Technologie versus design

V utery sesteho zari se v prazskem Studiu LR uskutecnilo prvni diskusni setkani zastupcu neprehlednutelnych hracu v oboru spotrebni elektroniky a informacnich technologii, spickovych architektu, bytovych navrharu, produktovych designeru, specializovanych medii a dalsich hostu nad tematem, jak snadne nebo obtizne je pracovat se spotrebni elektronikou v ramci bytoveho designu.
Technologie versus design

V úterý šestého září se v pražském Studiu LR uskutečnilo první diskusní setkání zástupců nepřehlédnutelných hráčů v oboru spotřební elektroniky a informačních technologií, špičkových architektů, bytových návrhářů, produktových designérů, specializovaných médií a dalších hostů nad tématem, jak snadné nebo obtížné je pracovat se spotřební elektronikou v rámci bytového designu.

Organizátorem akce byli pořadatelé veletrhů Invex - Digitex a cílem pak kromě prvotního setkání a výměny pohledů především vytipování konkrétních témat pro další pokračování.

Zapálená diskuse odhalila celou řadu rozporů, stejně jako funkčních řešení v příkladném souladu z praxe. "Elektronika hlavně nesmí omezovat naši svobodu," sveřepě hájil zájmy uživatelské veřejnosti herec Miroslav Donutil. "V dnešní době se digitální technika stává integrální součástí domácnosti, nejedná se o žádné rušivé věci v bytě, jako v dobách kdy byl první televizor nepřirozeným mimozemšťanem, kolem kterého všichni v domácnosti opatrně chodili," pronesl v diskusním fóru Jiří Devát, generální ředitel společnosti Microsoft pro Česko a Slovensko.

Dosud ojedinělá akce, která se koná za aktivní spolupráce a pod záštitou Design centra ČR, bude mít své pokračování na jaře příštího roku a další kontinuitu nalezne nejen na stránkách mediálních partnerů akce, ale především v praktických prezentacích a ukázkách konkrétních řešení pro širokou veřejnost digitální domácnosti na podzimních veletrzích Invex - Digitex a jarním veletrhu Mobitex v Brně.

Témata článku: Microsoft, LR, Elektronika, Praktická elektronika, Praktická elektronika 2016, Televizory v akci

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí