Tenký LED projektor ASUS P1

Tenký LED projektor ASUS P1

ASUS představil projektor ASUS P1 LED určený pro domácnosti i firmy, který se vyznačuje kompaktními rozměry s výškou pouze 33 mm. Projektor využívá technologii projekce LED, disponuje svítivostí 200 lumenů, nativním rozlišením 1280 × 800 a životností lampy až 30 tisíc hodin, což znamená 10 let provozu po dobu 8 hodin denně.

Model P1 je jedním z nejtenčích projektorů na světě s jasem 200 lumenů. Zásluhou malých rozměrů srovnatelných s obalem na CD se dobře přenáší a nabídne kvalitní obraz s vysokým jasem. Novinka promítá obraz v nativním rozlišení 1280 × 800 a hodnota projekční vzdálenosti činí 1,16 : 1. Ostrého obrazu o úhlopříčce 40" tak lze dosáhnout umístěním projektoru ve vzdálenosti pouze 1 metr od projekční plochy. Projektor P1 navíc využívá stejný vstup napájení jako notebooky ASUS*, nejsou tedy potřeba žádné další kabely a adaptéry.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení je plně plug and play - po připojení k počítači jej lze okamžitě začít používat bez nutnosti instalace. Projektor nabízí uživatelsky příjemné rozhraní na projekční ploše, jehož prostřednictvím se dá upravovat nastavení. V závislosti na aplikaci je možné projektovat obraz o velikosti 15 až 200 palců. Díky kontrastnímu poměru 1 600 : 1 se text i grafika zobrazují jasně a detailně. O propojení s dalšími zařízeními se starají různé vstupy a výstupy, včetně kompozitního, USB 2.0 a VGA. Zobrazovat obsah jde i bez počítače, a to díky čtečce SD karet a integrovanému rozhraní přehrávače médií. Výstup zvuku zajišťuje 2wattový reproduktor**.

Úsporná projekční technologie

LED lampa projektoru P1 poskytuje ve srovnání s tradičními projekčními technologiemi značnou úsporu energie. Tato technologie nevyžaduje zdlouhavé zahřívání ani chlazení, projektor uživatel okamžitě zapne i vypne – výhodou je tedy rychlejší práce. LED lampa neobsahuje rtuť a vyznačuje se životností kolem 30 000 hodin. Pro uživatele to znamená nižší provozní náklady a menší dopad na životní prostředí. Celkový spotřeba činí zhruba 50 wattů.

Technické parametry:

Velikost DLP

0,45" DMDTM chip

Skutečné rozlišení

WXGA 1280 × 800

Projekční plocha

15–200"

ANSI jas (max.)

200 lumenů

Kontrastní poměr (běžný)

1 600 : 1

Rozměry

113 mm × 128 mm × 33 mm

Hmotnost

<400 gramů

Životnost světelného zdroje

30 000 hodin

Sytost barev (NTSC)

120 %

Barvy

16,7 milionu

Maximální rozlišení

až 1080p

Světelný zdroj

RGB LED

Poměr projekční vzdálenosti

1,16 : 1 (40" při vzdálenosti 1 m)

Projekční vzdálenost

0,5–2,0 m

Odsazení projekce

100 %

Provozní hluk (běžný)

30 dB

Poměr přiblížení

Pevný

Spotřeba energie

<50 wattů

Korekce zkreslení

Automatická (+/− 40°)

Konektory

30pinový do VGA/komponentní/USB**

* Může se lišit v závislosti na modelu a konfiguraci.
** Funkce a parametry produktu mohou být změněny bez předchozího upozornění. Podrobnější informace naleznete na webu www.asus.com.

Další článek: Twitter dnes slaví narozeniny. Kolik mu tipujete?

Témata článku: NTSC, Watt, Led zdroje, Nativní rozlišení, Projektor, Životnost, Vzdálenost, Nejtenčí USB, RGB LED, Světelné zdroje, Lumen, Kvalitní notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky