Tech Data posunuje vpřed distribuci s přidanou hodnotou pod záštitou revitalizované značky Azlan

9. ledna 2006
Microsoft hledá nové talenty
Praha, 1. 1. 2006 – Po úspěšném začlenění Azlanu do společnosti Tech Data, které proběhlo v loňském roce, nyní dochází k revitalizaci značky Azlan. Protože Azlan je historicky synonymem úspěchu v oblasti sítí a komunikací, rozhodla se společnost Tech Data tohoto dobrého jména využít i v budoucnu. Veškerá řešení spojená se sítěmi, kabeláží a produty Cisco, doplněná o produkty z oblasti distribuce s přidanou hodnotou, nyní bude Tech Data zastřešovat značkou Azlan. Při prodeji řešení z výše uvedených oblastí se tedy v budoucnu zákazník bude setkávat kromě loga vlastního produktu nově i s logem Azlan.
Tech Data posunuje vpřed distribuci s přidanou hodnotou pod záštitou revitalizované značky Azlan

Značka Azlan v ČR

V ČR, kde je Tech Data zastoupena společností Tech Data Distribution, jsou pod značkou Azlan nyní sdruženy následující produktové oblasti: Síťové produkty (Networking), Kabeláží systémy (Cabling systems), Cisco a zcela nově i oblast Serverů a Storage řešení (IBM). Tyto produktové oblasti zahrnují celou řadu významných značek a dodavatelů.

 

Konsolidace serverů a záložních zařízení, stejně jako konvergence sítí, nyní umožňuje společnosti Tech Data Distribution nabídnout pod značkou Azlan, systémovým integrátorům a VAR vše, co potřebují k využití příležitostí na současném trhu.

 

Síťové a bezpečnostní produkty

Allied Telesyn, Axis Communications, Eicon, Equinox, Funk Software, HP, Linksys,  Nortel Networks, PowerDsine, SonicWALL, Tipping Point, WebSense, 3Com.

 

Kabeláží systémy

ABB, ATTRACK, Belden/CDT, Conteg, IMC Networks, Knurr, Krone, LYNX Cabling System, Panduit, Telegartner, Triton.    

 

Za veškeré obchodní aktivity zastřešené značkou Azlan je v Tech Data Distribution, tedy v ČR, zodpovědný pan Vratislav Héda, vedoucí této nové skupiny obchodních jednotek. Vratislav Héda je přímo odpovědný řediteli Tech Data Distribution, Ondřeji Pavlíkovi. Tyto nové obchodní aktivity jsou pak zastřešeny jednotně v rámci EMEA značkou Azlan a řídí je Andy Gass, senior vicepresident  firemní divize Azlanu.

 

Značka Azlan v rámci regionu EMEA a nové logo

Nová obchodní jednotka kombinuje přednosti předchozích značek Azlan Networking a TD Midrange, poskytuje společnosti základ pro strategii tvorby hodnoty společnosti Tech Data a podtrhuje pozici Azlanu jako neoddiskutovatelného lídra distribuce s přidanou hodnotou v rámci regionu EMEA. Strategie je naplánována na příštích šest měsíců a zaměří se na vytváření proaktivních plánů, které pomohou resellerům udržovat ziskovost obchodování a dodávat nové služby a řešení pro VAR a systémové integrátory na SMB trhu.

 

Andy Gass, senior viceprezident podnikové divize Azlanu, říká: „Implementovali jsme všechny strukturální změny a povolali management první třídy. Nyní jsme připraveni posunout revitalizovanou společnost vpřed. Naší vizí je pevně etablovat nový Azlan jako nejlepší a nejrozsáhlejší společnost zabývající se distribucí s přidanou hodnotou v Evropě. Právě teď se vydáváme na cestu za naším cílem a plánem směle posílit naši společnost z jeho vedoucí pozice na trhu.”

 

Gass dodává, že v příštích několika měsících lze očekávat množství nových programů, partnerství a iniciativ a upozorňuje na fakt, že nový Azlan startuje z velmi silné pozice: „Vybaveni skvělou reputací Azlanu a zázemím a šíří zákazníků společnosti Tech Data, můžeme nyní nabídnout našim klientům to nejlepší z obou světů – opravdové zaměření na vysoce hodnotné řešení a rozsáhlé logistické a finanční služby. Pro partnery z řad prodejců jsou výhody plynoucí ze spolupráce s novým Azlanem opět zdvojeny – kombinací subjektů Azlan Networking, TD Midrange a Tech Data operations lze obsáhnout více resellerů než pomocí jakéhokoli jiného distributora s přidanou hodnotou v rámci regionu EMEA.“

 

Nové logo Azlanu je navrženo tak, aby vyjádřilo všechny silné stránky společnosti. Kombinuje známou lví hlavu, kterou logo Azlanu vždy obsahovalo, s názvem společnosti a klíčovými prvky korporátního brandingu společnosti Tech Data. „Je to pravdivá reflexe hodnoty, kterou může nový Azlan přinést svým zákazníkům po celé Evropě,“ uvedl Gass.

 

Pokud je bráno v úvahu každodenní obchodování resellerů se společností, změnily se pouze detaily. Ve srovnání s dřívějškem budou moci reselleři profitovat z rozšířené nabídky, kterou má Azlan nyní k dispozici. „Naši zákazníci budou nadále těžit z výhod a obdrží stejný servis, kvalitu a profesionalitu, kterou mohli očekávat od Azlanu a TD Midrange,” říká Hanspeter Eiselt, nově jmenovaný obchodní viceprezident Azlanu v rámci EMEA. Právě jednotné portfolio je podle něj přesně to, co reselleři s přidanou hodnotou v současnosti potřebují.

 

„Konsolidace serverů a záložních zařízení a konvergence sítí stojí vysoko v agendě většiny IT organizací. Spojením linií Azlanu a TD Midrange v jednu značku dáváme systémovým integrátorům a VAR vše co potřebují k využití všech možných příležitostí na současném trhu,” dodal Eiselt.

 

Jak partneři z řad prodejců, tak zákazníci reagovali na reorganizaci Azlanu a jmenování nového vedení velmi pozitivně. Ed Williams, jenž byl dříve ředitelem společnosti Cisco, byl jmenován ředitelem networkingu a zabezpečení, zatímco dřívejší marketingový ředitel, Uwe Stein, byl jmenován ředitelem pro systémy a software. Celkovou zodpovědnost za obchod ponese Eiselt, který vedl TD Midrange v Evropě. Všichni tři přímo podléhají Gassovi.

Témata článku: Software, Equinox, Branding, Funky, Reflex, Tech, Obchodní ředitel, Triton, Abb, Axis, Networking, Obchodní plán

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 215

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje