Telefónica O2 hlásí již 450 000 uživatelů ADSL v České republice

15.11.2006 - Společnost Telefónica O2 Czech Republic dnes přes technologii ADSL připojila k vysokorychlostnímu internetu zákazníka s pořadovým číslem 450 000. Rekordní nárůst zákazníků podpořila zejména nabídka rozšířeného pokrytí, vyšší rychlosti a zdokonalených prvků, díky kterým se vysokorychlostní internet na technologii ADSL stal v České republice hlavní technologií pro přístup ke službám internetu.
Telefónica O2 hlásí již 450 000 uživatelů ADSL v České republice

„Velmi nás těší neustálý zájem zákazníků o přístup k internetu pomocí ADSL služeb a jejich rostoucí využití. Ve srovnání s ostatními vysokorychlostními technologiemi nabízenými v České republice roste ADSL nejrychlejším tempem a poskytuje zákazníkům skvělou hodnotu zejména z pohledu spolehlivosti a zabezpečení přístupu. I nadále budeme přinášet a rozšiřovat služby, které zákazníci vyžadují, věříme zároveň, že vysokorychlostní služby pod značkou O2 Internet Expres a nedávno na trh uvedená O2TV představují pro zákazníky výraznou hodnotu,“ říká Simon Burckhard, výkonný ředitel pro prodej (rezidenční segment).

V současné době je připojení pomocí ADSL technologie nejpoužívanějším, nejdostupnějším a nejrychleji rostoucím typem vysokorychlostního připojení na českém trhu. Tuto skutečnost dokazuje především prudký nárůst nových uživatelů. Při spuštění služeb ADSL v březnu 2003 byl vysokorychlostní internet dostupný v Praze, Brně a Ostravě, což představovalo téměř 44 % všech telefonních linek v České republice. Na konci roku 2004 společnost registrovala prvních 100 tisíc uživatelů a o rok později se jejich číslo vyšplhalo již na 275 tisíc. V srpnu tohoto roku byla pokořena hranice 400 tisíc zákazníků. Za poslední 3 měsíce se tak počet zákazníků připojených pomocí ADSL zvýšil o celých 50 000 a překročil další magickou hranici.

Společně s 90 000 zákazníků využívajících mobilní vysokorychlostní přístup k internetu pomocí technologií CDMA a HSDPA poskytuje nyní společnost Telefónica O2 služby vysokorychlostního přístupu k internetu více než 540 000 zákazníků.

Služby postavené na technologii ADSL jsou nyní dostupné na více než 94 procent všech pevných linek společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Kontakt pro další informace:
MARTIN ŽABKA
tiskový mluvčí
tel: 800 163 342 (800 1 MEDIA)
fax: 271 469 896
e-mail:
public.relations.cz@o2.com
http://www.cz.o2.com/

Témata článku: Internet, Nejrychlejší typ, Simon, Tempus

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji