Technologie, která dokáže oklamat váš mozek

Technologie, která dokáže oklamat váš mozek

Technologie DNSe 2.0 znamená dokonalé hudební zážitky, které nejsou nijak zmenšeny omezeními přenosných přehrávačů a multimediálních přístrojů a které přinutí naše uši vnímat i tóny, které neexistují.

Samsung neustále zlepšuje život svých zákazníků prostřednictvím průlomových technologií. Samsung pro své nové modely mp3 přehrávačů připravil novou technologii digitálního zpracování zvuku Digial Natural Sound engine 2.0 (DNSe). Tato technologie úspěšně dosahuje optimální rovnováhy prostřednictvím správného zpracování signálu, což umožňuje přenosnému zařízení se sluchátky či reproduktory vytvořit dokonalý stereo zvuk.

Fyzické omezení sluchátek a malých reproduktorů také omezuje reprodukování bohatých, plných hlubokých tónů/basů. Často jsou slyšitelné pouze basy a horní basové frekvence. Například nízké basové tóny používané v hip-hopu a taneční hudbě jsou základem těchto žánrů, basová linka je základ, podle kterého lidé tančí. Bez hlubokých basů ztrácí zážitek z poslechu této hudby celou dimenzi.

Aby se tato ztráta napravila, používá DNSe psycho-akustický fenomén zvaný „Missing Fundamental“, který umožňuje posluchačům slyšet nejnižší frekvence bohatých hlubokých tónů, i když je to fyzicky nemožné. Téměř všechny tóny jsou složeny z kombinací několika frekvencí, z nichž nejnižší, základní frekvence, je často příliš nízká na to, aby ji bylo možné reprodukovat na přenosných přehrávačích. DNSe kalibruje ostatní frekvence tak, aby umožnily uchu uvěřit, že slyší hluboké tóny. Zpracované basové podtóny nutí mozek, aby nahradil chybějící basové tóny, čímž se vytvoří iluze dolních basů. Tímto způsobem DNSe umožňuje přenosným přehrávačům se sluchátky či malými reproduktory, simulovat akustickou hloubku, která může jinak být dosažena pouze pomocí mnohem sofistikovanějšího vybavení. Zapojením dalších technologií jako jsou 3D, Street Mode, Clarity a Concert Hall, je připraveno několik nastavení, od rocku po klasickou hudbu, vokál i zvýrazněné basy.

„Tento způsob zpracování zvuku umožňuje hudebním přehrávačům poskytnout majitelům nejlepší hudební zážitky a reprodukuje pravý stereo zvuk tak, jak si ho představovali i tvůrci hudby. DNSe je špičková technologie, která dává v kvalitě reprodukovaného zvuku Samsungu náskok před konkurenty,“ říká David Vaculík, Product Manager Audio-video Samsung.

Samsung poprvé představil technologii zvyšující kvalitu zvuku DNSe 1.0 v roce 2003. Nová technologie byla výsledkem dlouholetého výzkumu akustiky a digitálního zpracování signálu. Samsung i nadále investoval do vylepšování této technologie a výsledkem je verze 2.0, kterou Samsung nyní používá v nových řadách výrobků od televizorů, DVD přehrávačů a stereo systémů až po miniaturní MP3 přehrávače.

Technologie Samsung DNSe 2.0 je již nyní díky upgrade firmware instalována v mp3 přehrávači Samsung YP-K3 a YP-U3. DNSe 2.0 bude, stejně jako všechny vyšší verze této technologie zpracování zvuku, použita u všech nových MP3 přehrávačů značky Samsung. Další informace o nových modelech budou k dispozici později.

Váš názor Další článek: AMD vystrkuje růžky: Phenom už na 3,4 GHz

Témata článku: Video, Stereo, Sluchátko, Televizory Samsung, Nízká kvalita, Dimenze, 3d televizory, Hip Hop, Hope, Nový mozek, Sluchátka Samsung, Nové televizory 2016, Base, Nová sluchátka, Nejlepší sluchátka, Rock, Natural, Zvuk, Rocky


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky