Telenor Networks podporuje rychlejší rozvoj ADSL xDSL v ČR

Telenor Networks nabízí svým velkoobchodním partnerům přístup k datovému toku (bitstream access). To umožňuje poskytovatelům vysokorychlostního připojení xDSL nastavit parametry jako je přenosová rychlost nebo agregace podle jejich představ a požadavků zákazníků bez závislosti na nastavení od velkoobchodního dodavatele.
Telenor Networks podporuje rychlejší rozvoj ADSL xDSL v ČR

 Telenor Networks se vždy snažil podporovat konkurenční prostředí, protože to považujeme za nutnou podmínku rozvoje širokopásmových služeb v České republice,“ říká Jiří Nykodým, obchodní ředitel Telenor Networks. „Přístup k datovému toku požadují poskytovatelé internetu již dlouho, jenže donedávna jediný velkoobchodní poskytovatel ADSL, Český Telecom, tuto metodu přístupu nikdy nenabídl. Těší nás, že jsme první, kdo bitstream access u nás nabízí,“ dodává Jiří Nykodým.

V nabídce Telenor Networks je nově také velkoobchodní produkt zaměřený především na zákazníky z řad domácností. Tento produkt, ADSL Bitstream Access, nabízí přístup k datovému toku s maximální rychlostí 2048/384 kb/s, kdy si operátor, například poskytovatel internetu, může určit potřebné parametry sám. „Operátoři se tak již nemusí odlišovat jen cenou, ale také různými typy služeb a mohou je doslova ušít svým zákazníkům na míru,“ vysvětluje výhody přístupu k datovému toku Jiří Nykodým. Bitstream access umožňuje také nabízet přenos hlasu, videa a dat jedním připojením, což  ADSL v  podobě známé od dominantního operátora neumožňuje.

Operátoři, kteří chtějí domácnostem nabízet již předdefinované varianty ADSL, si z nabídky Telenor Networks také vyberou. Službu ADSL určenou pro rezidenční zákazníky si totiž mohou pořídit také v rychlostních variantách 512/128 a 2048/384 kb/s, s agregací 1:40. Vedle ADSL pro domácnosti nabízí Telenor Networks i vysoce kvalitní ADSL pro firmy (agregace 1:20 a 1:4 s garancí minimální rychlosti) a symetrické SHDSL, tedy připojení se stejnou garantovanou přenosovou rychlostí v obou směrech. Tento typ připojení je možno použít jako přímou alternativu ke klasickým digitálním okruhům za mnohem přijatelnější nákupní cenu

Projekt xDSL by Telenor již vstoupil do své druhé fáze. Nyní Telenor Networks pokrývá přibližně 220 tisíc linek v širším centru Prahy. Do konce roku 2004 se zvýší dostupnost kvalitního vysokorychlostního připojení cca o 560 tisíc linek. Tyto linky pokryjí většinu Prahy a některá další velká města (Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice). Po dokončení celé druhé fáze budou tedy služby nabízené v rámci projektu xDSL by Telenor dostupné na 780 tisících linkách v šesti městech České republiky.

 

Pro další informace kontaktujte:

Hana Boháčová, Telenor Country Office ČR, V Celnici 10, Praha 1

Tel.: +420 296 355 111, GSM: +420 602 376 356, e-mail: hana.bohacova@telenor.com

Rostislav Kocman, Ogilvy Public Relations, Přívozní 2a, Praha 7, 170 00

Tel.: +420 221 998 242, GSM: +420 737 265 943, e-mail: rostislav.kocman@ogilvy.com

 

 

O společnosti Telenor Networks s. r. o.

Společnost Telenor Networks s.r.o. je velkoobchodní poskytovatel širokopásmového přístupu a provozovatel pevné bezdrátové sítě v licencovaných pásmech v České republice. Služby pronájmu datových a hlasových okruhů, včetně integrovaných telekomunikačních řešení, nabízí prostřednictvím bezdrátové širokopásmové sítě FWA 26 GHz a na bázi technologie xDSL na pronajatém metalickém účastnickém vedení. Od začátku dubna 2004 je Telenor Networks také držitelem licence na provoz fixních bezdrátových sítí FWA v pásmu 28 GHz.

Zázemí mateřského holdingu Telenor, dosavadní zkušenosti s provozem sítě a individuální přístup dávají partnerům a zákazníkům společnosti Telenor Networks záruku stabilního a důvěryhodného partnera. Telenor Networks rozšiřuje uživatelům možnost volby mezi operátory a významně tak přispívá k další liberalizaci telekomunikačního prostředí v České republice.

O projektu xDSL by Telenor

Společnost Telenor Networks jako první telekomunikační operátor v ČR uzavřela v prosinci 2003 s Českým Telecomem Smlouvu o zpřístupnění metalického účastnického vedení. Díky tomu může na běžných telefonních linkách provozovat technologii xDSL ve své vlastní režii. V rámci svého projektu xDSL by Telenor tak Telenor Networks nabízí svým velkoobchodním partnerům a poskytovatelům internetových služeb (ISP) možnost zřízení širokopásmových služeb prostřednictvím vlastní technologie xDSL.

Spouštění projektu xDSL by Telenor zatím postupuje podle plánu. Pilotní provoz projektu, zahájený v letošním únoru 2004, přešel 1. června do běžného komerčního provozu. V současné chvíli nabízí Telenor Networks přístup téměř k 200 000 telefonním linkám v Praze. Do konce roku 2004 se má pokrytí rozšířit na 80% Prahy a do dalších měst ČR - Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem a Zlín.

Zkratka xDSL (od: Digital Subscriber Line) představuje souhrnné označení pro rodinu příbuzných technologií, určených pro nasazení na již existující telefonní vedení (tzv. místní smyčku). Vytváří vysokorychlostní datový kanál, který lze využít například pro vysokorychlostní připojení k internetu nebo do privátní sítě. Skrze takovéto vysokorychlostní připojení pak uživatelé mohou například surfovat po internetu, stahovat různá data, ale také například telefonovat, a do budoucna i sledovat filmy nebo televizní pořady.          

Více informací najdete na www.telenornetworks.cz.

 

Váš názor Další článek: Nové verze červů často obsahují zajímavé informace…

Témata článku: CS Link, Licencované pásmo, Subscriber


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 27

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 175

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů