Tech Data zabodovala v přehledu TOP 10 evropských distributorů společnosti Canalys

Tech Data zabodovala v přehledu TOP 10 evropských distributorů společnosti Canalys

Výzkumná a analytická společnost Canalys zveřejnila výsledky své studie Canalys Distributor Point of View for the Channels Analysis service 2009. Tato analýza přináší porovnání TOP 10 distributorů IT na evropském trhu. Jsou jimi v abecedním pořadí: Actebis, ALSO Holding, Arrow Electronics, Avnet Technology Solutions, Bell Micro, DCC SerCom, Esprinet, Ingram Micro, Tech Data a Westcon.

Společnost Tech Data, kterou na českém a slovenském trhu reprezentuje Tech Data Distribution, se umístila v kvadrantu „lídrů“ (Pre-eminent), který zahrnuje společnosti se silnou pozicí na trhu a dobrými vyhlídkami do budoucnosti oproti konkurenci, s nejlepším skóre.

Canalys PoV kvadranty popisují současnou a předpokládanou budoucí pozici jednotlivých distributorů ve srovnání s celou skupinou. Jsou indikátorem toho, jak si distributoři vedou a jakou mají perspektivu vývoje ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. Kvadranty jsou vizuální prezentací dvou skóre. Horizontální osa mluví o výkonu distributora a vychází z finančních indikátorů. Vertikální osa znázorňuje střednědobé a dlouhodobé strategické plány týkající se produktového portfolia, podpory zákazníků, marketingu, vzdělávání a dalších indikátorů.

„Jsme potěšeni tímto umístněním. Je to signál našim domácím i zahraničním partnerům, že Tech Data je silná a stabilní společnost s jasnými plány rozvoje do budoucnosti,“ řekl Ladislav Kocour, obchodní ředitel společnosti Tech Data Distribution.

Vynikající finanční kondici Tech Data v Evropě dokládají i fiskální výsledky za třetí kvartál roku 2009. V něm sice Tech Data zaznamenala pokles obratu oproti minulému fiskálnímu období o 5,7 % na úroveň 3,18 mld. dolarů, ale zároveň zvýšila zisk na 29,7 mil. dolarů oproti loňským 23,4 mil. dolarů.

Témata článku: Arrow, Bell, Bella, Tech, Budoucí plán, Silná konkurence, Třetí úroveň

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí