Siemens Computers

Společnost Fujitsu Siemens Computers BV se sídlem v holandském Amsterdamu zahájila svoji činnost 1. 10. 1999. Tento společný podnik s podílem obou partnerů 50 % a celkovým počtem asi 9500 zaměstnanců vznikl na základě dohody společností Fujitsu Computers Europe Limited (FCEL) a divize Computer Systems (CS) společnosti Siemens. Kombinace nejmodernějších technologií společnosti Fujitsu a pozitivního renomé značky Siemens zaručuje nové společnosti Fujitsu Siemens Computers vynikající startovní pozici a řadí nový společný podnik mezi tři největší světové dodavatele počítačů a informačních technologií. Nová společnost bude vyvíjet, vyrábět a dodávat kompletní portfolio notebooků, osobních počítačů, pracovních stanic, serverů na bázi procesorů Intel pro všechny platformy operačních systémů, velkých UNIXových serverů, storage systémů a velkých centrálních superpočítačů (mainframes) s následnou plnou podporou zákazníků. Cílem společnosti Fujitsu Siemens Computers je agresivně vstoupit do 21. století a stát se největším evropským dodavatelem v roce 2001.

Ve stejné době začala také v České republice fungovat nová společnost Fujitsu Siemens Computers, s. r. o., jakožto 100% dceřiná společnost Fujitsu Siemens Computers BV. Veškerá práva a povinnosti, vyplývající z existujících právních vztahů, se převádějí na společnost Fujitsu Siemens Computers, s. r. o., která je právním nástupcem obou společností vytvářejících společný podnik. Současné prodejní kanály obou firem budou využity v plném rozsahu a partneři nyní budou nabízet širší portfolio výrobků, které jim umožní posílit postavení u zákazníků a bude znamenat i širší a více konkurenceschopnou nabídku řešení s produkty Fujitsu Siemens Computers.

Pobočka firmy Fujitsu Siemens Computers v České republice zahájila prodej serverů a připravila zajímavý zaváděcí program této nové řady včetně možností ověření aplikací.

Váš názor Další článek: Hudba: zajeďte si na MP3 summit

Témata článku: Windows, Vysoká míra, Vysoká bezpečnost, Tichý počítač, Fujitsu Siemens, Funkční koncept, Audi, Nový klient, Vysoká výkonnost, SmartCard, Klient, Celková bezpečnost, PC skříně, Alert, Velké portfolio, Independent, Siemens, Nový systém, Tenký model, Wake, Stávající model, Scenic, Stejný náklad, Tichý provoz, Nová řada


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 111

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu