Televizní přenosy z olympijských her ve standardním i vysokém rozlišení zajišťují systémy Panasonic

Turín, 20. února 2006 – Společnost Panasonic dodala pro Zimní olympijské hry v Turíně profesionální záznamová zařízení DVCPRO P2 s pevnou pamětí, DVCPRO HD a DVCPRO50. Celkem Panasonic organizátorům her poskytl 200 rekordérů DVCPRO, 100 videokamer a 600 LCD monitorů pro řadu míst včetně mezinárodního olympijského přenosového centra.
Televizní přenosy z olympijských her ve standardním i vysokém rozlišení zajišťují systémy Panasonic

Všechna sportovní klání jsou přenášena v televizním formátu HDTV (High Definition TV), přičemž technologie Panasonic umožňují televizním společnostem plynulý přechod na nový formát HD. Hostitelská televizní společnost TOBO (Torino Olympic Broadcasting Organization) používá Panasonic DVCPRO 50 jako oficiální formát video záznamu; stejně tak využívá celé řady rekordérů, videokamer a monitorů Panasonic včetně flexibilního zařízení HD VTR AJ-HD1200A, které dokáže zpracovat signál ve formátech SD i HD.

V Turíně budou použity též profesionální kamery DVCPRO P2 s pevnou pamětí. Zařízení DVCPRO P2 nemá pohyblivé součásti a proto je ideální volbou pro zimní olympijské hry, neboť představuje robustní řešení, které dokáže spolehlivě fungovat i v krajně nepříznivých klimatických podmínkách. Tato nová digitální záznamová technologie je mnoha odborníky považována za potenciálně největší změnu v oblasti zpravodajství a televizního vysílání od uvedení video pásky před 35 lety.

Panasonic dodal televizní technologie a technickou podporu oficiálním přenosovým společnostem olympijských her v Barceloně 1992, Atlantě 1996, Naganu 1998, Sydney 2000, Salt Lake City 2002 a obdobné služby nabídl i pro loňskou olympiádu v Aténách. Na aténských hrách byl oficiálním formátem Panasonic 4:2:2 50Mps DVCPRO50. Rekordéry Panasonic DVCPRO 50 a kamery P2 zaznamenaly během 17 dnů konání letních her 3 200 hodin živého sportovního přenosu.

Podpora olympijských her se pro Panasonic stala tradicí. Panasonic je součástí sponzorského TOP programu již od jeho založení Mezinárodním olympijským výborem. Olympijské hry Panasonic podpořil v řadě oblastí, jako Sponzor video techniky pro OH v Calgary a v Soulu 1988 (TOP I), v Albertville a v Barceloně 1992 (TOP II), dále jako Sponzor video a audio pro OH v Lillehammeru 1994 a v Atlantě 1996 (TOP III), v Naganu 1998 a v Sydney 2000 (TOP IV) a naposledy jako Sponzor audiovizuální techniky a záznamového média pro OH v Salt Lake City 2002 a v Aténách 2004 (TOP V). Panasonic též podpoří Letní olympijské hry 2008 v Pekingu (TOP VI), opět v roli TOP sponzora.

Více se o aktivitách společnosti Panasonic během turínské olympiády dozvíte na adrese http://panasonic.co.jp/olympic/.

Témata článku: Video, Atlanta, Barcelona, Calgary, City, Olympic, Panasonic, Salt, Salt Lake City, Soul, Sydney, Oficiální médium, Ideální volba, Sportovní aktivita, Sportovní kamera, Živé video

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí