Technologie MIMO Smart Antenna pro vyšší rychlost a dosah

16. května 2005 - 100% kompatibilní se všemi 802.11g/b produkty. Společnost D-Link uvádí novou sérii Wi-Fi produktů na bázi standardů 802.11g s revoluční technologií Smart Antenna pro bezdrátové sítě. Díky této novince se zlepší výkonnost oproti běžné 802.11g/b síti až osminásobně. Data lze přenášet rychlostí až 108 Mb/s při optimalizaci poměru celkového/čistého množství přenesených dat.
Technologie MIMO Smart Antenna pro vyšší rychlost a dosah

U série D-Link Super G™ MIMO (Multiple Input/Multiple Output) se použitím technologie Smart Antenna zvýší jak rychlost, tak dosah bezdrátové sítě. Důležitou součástí této technologie je „směrové vyzařování“, funkce, při které je rádiový signál zaměřen v určitém úhlu na přijímač. Na rozdíl od dosavadního režimu přenosu, kdy se rádiový signál šíří rovnoměrně do všech stran se stejnou intenzitou, může se signál pomocí techniky směrování zaměřit na určitý přijímač a zvýšit tak dosah spojení.

Na straně přijímače se pro optimální příjem využívá technologie ASP (Advanced Signal Processing). To zajistí, že u D-Link Super G™ MIMO budou sloučeny přijímané signály tak, aby bylo dosaženo nejlepšího možného výkonu. Zavedení nové technologie je přínosem i pro bezdrátová zařízení bez podpory MIMO, jako je série D-Link Xtreme G™ a AirPlus™ G. Také u nich se dá výkon při použití technologie MIMO Smart Antenna zvýšit.

„Extrémně rychlá bezdrátová síťová řešení, jako je naše nová série D-Link Super G™ s MIMO, jsou vhodná nejen pro profesionální sféru ale i pro privátní sítě," říká Ersin Akar,výrobní a technologický manažer. „Tato technologie umožňuje extrémně velký přenos dat a dosah, se kterými lze snadno realizovat budoucí širokou škálu intenzivního nasazení např. pro přenos signálu digitální televize (HD) nebo online hry."

Akar dále vysvětluje: „Progresivní série D-Link Super G™ MIMO s technologií Smart Antenna je zpětně kompatibilní. To znamená, že MIMO zařízení mohou mezi sebou komunikovat s maximální propustností dat a na druhé straně je možné také zcela bezproblémové spojení s Wi-Fi zařízeními 802.11g a 802.11b. Jelikož lze signály zesilovat bez újmy na vzájemné součinnosti, bude tím současně zhodnocena celá síť. D-Link Super G™ MIMO poskytuje obdivuhodný přenosový výkon, dosud nevídaný dosah a kompletní součinnost mezi 802.11 technologiemi a síťovými prostředky jiných výrobců."

Také v oblasti zabezpečení nabízí řešení D-Link Super G™ MIMO více než jen aktuální standard – disponuje účinnými bezpečnostními prostředky, které chrání síť před neoprávněným zásahem. Vedle běžných bezpečnostních standardů pro bezdrátové sítě, jako je WEP šifrování a WPA (WiFi Protected Access), podporují výrobky již úředně používané AES šifrování, jednu z důležitých součástí bezpečnostního standardu IEEE 802.11i.
Do série D-Link Super G™ MIMO patří bezdrátový směrovač DI-634M se 4portovým přepínačem a bezdrátový CardBus adaptér DWL-G650M.

Dostupnost a cena

V rámci série D-Link Super G™ MIMO bude dodáván nejprve bezdrátový směrovač DI-634M, který bude k dostání u autorizovaných dodavatelů v létě 2005. Poté budou následovat další zařízení, jako např . bezdrátová CardBus karta DWL-G650M.

Společnost D-Link, která byla založena v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových a komunikačních řešení pro malé a střední firmy a v oblasti širokopásmových aplikací díky svým inteligentním, jednoduchým a cenově efektivním řešením pro sdílení širokopásmových připojení, bezdrátové sítě a IP telefonii.

D-Link Deutschland sídlí v německém městě Eschborn poblíž Frankfurtu a svými službami pokrývá Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu. Vlastní prodejní dceřiné společnosti ve Vídni,
Curychu, Varšavě, Budapešti, Praze, Sofii a Bukurešti. V rámci programu D-Link Campus společnost nabízí školení a konzultace zaměřené na technologie a produkty.

Váš názor Další článek: Britská vláda významně podporuje Open Source

Témata článku: Frankfurt, Televize technika 32 smart, Xtreme, Široký úhel, Deutschland, Profesionální nasazení, Signal, Link, Bezproblémové řešení, Wi-fi signál, Campus, Signál, Dosah, D-Link, Sofia, Důležitá součást, D Link


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize