Telenor zakládá společnost Marlink

28. března 2002
Nejrychlejší vypalovačka
Marlink bude poskytovat globální mobilní satelitní komunikační služby pro námořní plavbu
Telenor zakládá společnost Marlink

Oslo, 19. března 2002 – Telenor Satellite Services, divize satelitních služeb společnosti Telenor, vytvořila novou společnost s názvem Marlink, která bude poskytovat širokou škálu mobilních satelitních komunikačních služeb zejména pro zákazníky z oblasti námořní plavby.

 

Marlink bude fungovat jako dodavatel mobilních satelitních komunikačních služeb a to nejen od Telenoru, ale i dalších dodavatelů. Marlink bude také poskytovat služby evidence provozu, hardware a další služby s přidanou hodnotou.

 

„Marlink bude poskytovat zákazníkům pružná komplexní komunikační řešení, která budou plně odpovídat jejich potřebám a požadavkům na tomto rychle se měnícím trhu. Tím, že bude fungovat pod vlastním jménem, bude mít silnější pozici na trhu,“ řekl Tore Hilde, generální ředitel, Telenor Satellite Services.

 

„Při zakládání nové společnosti jsme se zaměřili na rozšíření nabídky služeb pro naše zákazníky. Současně chceme, aby se nový podnik stal jakýmsi rozhraním mezi námořním sektorem a odvětvím mobilních satelitních služeb,“ řekl Søren Einshøj, výkonný ředitel, Marlink.

 

Společnost Marlink propojuje maloobchodní úsek divize satelitních služeb Telenoru a společnost SAIT Communications, jednu z největších evidenčních organizací na světě, kterou Telenor získal v roce 2001. Podnik v současné době obsluhuje okolo 8000 plavidel na celém světě a jeho příjmy v roce 2001 dosáhly téměř 100 mil. USD, díky čemuž se firma zařadila mezi největší světové globální poskytovatele mobilních satelitních služeb. Společnost Marlink má kanceláře v 10 klíčových městech námořní dopravy: Amsterdamu, Aténách, Bruselu, Dubaji, Hamburku, Houstonu, Londýně, Oslu, Singapuru a Tokiu.

 

 

O společnosti Telenor Satellite Services

Divize satelitních služeb společnosti Telenor – Telenor Satellite Services – patří mezi přední světové poskytovatele globálních mobilních satelitních komunikačních služeb prostřednictvím satelitního systému Inmarsat. V rámci tohoto systému je jediným poskytovatelem s vlastní celosvětovou sítí pozemních stanic. Telenor nabízí špičkové hlasové, datové, e-mailové, faxové a dálnopisné služby prostřednictvím systému Inmarsat a pozemních stanic, které se nacházejí v norském Eiku, v Southbury ve státě Connecticut a kalifornském Santu Paulu. Telenor je kromě toho největším akcionářem společnosti Inmarsat Ventures plc, v níž má maximální možný podíl 15 %.

 

O společnosti Telenor

Norská společnost Telenor – jeden z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů ve Skandinávii – působí v mezinárodním měřítku v oblasti mobilní komunikace, Internetu,
v komunikačních službách založených na protokolu IP, satelitních službách a placených televizních službách.

 

V České republice je Telenor vedle své regionální kanceláře (Country Office) plně nebo částečně zastoupen následujícími společnostmi:

 

Telenor Česká republika, s.r.o. – poskytuje satelitní řešení zahrnující sítě VSAT určené pro bankovní a finanční instituce, státní a veřejnou správu, obchodní řetězce, podnikové sítě, dále satelitní mobilní služby, broadcasting pro přenos a distribuci RTV signálu, Business TV, TV pro uzavřené skupiny uživatelů a další širokopásmové služby.

 

Telenor Networks, s.r.o. – operátor, který zajišťuje řešení ”poslední míle” prostřednictvím sítě Fixed Wireless Access ve frekvenčním pásmu 26 GHz.

 

Nextra Czech Republic, s.r.o. – nabízí mnoho internetových a telekomunikačních služeb založených na internetovém protokolu (IP). Kromě mezinárodní konektivity, zahrnuje její produktové portfolio jak hlasové a domácí služby, tak i komplexní řešení virtuálních privátních sítí (VPN).

 

DCIT, s.r.o. – nabízí široké spektrum služeb spojených s ICT (vývoj softwaru, konzultační služby, informační audity, spolupráce na řízení projektů, certifikaci ISO 9001). Stěžejní softwarový produkt společnosti DCIT používají dvě české a tři britské televizní stanice.

 

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujete:

 

Hana Boháčová                                                         Daniela Beranová

Telenor Country Office CR                                       Herald Communications

Tel: 02/ 96 355 111                                                   Tel: 02 / 24232650

hana.bohacova@telenor.com                                   beranova@herald-pr.cz

 

 

 

Váš názor Další článek: Nejrychlejší vypalovačka

Témata článku: Hardware, Connecticut, Pozemní doprava, Oslo, Rena, Reno, Houston


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky