Telefónica O2 otevírá nové hostingové centrum

Telefónica O2 otevírá nové hostingové centrum

Telefónica O2 otevírá nové hostingové centrum v Hradci Králové, které se svými technickými parametry řadí mezi nejmodernější hostingová centra v Evropě. Společnost tak rozšiřuje své kapacity v oblasti ICT a potvrzuje svoji pozici předního poskytovatele ICT řešení na českém trhu.

Telefónica O2 v současné době provozuje hostingové centrum Nagano, které bylo otevřeno v roce 2002 na pražském Žižkově. Díky velikému zájmu o tento druh služeb a jejich neustálý rozvoj je kapacita tohoto centra téměř zaplněna. Společnost se na základě této skutečnosti rozhodla vybudovat nové centrum nacházející se Hradci Králové.

"S rychlým rozvojem v oblasti řízených služeb a outsourcingu rostou také nároky na kapacitu našich technologií. Nové hostingové centrum jsme se rozhodli vybudovat nejen proto, abychom rozšířili své stávající možnosti, ale především proto, abychom mohli pokračovat v dalším vývoji ICT řešení nabízejících zákazníkům co nejkomplexnější služby v této oblasti," říká o novém centru Zdeněk Kaplan, výkonný ředitel společnosti pro rozvoj firemních služeb a řešení.

Při návrhu a následné výstavbě nového hostingového centra byl kladen veliký důraz na splnění požadovaných technických parametrů, dodržení všech platných norem a předpisů a zakomponování standardů společnosti Telefónica O2 prověřených několikaletým úspěšným provozem stávajícího datového centra a interních systémů. Celková plocha centra je 900 m2, dispozičně se jedná o tři samostatné sály o velikosti 300 m2. Konektivita s okolním světem je zajištěna přímým redundantním napojením do páteřní sítě společnosti Telefónica O2 o rychlosti 2 x 10 Gbit.

Pro zabezpečení vysoké dostupnosti v oblasti napájení bylo vybudováno plně redundantní energocentrum se samostatnou přípojkou včetně trafostanice, ve které jsou umístěny transformátory o celkovém výkonu 4 MVA. Nedílnou součástí energocentra jsou také záložní diesel generátory a zdroje záložního bezvýpadkového napájení (UPS) motor generátory pro překlenutí případných výpadků rozvodné sítě. Každý z datových sálů je připojen na energocentrum dvěma nezávislými přívody o celkovém příkonu 640 kVA odděleně,.

Z důvodu dodržení garantovaného prostředí pro umístění technologií ICT je každý sál vybaven systémem klimatizace, který je složen ze dvou nezávislých okruhů. Každý okruh obsahuje čtyřy samostatné klimatizační jednotky. Celkový chladící výkon jednoho sálu je 400 kW.

Velká pozornost byla věnována i oblasti bezpečnosti, a to jak fyzické, tak i objektové. Celé hostingové centrum je vybaveno systémem průmyslové televize s 24hodinovým záznamem, systémem kontroly a řízení vstupů, elektronickým zabezpečovacím a protipožárním systémem, včetně samostatného automatického systému zhášení. Samozřejmostí je i nepřetržitá fyzická ostraha.

Váš názor Další článek: Google Talk Labs Edition podporuje skupinový chat

Témata článku: Nová oblast, Záložní zdroje UPS, Diesel, Nezávislá kontrola, Televize O2, Stávající systém, Technická kapacita, Samostatná služba, Velký výkon, Celková kapacita, Požadovaná rychlost, Technický parametr, Nezávislá televize, Přímý vstup, Velká kapacita, Kaplan, Televize levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 49


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč