Technologie od Seagate pro interaktivní satelitní přijímač

Společnost Seagate dodává diskovou technologii pro první interaktivní satelitní přijímač na světě.
Technologie od Seagate pro interaktivní satelitní přijímač
Společnost Seagate Technology, jeden z hlavních dodavatelů diskových mechanik pro trh s konzumní elektronikou, oznámila, že její disková mechanika U8 byla integrována do nového přijímače DISHPlayer 500 od společnosti EchoStar Communications Corp., která spolu se společností WebTV NetWorks vyrobila první interaktivní satelitní TV přijímač vybavený digitálním záznamem videa. WebTV NetWorks a společnost Seagate dodávají kompletní TV program, v němž se snoubí digitální záznam videa, stovky populárních digitálních satelitních TV kanálů, interaktivní TV programy, možnost surfování po Internetu a možnost sledovat zprávy na žádost s možností stahovat a hrát interaktivní hry a to vše v jedné stolní jednotce.

Společnost Seagate nabízí velké množství testovacích a integračních služeb a také služeb zaměřených na mechanickou analýzu s cílem podpořit výrobu elektronických zařízení využívajících diskové mechaniky. Tyto služby je připravena poskytnout klíčovým výrobcům originálních zařízení, jako je například společnost EchoStar, v rámci kvalifikačního obchodního modelu pro spolupráci společnosti s ostatními firmami.

Nový satelitní TV přijímač DISHPlayer 500 je prvním přijímačem se zabudovaným pevným diskem od společnosti Seagate, který je schopen simultánně nahrávat a přehrávat digitální video bez použití video pásky. Disková mechanika umožňuje zákazníkům, kteří si předplatí službu Personal TV od společnosti WebTV, využívat velký počet nových funkcí, jako je například záznam až 12 hodin digitálního videa; zastavení obrazu právě sledovaného pořadu, přeskočení části pořadu, rychlé převinutí vpřed a vzad; možnost nahrání videoher přes satelit a sledování zpráv na přání. Funkce vypsání nastavení televizního programu umožňuje uživatelům se sedmidenním předstihem rychle prohledávat a nalézat programy, které chtějí sledovat anebo je automaticky zaznamenat a to vše pouhým stiskem jediného tlačítka. Služba Personal TV od společnosti WebTV poskytuje divákům větší možnosti ovládání řízení jejich televize díky možnosti zmrazit živý televizní program s použitím funkce pauza. Tak si např. můžete na několik sekund odskočit na jiný kanál - podívat se na svou oblíbenou scénu - a pak se vrátit zpět k programu původnímu.

“Společnost EchoStar je potěšena, že může montovat vysoce kvalitní diskové mechaniky společnosti Seagate do svého nového přehrávače DISHPlayer 500,” řekl Mark Jackson, starší viceprezident satelitních služeb u společnosti EchoStar. “Technologie pro ukládání dat od společnosti Seagate je excelentním doplňkem moderních satelitních televizních produktů od společnosti EchoStar. Společnost Seagate je hrdá, že může podpořit společnosti EchoStar a WebTV při zrodu nových možností televize,” řekl Brian Dexheimer, starší viceprezident marketingu a obchodu u společnosti Seagate pro oblast celého světa. “Zejména nás těší, že naše vyspělé testovací a integrační služby pomohly společnosti EchoStar rychle kvalifikovat mechaniku U8 pro použití v přehrávači DISHPlayer 500. Už od roku 1997 je společnost Seagate vedoucím subjektem, který dodává paměťová zařízení pro trh s konzumní elektronikou a nový přehrávač DISHPlayer 500 je jenom posledním příkladem toho, jak diskové mechaniky mění budoucnost televize.”

DISH Network je moderní databázový systém provozovaný společností EchoStar, který je schopen poskytnout zákazníkům až 500 kanálů digitálního videa nebo zvukového programu v CD kvalitě stejně tak, jako plně kompatibilní hardware se standardem MPEG-2/DVB včetně instalace. DISH Network je obchodní značka společnosti EchoStar Communications Corporation, která v současnosti slouží přibližně 3,25 milionům zákazníků. V roce 1999 byla DISH Network společností J.D. Power and Associates označena jako číslo 1 mezi kabelovými a satelitními televizemi, co se týče spokojenosti zákazníků. EchoStar V, což je vysoce výkonný přímo vysílající satelit vypuštěný 23.září 1999 společností EchoStar, poskytuje kapacitu více než 500 kanálů pro DISH Network včetně televize s vysokým rozlišením, větší množství lokálních kanálů, velmi rychlou interaktivní televizi a přenos dat. Další informace můžete získat na adrese www.dishnetwork.com.

O společnosti Seagate Technology, Inc.
Společnost Seagate Technology, Inc. je vedoucí poskytovatel technologie a produktů umožňujících lidem ukládat a spravovat informace. Společnost je rozhodnuta poskytnout nejlepší produkty ve své třídě, aby pomohla lidem získat informace kdekoli, kdykoli a jakkoli je potřebují. Seagate je největší výrobce diskových mechanik na světě, magnetických záznamových hlav a médií. Je významným inovátorem v oblasti magnetopáskových jednotek a jedním z hlavních vývojářů programového vybavení pro správu informací podnikové třídy. Seagate naleznete všude po celém světě rovněž na WWW stránkách s adresou http:// www.seagate.com . Pokud chcete získat automaticky novinky, ceny akcií a finanční informace přes telefon, vytočte číslo +1 (760) 704 4368.
Váš názor Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Video, Hardware, Seagate, Testovací produkt, Satelitní přijímače, Moderní svět, První satelit, Testovací program, Satelitní televize, Digitální televize, Dish, Televize program, Jackson


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 33

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky