Technologie UltraGrid získala prestižní cenu v Japonsku

Technologie UltraGrid získala prestižní cenu v Japonsku

Technologie UltraGrid vyvíjená odborníky sdružení CESNET z brněnské laboratoře SITOLA získala ocenění na prestižní konferenci ACM Multimedia 2012. Už 20. ročník vrcholného setkání výzkumných pracovníků zabývajících se multimediálním obsahem a zpracováním dat probíhal od 29. října do 2. listopadu v japonské Naře. Cenu ACM Multimedia 2012: The Best Open-Source Software Award na něm osobně převzal vedoucí týmu UltraGrid Petr Holub ze sdružení CESNET.

Klepněte pro větší obrázek

Konference ACM Multimedia se těší nejvyššímu hodnocení (A až A+) mezi podobnými akcemi v odvětví počítačové informatiky. Měřeno počtem citací se umisťuje v prvních 15 % nejúspěšnějších konferencí oboru.

Technologie UltraGrid byla do soutěže o nejlepší open-source software přihlášena prostřednictvím zprávy UltraGrid: Nízkolatenční přenosy videa ve vysoké kvalitě pomocí volně prodejného hardwaru autorů Petra Holuba, Jiřího Mately, Martina Pulce a Martina Šroma. Vyznamenána byla na základě kvality vlastního softwaru, uvedené zprávy i závěrečné prezentace v rámci konference.

Témata článku: Nejúspěšnější uvedení, Podobné hodnocení, Vrcholná soutěž

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje