TECHNOLOGIE INTEL VIIV PŘINÁŠÍ DO OBÝVACÍCH POKOJŮ ŠIROKOU NABÍDKU ZÁBAVY

V rámci přípravy nové platformy probíhá testování a ověřování obsahu – jednodušší správa a přehrávání filmů, televize, hudby, her a fotografií.
TECHNOLOGIE INTEL VIIV PŘINÁŠÍ DO OBÝVACÍCH POKOJŮ ŠIROKOU NABÍDKU ZÁBAVY

SANTA CLARA, USA, 30. listopadu 2005 – V rámci přípravy nové PC platformy Intel® Viiv™ společnost Intel zpřístupňuje širokou nabídku internetové digitální zábavy na vyžádání, a to hned v několika formátech. Domácí uživatelé budou moci sledovat, upravovat a sdílet obsah ve formátu pro projekci v domácím kině s třímetrovou úhlopříčkou a zároveň i ve formátech pro notebooky či kapesní přenosné přehrávače.

Společnost Intel informovala o spolupráci se širokou škálou filmových, hudebních, televizních, zábavních a fotografických firem z celého světa. Již více než 40 z nich v tuto dobu testuje a ověřuje služby a softwarové aplikace s ohledem na uvedené použití.

Technologie Intel Viiv, jejíž uvedení se očekává během prvního čtvrtletí 2006 je vytvořena s cílem zkvalitnit a usnadnit správu a sledování domácí digitální zábavy. V průběhu příštího roku bude množství verifikovaných poskytovatelů služeb a aplikací dále růst a zahrne rovněž zařízení spotřební elektroniky a síťová multimediální zařízení, jako jsou přenosné přehrávače médií, digitální média adaptéry, digitální televize, DVD přehrávače a směrovače.

„Okamžitý celosvětový přístup na vyžádání je samotnou podstatou Internetu. Když k tomu přidáme dnešní desítky milionů PC se širokopásmovým připojením, je zřejmé, proč vznikají stále nové způsoby distribuce zábavy,“ uvádí Kevin Corbett, viceprezident a generální ředitel pro služby obsahu skupiny Digital Home Group společnosti Intel. „Intel se prostřednictvím spolupráce s předními firmami světa digitální zábavy snaží tento trend urychlit. Jde o to, aby se počítače s technologií Intel Viiv daly nejen připojit k televizi, ale aby v domácnosti zpřístupnily  nejnovější filmy, posloužily jako oblíbený DJ, zahrály si s lidmi hry a předvedly domácí fotografie a videa – aby zpřístupnily veškerou zábavu na jednom místě.“

Společnost Intel zajišťuje technologickou podporu, specifikace a verifikační nástroje pro majitele obsahu, jeho distributory, portály, vývojáře softwarových aplikací a dodavatele zařízení, kteří tak mohou snadno nabídnout internetové služby a softwarové aplikace připravené a otestované na PC s technologií Intel Viiv. Verifikované služby a aplikace budou přístupné v celoobrazovkovém formátu s jednoduchou obsluhou přes dálkové ovládání.

Intel s těmito poskytovateli pracuje rovněž na možnosti stažení obsahu do přenosných multimediálních zařízení verifikovaných pro použití PC s technologií Intel Viiv, jaké nabízí například Creative a Dell. Aby měli spotřebitelé hledání verifikovaného obsahu a zařízení jednodušší, budou jednotlivé služby, aplikace a zařízení označena logem „Enjoy with Intel Viiv technology.”

Navíc, v průběhu druhé poloviny roku 2006 začnou prémiové služby poskytovatelů služeb, aplikací a zařízení spolupracovat se softwarem Intel, který umožní sdílení obsahu v rámci celé domácí sítě Intel Viiv kompatibilních zařízení.

Globální zábava na vyžádání – PC s technologií Intel Viiv
Uvedený obsah, služby a aplikace budou dostupné v řadě zemí světa. Patří mezi ně služby zpřístupňující spotřebitelům obsah a rovněž řešení, která vývojářům softwaru usnadní přípravu obsahu pro technologii Intel Viiv. Společnost Intel s některými firmami připravuje speciální nabídky a obsah pro majitele PC s technologií Intel Viiv již na příští rok.

Obsah připravovaný pro technologii Intel Viiv zahrnuje:

Filmy, video, TV: prostřednictvím předplatitelských služeb videa na vyžádání si budete moci pronajmout a stáhnout stovky až tisíce komerčních i nezávislých filmů, s platbou za období nebo shlédnutí. Ke koupi a stažení budou nabízeny stovky filmů. Na PC s technologií Intel Viiv bude možné vybírat rovněž z široké škály TV programů, nejnovějších sportovních zpráv či sestřihů nejdůležitějších okamžiků zápasů. Společnost Intel na zajištění tohoto obsahu
a služeb spolupracuje s firmami, jako je Afendis AG, arvato mobile, Bellrock Media Japan Inc., British Sky Broadcasting, Broadband Tower, Inc., Canal + Group, Glowria, Gretech Corp., LoveFilm.com, MEDION AG, Movielink, NEC, Sohu.com, Telecom Italia, Tiantian Online Inc., TiscaliS.p.A., TiVo, T-Online International, Usen Corp. či webs-tv Digital International Co.

Hudba: kupte si nejnovější hity nebo si předplaťte přístup k tisícům hudebních skladeb
a vychutnejte si kvalitní výběr doma nebo na přenosném přehrávači. Sledovat bude možné
i hudební videa na vyžádání nebo živé přenosy z koncertů v různých částech světa. Intel spolupracuje na zpřístupnění tohoto typu hudebních aplikací a on-line služeb na PC s technologií Intel Viiv se společnostmi, jako je Afendis AG, arvato mobile, Avex Network Inc., Gretech Corp., Loudeye, MEDION AG, Napster, Oricon Inc., SK Telecom, Skysoft Co. Ltd., Telecom Italia, Tiantian Online Inc. či VirginMega.

Hry: zahrajte si legálně zakoupené špičkové hry, včetně nejoblíbenějších lokalizovaných titulů, sami, on-line s ostatními hráči nebo rovnou na webu. K dispozici budou placené
i volně přístupné zábavní služby, které umožní několikanásobné stažení hry pro zapojení dalších členů rodiny a přátel. Spotřebitelé mohou hrát na počítači v obýváku společenské hry nebo se připojit ke stovkám on-line her na vyžádání. Tyto typy herních aplikací a služeb budou dostupné a přístupné pro PC s technologií Intel Viiv od společností, jako je arvato mobile, CAPCOM, CCR Inc., DISCover’s My Games, Exent Technologies, Metaboli, NHN, Ourgame, Square Enix Co., Telecom Italia, The 9 Limited, TWP Corp. a Ubisoft.

Fotografie: pomocí aplikací pro práci s fotografiemi můžete organizovat, upravovat a sdílet osobní fotografie například ve formátu prezentace na TV obrazovce. Stačí přidat hudbu
a máte nezapomenutelné domácí filmové dílo, můžete je poslat do přenosného zařízení nebo jej vypálit na CD pro přátele a příbuzné. Spotřebitelé mohou snímky rovněž ukládat, prohlížet, sdílet nebo tisknout on-line, prostřednictvím internetových fotografických služeb. Žádný problém není ani příprava a úprava domácího videa na PC v pracovně a jejich následné prohlížení na televizi v obývacím pokoji, když celá rodina sedí v pohodlné sedačce. Na takových aplikacích pro PC s technologiemi Intel Viiv společnost Intel spolupracuje s firmami jako Adobe, arvato mobile, CyberLink Corp., muvee Technologies, Pinnacle, Ulead Systems a Sonic Solutions.

Společnost Intel realizuje průběžný výzkum způsobů použití techniky v domácnostech a snaží se co nejlépe porozumět zájmům lidí v oblasti zábavy. Ve spolupráci s výše uvedenými společnostmi Intel připravuje široké portfolio internetových služeb a aplikací pro PC s technologií Intel Viiv.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.
Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Váš názor Další článek: Chyby v zaúčtování software mohou firmám způsobit problémy

Témata článku: Pinnacle, Ubisoft, Online televize, Medion, Celá škála, Sonic, Obsah, Nejnovější rodina, Stažené video, Televize úhlopříčka 80, Enjoy, Hudební služba, Celý film, Nejnovější technologie, Zábava, Japan, Cyberlink, Televize online, Přenosné zařízení, Domácí použití, PC Games, Televize v mobilu, Digitální televize, Digitální film, Internetová televize


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč