Technologie pro virtualizaci aplikací by mohly pomoci firmám zvýšit efektivitu zaměstnanců

20. prosince 2006
I Opera dostává filtr proti phishingu
Praha, 20. prosince – Firmy, které v povánočním pracovním týdnu nevyužívají práci z domova, ztrácejí podstatnou výhodu, vyplývá z nezávislého průzkumu provedeného softwarovou firmou Citrix na vzorku 100 personalistů ze středních a velkých podniků ve Velké Británii.
Technologie pro virtualizaci aplikací by mohly pomoci firmám zvýšit efektivitu zaměstnanců

80% společností  prohlásilo, že nemají zavedenou žádnou strategii, která by umožnila zaměstnancům pracovat bezpečně z domova v povánočním týdnu a zhruba dvě třetiny firem očekávají, že alespoň polovina jejich pracovníků bude v tomto období chodit do práce.

Průzkum se soustředil na návyky firem mezi vánočními svátky a Novým rokem, kdy aktivita a produktivita zaměstnanců celkem pochopitelně klesá a mnoho lidí si raději bere dovolenou a některé podniky zcela přerušují svou činnost. Z průzkumu vyplývá, že firmy většinou nechávají po Vánocích otevřené své kanceláře, a přes 80% respondentů z řad personalistů si myslí, že nutit chodit lidi do zaměstnání mezi Vánocemi a Novým rokem nebude mít špatný dopad ani na pracovní produktivitu, ani na morálku zaměstnanců.

Ondřej Marek, marketingový ředitel společnosti Citrix Systems pro východní Evropu k tomu podotýká: „Firmy neustále mluví o progresivních pracovních technikách, ale zatím se zdá, že jen málo z nich podle toho jedná. Vzdálený přístup k podnikovým datům umožňuje zaměstnancům pracovat z domova stejně efektivně jako z podnikové kanceláře, a navíc nabízí další přínosy pro podniky ve formě ušetřených nákladů za provoz částečně využívaných kanceláří.“

85% zpovídaných personalistů očekává, že vzdáleně bude pracovat mezi Vánocemi a Novým rokem méně než jeden z deseti zaměstnanců jejich firem, přestože uznávají, že práce z domova přináší v tomto období vyšší spokojenost pracujících než docházení do práce.

„Výzkum jasně prokázal, že práce z domova s využitím virtualizačních technologií pozitivně ovlivňuje produktivitu a spokojenost zaměstnanců, takže je překvapující, že personální ředitelé a manažeři si myslí, že posílat lidi do práce v povánočním týdnu nemá příliš dobrý vliv na jejich morálku a efektivitu,“ vysvětluje Ondřej Marek.

Váš názor Další článek: I Opera dostává filtr proti phishingu

Témata článku: Zaměstnanci, Dobrá produktivita, Marko

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší