Tech Data zveřejnila termíny certifikačních školení na první pololetí roku 2006

Praha, 13. 2. 2006 – Společnost Tech Data zveřejnila termíny certifikačních školení a kurzů své divize Azlan na první pololetí 2006. Prozatím jsou známé termíny sedmi certifikačních školení, která Azlan v rámci Tech Data pořádá jako školící partner se statutem Cisco Learning Solutions Partner v ČR i celé Evropě, jejichž podrobný popis najdete na stránkách http://www.techdata.cz/TDeducation/. První dvě školení proběhnou již v únoru (13.2. a 27.2.), další jsou pak naplánovány na 13.3., 10.4., 24.4., 15.5. a 22.5.
Tech Data zveřejnila termíny certifikačních školení na první pololetí roku 2006

V České republice Azlan Training, divize společnosti Tech Data,  působí jako Cisco Learning Solutions Partner od roku 2005. Disponuje týmem certifikovaných školitelů, kteří vedou řadu základních frekventovaných školení v českém jazyce na pravidelných veřejných kurzech. Kromě toho Azlan nabízí jakékoli certifikované školení z celkové nabídky Cisco certifikovaných školení s využitím všech sdílených zdrojů, které má v rámci Azlan Group k dispozici. Veřejná školení probíhají ve dvou lokalitách - HP Training center (Vyskočilova 1, Praha 4), kde je možné i složit zkoušku, a nebo Azlan Czech Tech Data Distribution (Na Radosti 414, Praha 5).

Obě školící střediska jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a probíhají přímo na zařízeních Cisco s využitím vzdálených labů Azlanu. Tato školení jsou nejoptimálnější přípravou pro složení příslušné zkoušky a získání příslušného individuálního odborného certifikátu s celosvětovou platností a současně účinným nástrojem k získání firemních certifikací, založených na příslušném počtu certifikovaných zaměstnanců. Účastníci školení získají potřebné technické znalosti dané síťové problematiky a samozřejmě také certifikát o absolvování, přímo od Cisco Systems.

Název Datum konání Místo konání Oblast
4-denní kurz Cisco INTRO 13.2.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco
5-denní kurz Cisco ICND 27.2.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco
5-denní kurz Cisco BSCI 13.3.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco
2-denní kurz Cisco CSE 10.4.2006 Tech Data, Na Radosti 414, P 5 Cisco
4-denní kurz INTRO 24.4.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco
5-denní kurz Cisco DESGN 15.5.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco
5-denní kurz Cisco ICND 22.5.2006 HP, Vyskočilova 1/1410, P4 Cisco


Základní popisy jednotlivých školení:

4-denní kurz Cisco INTRO
Tento čtyřdenní, instruktorem vedený kurz prezentuje důležité síťové základy na sedmi vrstvém OSI (Open Systems Interconnect) modelu; názvosloví a technologie jsou vystvětleny a ilustrovány za použití textu a grafických animací.

5-denní kurz Cisco ICND
ICND je pětidenní, instruktorem vedený kurz, zaměřený na použití přepínačů Cisco Catalyst a Cisco směrovačů v LAN a WAN sítích. Po absolvování kurzu by měli být účastníci schopni správně zvolit, zapojit a nakonfigurovat různá Cisco síťová zařízení.

5-denní kurz Cisco BSCI
BCSI je pětidenní, instruktorem vedený kurz, který je zaměřen na pokročilé technologie v IP směrování a adresaci na směrovačích Cisco připojených do středních až velkých sítí LAN a WAN. Cílem je vyškolení síťových administrátorů, pro zvládnutí dramatického nárůstu počtu směrovačů/sítí, za použití takových postupů, které nevyžadují přílišnou změnu topologie sítě.

2-denní kurz Cisco CSE
CSE je dvoudenní, instruktorem vedený kurz, který umožní delegátům se seznámit s Cisco produkty a řešeními, dále ukazuje jejich nasazení v prostředí zákazníků a způsob jejich prodeje. Tento kurz je též určen pro role Account Manager v Cisco specializacích.

5-denní kurz Cisco DESGN
Kurz „Návrh řešení internetových sítí Cisco“ představuje řešení společnosti Cisco pro návrh a implementaci škálovatelných sítí v prostředí internetu. Jedním z klíčových cílů kurzu je také představení modulárních metod návrhu sítě, které byly v uplynulých letech intuitivně využívány, aniž by byla jejich forma formálně stanovena. To se nyní Cisco snaží napravit. Rané pokusy o tvorbu modulárních sítí využívaly pouze tří vrstev – přístupovou, distribuční a vnitřní vrstvu, odděleně od místa, kde je síť využívána, a sítě WAN. Nový model podnikové kompozitní sítě shrnuje návrh, plánování, implementaci, provoz a řešení problémů (PDIOT) v těchto sítích v kontextu modulů a ve vzájemném vztahu mezi jednotlivými moduly. Vzhledem k tomu, že je většina sítí současnosti (např. hlasové, video, záložní a obsahové sítě) rozdělena do několika navzájem se překrývajících modulů, je myšlenka kompozitních sítí o to více relevantní.

Podrobné popisy školení najdete na: www.techdata.cz/TDeducation/
Informace o společnosti Tech Data Distribution najdete na: www.techdata.cz a www.techdatask.sk.


O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o. je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 proběhla úspěšně integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2004 obratu 5,5 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 90.000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila na Fortune 500 na 110. místě a za poslední čtyři čtvrtletí, která skončila 31. října 2005, dosáhla tržeb ve výši 20,6 mld. USD. Více informací najdete na: www.techdata.com.

Témata článku: Video, Software, Cisco, Kurs, Síťová technika, Tech, Síťová data, Modulární návrh

Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu