Téměř dvě třetiny dětí přišly na internetu do styku s něčím negativním

Téměř dvě třetiny dětí přišly na internetu do styku s něčím negativním

Služba Norton Online Family rozšiřuje ochranu na rodiny na celém světě

Bezplatné řešení na podporu bezpečného užívání Internetu přidává podporu 25 jazyků

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámil, že oceněná služba na podporu bezpečnosti rodiny online Norton Online Family bude nyní nabízena zdarma na celém světě ve 25 jazycích. Služba Norton Online Family byla dříve k dispozici pouze v angličtině a její nová verze je první globálně dostupné bezplatné řešení, které poskytuje rodičům potřebné komplexní nástroje nejen pro blokování nevhodných webových stránek, ale také pro získání skutečného přehledu o životě jejich dětí online a podporu trvalého dialogu o bezpečném chování v Internetu.

Nová verze se také snáze používá, má vylepšené uživatelské rozhraní, flexibilnější možnosti nastavení denních limitů pro použití počítače dítětem a další stránky podpory. 62 % dětí z celého světa uvádí, že při připojení online přišly do styku s něčím negativním[1]. Zpráva Norton Online Family Report tak ukazuje, že bezplatná služba napomáhající bezpečnosti dětí nyní nachází uplatnění více než kdykoli dříve.

Služba Norton Online Family nově pojímá bezpečnost online a pomáhá rodičům získat přehled o šedých oblastech Internetu. Bezplatná služba Norton Online Family obsahuje nejen základní nástroje, které účinně blokují závadný obsah, ale také podporuje otevřenou diskuzi mezi rodiči a dětmi. Rodiče mohou nastavit jasná domácí pravidla, získat přehled o hledaných termínech, které jejich děti zadávají, a lépe poznat, jak děti popisují svoji osobu na webech sociálních sítí. Součástí služby Norton Online Family je také zasílání zpráv v reálném čase, které dětem umožňuje zaslat rodičům oznámení o jejich úmyslech, když se pokoušejí navštívit blokované webové stránky. Protože se jedná o webovou službu, rodiče mají také tu výhodu, že se mohou kdykoli a kdekoli přihlásit z libovolného počítače a upravit nastavení nebo sledovat činnost dítěte.

„Pokud jde o online hrozby, starost rodičů se nemůže omezit pouze na to, aby děti nepřišly do styku s nevhodným obsahem,“ řekl Vladimír Špička, manager zodpovědný za prodej produktů Norton ve východní Evropě. „Služba Norton Online Family je jedinečná v tom, že poskytuje rodičům přehled o aktivitách jejich dětí online a o jejich zájmech, takže si s nimi mohou promluvit o tématech, která vzbuzují jejich zvědavost, a chránit je před hrozbami z Internetu.“

Podpora diskuse

Služba Norton Online Family není jako tradiční produkty s funkcí rodičovského zámku, které se zaměřují pouze na blokování a sledování činností dětí online. Služba rozšiřuje pomoc rodičům na získání kontroly nad šedými oblastmi Internetu. Rodiče stále potřebují nástroje pro ochranu dětí online, ale stejně důležité je nyní také vzdělávání a komunikace s dětmi.

Čím služba Norton Online Family podporuje diskuzi:

  • Skutečná transparentnost – Při nastavování služby jsou rodiče a děti vedeni ke společnému zamyšlení a vytvoření domácích pravidel pro činnosti online. Děti vždy vědí, že je služba Norton Online Family v počítači aktivní, a kdykoli také mohou zobrazit domácí pravidla, která se svými rodiči vytvořily.
  • Pochopení záměrů dětí – Rodiče mohou zobrazovat slova a fráze, které dítě hledá na webech jako Google, YouTube a Wikipedia, a vidí, kam se pomocí nich dostane online. Tato funkce také dává rodičům představu o tématech, o která se jejich dítě zajímá.
  • Přístup k informacím ze společenských sítí – Služba Norton Online Family sleduje činnost ve společenských sítích, jako jsou Facebook a MySpace, a nabízí možnost podívat se, jak děti popisují svoji osobu, když se přihlašují, a jak často se přihlašují. Rodiče tak mohou začít s dítětem mluvit, pokud vidí, že dítě o sobě nepodává správné informace, když je online.
  • Zasílání zpráv v reálném čase – Děti mohou rodičům posílat v reálném čase prostřednictvím webu Norton Online Family nebo e-mailu informace o svých záměrech, když se pokoušejí navštívit blokovaný webový server.

Snadné použití se srozumitelnými zprávami

Rodiče si v současné době uvědomují, že si musejí udělat čas na ochranu svých dětí online, ale dosud nenašli řešení, které by jim to skutečně usnadnilo. Služba Norton Online Family je webová služba a její nastavení je proto jednoduché. Rodiče mohou vytvořit účet online během několika minut. Není nutno nic složitě nastavovat, protože služba automaticky pro každé dítě vytvoří nastavení vhodné pro jeho věk, které mohou rodiče snadno přizpůsobit.

Služba poskytuje srozumitelné zprávy, ve kterých jsou činnosti uvedeny v chronologickém pořadí. Ve zprávě služby Norton Online Family o sledování webových serverů nejsou uvedeny nadbytečné adresy URL, například reklam z webů s bohatým mediálním obsahem, které není většina řešení rodičovského zámku schopna vyřadit. Zpráva také zobrazuje miniatury webů navštěvovaných dětmi, takže je přehledná a dobře srozumitelná. Rodiče mohou tyto zprávy zobrazit prostřednictvím svého účtu služby Norton Online Family z libovolného místa, odkud mají přístup k Internetu. Mohou si také zvolit, že jim budou o vybraných činnostech zasílány zprávy e-mailem.

Přizpůsobitelné nástroje pro zajištění bezpečnosti dětí

Účinné nástroje pro ochranu dětí před nebezpečími online jsou pořád ještě nutností a ve spojení s komunikací poskytují dětem nejlepší ochranu a poučení o hrozbách, které s sebou přináší použití Internetu. Služba Norton Online Family dává rodičům přístup k následujícím technologiím, které pomáhají zajistit bezpečnost dětí online:

  • Sledování rychlých zpráv – Rodiče mohou sledovat činnost aplikace pro rychlé zasílání zpráv a mohou povolit pouze předem odsouhlasenou skupinu kamarádů a schvalovat přidání nových kamarádů.
  • Pohodlná kontrola nad webovými servery – Možnost zakázat více než 40 kategorií témat dává kontrolu nad webovým obsahem vstupujícím do domácnosti. U malých dětí mohou rodiče omezit přístup pouze na několik málo povolených webových serverů. Starším dětem mohou rodiče povolit přístup ke všem webovým serverům, ale mohou označit nevhodné servery, aby se děti mohly samy rozhodnout, zda příslušný web navštíví.
  • Zabezpečené osobní údaje – Sledování, vykazování a blokování osobních údajů, například telefonních čísel a adres, které se mohou děti záměrně nebo neúmyslně pokusit odeslat prostřednictvím rychlé zprávy, společenské sítě nebo webového serveru.


Služba může také kopírovat vývoj každého dítěte, protože nastavení lze s věkem dítěte upravovat.

Cena, dostupnost a kompatibilita

Služba Norton Online Family je k dispozici zdarma na celém světě na adrese http://onlinefamily.norton.com v češtině a dalších 24 jazycích.

K použití služby Norton Online Family v počítači standardu PC (operační systém Windows XP Home nebo Professional, aktualizace SP2 nebo novější; Windows XP Media Center Edition 2005; Windows Vista, 32bitová nebo 64bitová edice, aktualizace SP1 nebo novější) nebo Mac (operační systém Mac OS X 10.5) stačí rodičům, aby se zaregistrovali a vytvořili rodinný účet na adrese https://onlinefamily.norton.com. Do každého počítače, který dítě používá, rodiče stáhnou a nainstalují malou aplikaci Norton Safety Minder. Webová služba Norton Online Family je schopná sledovat činnost každého dítěte v Internetu v reálném čase. Ke zmírnění obav rodičů přispívají okamžité zprávy a pohodlný přístup k účtu kdykoli z jakéhokoli zařízení připojeného k Internetu.

*Metodologie zprávy Norton Online Family Report:

Zpráva Norton Online Family Report 2010 vychází z průzkumu, který jménem společnosti Symantec Corporation provedla v únoru 2010 nezávislá firma StrategyOne zabývající se průzkumem trhu. Firma StrategyOne provedla průzkum online mezi:

  • 7 066 dospělými ve věku 18 a vice let. 1 669 osob z této skupiny byli rodiče dětí ve věku 8–17 let, kteří během pěti minut vyplnili samostatný dotazník zaměřený na rodiče.
  • 2 805 dětmi ve věku 8–17 let, které stráví každý měsíc více než jednu hodinu online.

Průzkum byl proveden ve 14 zemích (Austrálie, Brazílie, Čína, Francie, Indie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Nový Zéland, Spojené státy, Španělsko, Švédsko, Velká Británie). Průzkum byl proveden v hlavním jazyku každé země. Ve všech zemích byly pokládány identické otázky, dotazníky pro dospělé a děti se částečně shodovaly. Dotazování probíhalo ve dnech 2.–22. února 2010. Statistická chyba u celého vzorku dospělých (N = 7 066) je +1,16 % při míře důvěryhodnosti 95 %. Statistická chyba u celého vzorku rodičů, definovaných jako rodiče dětí ve věku 8–17 let (N = 1 669) je +2,39 % při míře důvěryhodnosti 95 %. Statistická chyba u celého vzorku dětí (N = 2 805) je +1,85 % při míře důvěryhodnosti 95 %.


[1]Na základě zprávy Norton Online Family Report 2010

Další článek: Skype se dostane do každé aplikace, získá totiž nové SDK

Témata článku: Rychlý přístup, Reálná osoba, Domácí použití, Reálné použití, Rychlý přehled, Potřebné povolení, Safety, Dítě, Celý internet, Online, Kamarád, Report, Norton, Webová služba, Reálný čas, Počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky