Teconet a Axis nabízejí bezpečnostní řešení pro vzdálené lokality

Praha, 14. února 2007 - Společnost Teconet, leader v internetových službách, nabízejících vzdálený přístup a vizuální zabezpečovací techniku, dnes oznámila, že uvádí na trh službu vzdáleného dohledu NetRex. Ta využívá síťové kamery dodávané švédskou společností Axis Communications.
Teconet a Axis nabízejí bezpečnostní řešení pro vzdálené lokality

Služba NetRex přináší novou úroveň bezpečnosti do každodenního života soukromých uživatelů a malých firem z České republiky. Síťové kamery Axis jsou vhodné pro instalaci například v domech, chatách a chalupách, kancelářích a v dalších lokalitách. V kombinaci se službou NetRex – internetovým řešením vzdáleného dohledu – pak uživatelé mají možnost sledovat obraz prostřednictvím mobilního telefonu či počítače.

Je váš domov v bezpečí, když jste pryč? Jsou už děti doma ze školy? Je na chatě všechno v pořádku? A v provozovnách v Praze a v Brně? Probíhá stavba nového domu, jak má? To je jen několik z mnoha otázek, na které mohou odpovědět síťové kamery s řešením NetRex a připojením k Internetu. K živým i uloženým obrazům ze vzdálených lokalit je snadný přístup prostřednictvím mobilního telefonu či počítače. Jednoduše řečeno – rychle se můžete přesvědčit, že na místech, kde se právě nezdržujete, je vše v pořádku. Součástí řešení je samozřejmě také ochrana proti narušení sledovaného prostoru.

„Pro mnoho lidí znamená Internet jen e-mail, prohlížení webových stránek, levné telefonování a sledování videa. Možná si ani neuvědomují, že Internet mohou využít i jako třetí oko, strážce, „hlídacího psa“ a mít tak pod dozorem své domovy, kanceláře a jiná důležitá místa. To je nyní možné díky službě NetRex, kvalitnímu a uživatelsky příjemnému řešení, které dodává širokopásmovému připojení k Internetu a pokročilým video technologiím novou dimenzi,“ říká David Capoušek, ředitel společnosti Teconet s. r. o.

„V posledních několika letech jsme byli svědky zvýšeného zájmu malých firem a soukromých osob o tento typ služeb. Víme, že počet uživatelů širokopásmového přístupu k Internetu v České republice rychle roste, takže infrastruktura potřebná pro tento typ služeb je k dispozici,“ říká Joacim Tullberg, ředitel divize spotřebitelských služeb společnosti Axis Communications. “Díky službě NetRex, která je výsledkem spolupráce s firmou Teconet, získá přístup k výhodám síťového videa nová skupina uživatelů. Jednou z hlavních výhod služby je snadná instalace zařízení v domovech či kancelářích, kterou zvládne i nezkušený uživatel,” dodává.

A právě díky snadnosti instalace je služba jedinečná. K jejímu využívání potřebuje zákazník pouze síťovou kameru a připojení k Internetu. K provozu kamery není potřeba počítač, protože vše potřebné je již vestavěno v kameře a veškeré záznamy z kamery se ukládají centrálně na zabezpečených NetRex serverech. Ke sledování videa uživateli postačuje přihlásit se na portál NetRex prostřednictvím mobilního telefonu či standardního webového prohlížeče, např. Internet Exploreru či Firefoxu. A to je vše!

NetRex v současné době nabízí výběr ze 7 síťových kamer Axis. Například AXIS 207 je základní, přesto však kvalitní kamera pro vnitřní použití, AXIS 207W je její bezdrátovou variantou pro použití v prostředí Wi-Fi, AXIS 211 je vynikající pro venkovní použití a AXIS 214 uspokojí nejnáročnější uživatele svými funkcemi natáčení a přibližování. Síťové kamery je možno zakoupit prostřednictvím portálu NetRex. Ke každé kameře je za měsíční poplatek poskytována služba NetRex, která zákazníkům poskytuje vzdálený přístup ke kameře, nahrávání videa, upozorňování o alarmech a další užitečné funkce. Počátek využívání služby zákazníkům usnadní 30 denní zkušební provoz zdarma. NetRex není vázán na žádného konkrétního poskytovatele přístupu k Internetu a lze jej provozovat s připojením od libovolného poskytovatele.

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Alarm, Axis, Video Chat, Mobilní telefony brno, Natáčení videí, Vzdálené místo, Vzdálená instalace, Snadné řešení, Dimenze, Kvalitní kamera, Sledovaná kamera, Nejnáročnější uživatel, Nový dům, Strážce, Nejnáročnější použití, Vnitřní prostor, Soukromý telefon