TECHNIKA PŘÍJEMNÁ I NA DOTEK

SANTA CLARA a NEW YORK, USA – Přenosné počítače konečně umožní sblížení módy a techniky a přiblíží se tak více potřebám a přáním svých uživatelů. Z dříve monotónního, šedo-černého světa se do světel ramp vydávají působivé módní notebooky.
TECHNIKA PŘÍJEMNÁ I NA DOTEK

Společnosti Intel a Toray Ultrasuede, přední inovativní společnosti světa technologií a módy, představily „ultra-moderní“ designový koncept, díky kterému mohou notebooky získat nepřehlédnutelný, elegantní a luxusní vzhled značky Ultrasuede® a současně nabídnout výkon, mobilitu a možnosti bezdrátové komunikace na základě mobilní technologie Intel® Centrino®.

Přímo do krytu notebooku byl integrován materiál z mikrovláken Ultrasuede, který změnil nejen vizuální, ale také hmatový dojem z tohoto systému. Mobilní technologie Intel Centrino umožnila snížení hmotnosti pod úroveň běžných notebooků, což v kombinaci
s bezdrátovou komunikací, dlouhým provozem na baterie a unikátním designem Ultrasuede osloví všechny zákazníky s citem pro styl. K dispozici je tak přenosná a univerzálně využitelná technika pro všechny skupiny uživatelů.

V návaznosti na zmenšování rozměrů a hmotnosti přenosných počítačů lidé stále více sledují jejich vzhled a provedení. Podle nedávného průzkumu Intel/Ultrasuede Laptop Style Study1 má 73 procent dospělých uživatelů počítačů zájem o technické produkty, které odráží jejich osobní styl a 76 procent respondentů se přiznalo, že pozorovalo cizí notebooky a hodnotilo jejich styl a design.

„Pro mnoho lidí jsou notebooky již naprosto běžnou výbavou, stejně jako moderní opasek nebo jehlové lodičky. Nemůžeme se proto divit, že naše kultura zaměřená na vzhled si žádá notebooky, které vypadají stejně skvěle, jako fungují,“ říká módní odborník Steven Cojocaru. „Tento ultramoderní koncept je jasnou ukázkou, kam se můžeme posunout, když se spojí na první pohled nečekaní partneři.“

Dotek inovací
V koncepci „ultra-módního“ systému se snoubí mozek a krása přenosného zařízení, přičemž hlavním cílem je inspirovat počítačový průmysl k výrobě přenosných počítačů, ve kterých se spojí inovace vnitřku s inovacemi vnějšku, a které vyhoví osobnímu stylu různých uživatelů.
„Spojení pokročilých technologií společnosti Intel s luxusními materiály Ultrasuede ilustruje propojení funkce a formy a otevírá neomezené možnosti k modernímu osobnímu vyjádření,“ uvádí Jodi Geniesse, consumer mobile education manager společnosti Intel. „Intel notebookům neustále zajišťuje větší výkon, mobilitu a konektivitu. Nyní se snažíme průmysl inspirovat i k oživení vzhledu notebooků, aby lépe odrážely mobilní životní styl svých uživatelů.“

Čtyřicet procent dospělých uživatelů počítačů v USA považuje notebooky za stejné, nudné, nezajímavé, sterilní nebo nevýrazné a 60 procent by si u notebooku rádo přizpůsobilo barvu, povrch nebo materiál1. Odolné materiály Ultrasuede se snadnou údržbou, širokou škálou barev, povrchů a luxusním nádechem jsou ideálním prostředkem ke změně vizuálního a hmatového dojmu z přenosných počítačů. Úspěšně se využívají ve stovkách produktů, počínaje nábytkem a interiéry, až po módní doplňky.

„Jak se technika postupně stává stabilní součástí našeho života, otevírají se nové obzory i pro Ultrasuede,” říká Des McLaughlin, ředitel prodeje a marketingu společnosti Toray Ultrasuede. „Naše materiály byly vždy spojovány s luxusem, módou a stylem, naleznete je nejen ve špičkových automobilech, ale například i obývacích pokojích. Jsme přesvědčeni o tom, že zapojení Ultrasuede do světa přenosných počítačů přispěje k posunu této kategorie produktů a že se možnost vyjádření osobního stylu stane při nákupu notebooků jedním z nejvíce sledovaných parametrů.“

Pryč s kabely
Z pracovního nástroje cestujících obchodníků, zajišťujícího kontakt s firmou a zákazníky, se postupem času stalo zcela běžné technické vybavení. Analytická společnost IDC odhaduje, že trh s přenosnými počítači pro spotřebitele v příštích pěti letech výrazně poroste, přičemž ve Spojených Státech má jen v roce 2006 vzrůst o 34 procent.

Díky uvedení mobilní technologie Intel Centrino před téměř třemi lety mohou výrobci konstruovat menší, lehčí, výkonnější a bezdrátově komunikující notebooky, které lze vzít skutečně kamkoliv. Připojení bezdrátově komunikujících zařízení k Internetu na veřejných bezdrátových přístupových bodech (hotspotech) se stalo běžnou součástí života stále většího množství lidí, kteří považují notebook za nezbytnou komunikační, zábavní a informační pomůcku. Podle zmíněného průzkumu si 59 procent majitelů notebooků bere své přístroje, když opouští kancelář nebo domov.

O společnosti Toray Ultrasuede
TUA je plně vlastněnou pobočkou Toray Industries, což je nadnárodní společnost s obratem 13 miliard USD a přední světový dodavatel pokročilých ultra-mikrovláken a vynálezce prvního ultra-mikrovlákna. Ultrasuede je registrovaná známka Toray Ultrasuede.
Další informace o Toray Ultrasuede jsou dostupné na www.ultrasuede.com.

O společnosti Intel
Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.
Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.
Intel a logo Intel jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.
* Další názvy a značky mohou být prohlášeny za vlastnictví jiných subjektů.

Poznámka: Bezdrátová konektivita a některé další funkce mohou být podmíněny nákupem dalšího softwaru, služeb nebo externích doplňků.
Dostupnost veřejných přípojných míst k bezdrátové síti je omezená, funkce bezdrátové sítě se mohou v různých zemích lišit. Výkon systému byl měřen pomocí MobileMark* 2002. Výkon systému, doba provozu na baterie, výkon a funkce bezdrátové sítě se mohou v závislosti na konkrétní hardwarové a softwarové konfiguraci lišit.
Další informace naleznete na http://www.intel.com/products/centrino/more_info.

Témata článku: Notebooky, Pokročilá technologie, Různé materiály, Bezdrátový spoj, Zábavní průmysl, Běžná součást, Nudná komunikace, Různá móda, Luxusní móda, Hardwarová údržba, Běžný uživatel, Moderní technologie, Pokročilý uživatel, Registrovaný uživatel, Nudný život, H¨ardwarová údržba, Vizuální kontakt, Běžný notebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje