Telstra vybrala Alcatel pro transformaci své sítě v Austrálii směrem k IP v rámci navrhované smlouvy o celkové hodnotě 2,18 miliardy eur

Paříž, 21. listopadu 2005 - Společnost Alcatel oznámila, že byla vybrána společností Telstra jako jeden z klíčových strategických partnerů pro její projekt transformace australské sítě na technologii IP.
Telstra vybrala Alcatel pro transformaci své sítě v Austrálii směrem k IP v rámci navrhované smlouvy o celkové hodnotě 2,18 miliardy eur

V rámci navrhované pětileté dohody v hodnotě 2,18 miliardy eur dodá Alcatel společnosti Telstra komplexní síťová řešení a provede jejich integraci. Bude mít dále na starost návrh sítě, dodávku produktů, implementaci, údržbu a průběžnou podporu. Telstra a Alcatel uzavřely tzv. prohlášení o porozumění, na jehož základě dohodnou formální budoucí smlouvy definující jejich strategické partnerství.

Telstra plánuje v rámci svého projektu transformace sítě migrovat své hlasové a širokopásmové přístupové sítě na jedinou IP infrastrukturu tak, aby mohla poskytovat služby svým zákazníkům finančně efektivně.

Mezi oblasti zodpovědnosti Alcatelu patří zajištění širokopásmového přístupu pro zákazníky a podniky, jak je definován v plánu společnosti Telstra, agregace ethernetu, hlasové služby další generace a také integrace sítě, podpora a údržba. Alcatel rovněž vybuduje Hosted Integration Centre, jež bude podporovat testování integrace a zavádění technologií do sítě společnosti Telstra. Centrum má sloužit jako zařízení na podporu testování produktů, zkoušek a prezentací pro zákazníky.

Alcatel konkrétně společnosti Telstra dodá zařízení IP DSLAM, řešení Fibre to the Node (FTTN) a Fibre to the Premises (FTTP), agregaci ethernetu na optických vláknech, softwarové přepínače NGN a odpovídající multimediální brány.

"Telstra se touto strategií dostane do výjimečně konkurenceschopné pozice, kdy postaví zákazníky na první místo a zároveň sníží své provozní náklady," řekl Mike Quigley, prezident a provozní ředitel společnosti Alcatel. "Bude přitom těžit z technologického prvenství Alcatelu a z naší komplexní integrace, která umožní úspěšně transformovat síť."

Smlouva posiluje globální pozici Alcatelu jako prvotřídního partnera pro integraci a je rovněž důležitým milníkem ve spolupráci společností Telstra a Alcatel, která trvá už déle než 100 let.

V návaznosti na nedávné uzavření smlouvy mezi americkým operátorem SBC a společností Alcatel na transformaci sítě v hodnotě 1,7 miliardy dolarů i tato dohoda potvrzuje trend mezi předními operátory, kteří pro transformaci sítí a zavádění služeb další generace vybírají menší počet klíčových partnerů.

O společnosti Alcatel
Společnost Alcatel dodává telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení, která jim umožňují poskytovat zákazníkům nebo zaměstnancům hlasové, datové
a video aplikace. Z pozice vedoucího dodavatele pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací
a služeb pomáhá Alcatel svým partnerům a zákazníkům budovat širokopásmový svět, v jehož středu stojí uživatel. V roce 2004 dosáhl tržeb 12,3 miliardy eur, má 56 000 zaměstnanců a působí ve více než 130 zemích. Další informace o společnosti Alcatel najdete na internetové adrese: http://www.alcatel.com.

Váš názor Další článek: První velké studio licencovalo obsah pro P2P síť

Témata článku: Video, Alcatel, Navrhované řešení, Budoucí zaměstnanec, Mika, Technologická zkouška, Důležité partnerství

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší