Tech Data Forum 2005 skončilo – za rok nashledanou!

Praha, 2. 3. 2005 – Ve dnech 23. a 24. 2. 2005 proběhl v Praze ve Veletržním paláci již osmý ročník setkání výrobců a prodejců z oblasti ICT pod názvem Tech Data Forum, které upořádala společnost Tech Data Distribution.
Tech Data Forum 2005 skončilo – za rok nashledanou!

Letošního ročníku Tech Data Forum se zúčastnilo 56 výrobců, mezi nimiž bylo možné najít i zcela nová jména, se kterými se zákazníci společnosti Tech Data Distribution setkali poprvé. Stalo se tak díky podpisu nových kontraktů během loňského a začátku letošního roku. Poprvé se Forum zúčastnily tyto společnosti: ADOBE, ASUS, FUJIFILM, NEC, SEAGATE, TOSHIBA, TRUST a U.S. ROBOTICS. Z non-IT vystavovatelů se na této akci představila i leasingová společnost EKOMA Leasing.

Na Forum 2005 byli k vidění následujícími výrobci a značky:
3Com, ABB, Acer, Adobe, Allied Telesyn, APC, Asus, Autodesk, Belden, Canon, Cisco Systems, Compline, Dicota, Ekoma Leasing, Eicon, EIZO, Epson, Eurotel, Fujitsu Siemens Computers, Fujifilm, Genius, Gigabyte, Grisoft, Hewlett-Packard, IBM, IMC, Intel, Kerio, Kingston Technology, Lexmark, Linksys, Logitech, Logos, LG, Lynx, Maxtor, Microcom, Konica Minolta, Microsoft, NEC, Nokia, Nortel, OKI, Olympus, palmOne, Panduit, Samsung, Seagate, Siemens, Sony, Symantec, T-Mobile, Toshiba, Trust, U.S. Robotics, Western Digital, Xerox.

Návštěvníci - Během obou dnů se zúčastnilo akce Tech Data Forum ve všech jeho formách více než 1700 návštěvníků z firem zabývajících se prodejem výpočetní a komunikační techniky, kteří tak měli možnost setkat se pod jednou střechou s výrobci jejichž produkty nabízejí svým zákazníkům.

Přednášky a prezentace - Významnou součástí akce byl opět doprovodný program ve formě přednášek a workshopů, na kterých dodavatelé představili své obchodní výsledky, nové nabídky, ale hlavně nové produkty a služby, které v nejbližší době uvedou na trh a nabídnou odběratelům. Uskutečnilo se více než tři desítky odborných přednášek, o které byl po oba dny velký zájem. Celkově se přednášek zúčastnilo 1342 posluchačů.

Velký ohlas měl i Digi-Foto Workshop, kdy mohli návštěvníci pozorovat, jak probíhá profesionální focení modelky. Tohoto focení se pak mohli návštěvníci sami aktivně zúčastnit.
 
Absolutně největší zájem byl hned o první přednášku nazvanou „Svět IT v obrazech“, na kterou navazovala panelová diskuse. Úvodní přednášky se zúčastnilo více než 180 posluchačů. Se svou prezentací  vystoupili zástupci časopisu Reseller Magazine. Marek Šalanda, šéfredaktor Reseller Magazine pak moderoval i následující panelovou diskusi. Pozvání k jednomu stolu přijaly takové osobnosti ICT, jakými jsou pánové:

Tomáš Čech - ředitel pro střední Evropu pro Acer notebookyIvan Habovčík - Country Manager APC ČR a SRTomáš Hudec - Country Manager EPSON ČRPetr Jirků - ředitel partnerského prodeje Hewlett-PackardPetr Toman - ředitel PC divize IBM ČRMilan Hrabovský - Partner Group Manager Microsoft ČRDaniel Kunz - generální ředitel Tech Data DistributionZdeněk Michálek - odborný konzultant, Reseller Magazine


Ti pak spolu diskutovali nad tématy jako je stav IT trhu v roce 2004 nebo o tom, co nás na tomto poli čeká v roce nadcházejícím. Mluvilo se také o realitě přímého prodeje, o stavu EU po ročním fungování, jaký prostor na českém trhu patří resellerovi, zda dodavatelé preferují přímý nebo nepřímý prodej apod.
 
Soutěže – Mezi další lákadla Tech Data Forum patřily i soutěže, z nichž jedna byla absolutní novinkou. Každý návštěvník akce, který dorazil mezi 9.00 a 11.00, si u registrace vybral klíč k zámku, který mohl vyzkoušet v určený čas a odvézt si tak hlavní cenu Velké hry o skútr.  V nádobě s klíči byl jen jeden správný. Po konci akce a přezkoušení všech zbylých klíčů se zjistilo, že správný klíč byl odebrán, nicméně nedočkavým návštěvníkem nevyzkoušen, takže skútr nového majitele nenašel. Zde se hodí připomenout i pro příště, že motto Velké hry o skútr, vydržet na Forum až do konce, se skutečně vyplatí!
Tradičně probíhala i soutěž TD Exchange, tedy získávání TD Money za návštěvu výstavních expozic a následnou výměnu těchto fiktivních peněz v TD Shopu za hodnotné zboží různého druhu. Tento rok bylo směněno rekordních 11 456 000 TD Money.

„Normální je nevyhazovat, správné je vrátit do Tech Data a vydělat!“ – Tímto sloganem lákala společnost Hewlett – Packard návštěvníky k vrácení prázdných tonerů a cartridgí do speciálních popelnic, které byly umístěny u expozice firmy. Vrácené tonery a cartridge si mohli návštěvníci směnit za láhve vína nebo získané body přepsat na TD Dreams body, které mohou využít v budoucnu v rámci věrnostního programu Tech Data Dreams. Letos se vrátilo neuvěřitelných 705 ks tonerů a 1914 ks cartridgí.

Informační systém - Novinkou na Forum 2005 byl informační systém, přenášený prostřednictvím pěti plazmových obrazovek, které se nacházely v prostorách výstavního sálu. Na těchto obrazovkách se mohli návštěvníci informovat o časovém harmonogramu jednotlivých prezentací, zjistit si potřebné informace o soutěžích a navíc zde mohli shlédnout reklamní spoty vystavovatelů.
Pokrytí Veletržního paláce bezdrátovým internetem WiFi zajišťovala společnost Hewlett-Packard. Služeb WiFi využilo celkem 300 návštěvníků, v jednu chvíli bylo současně připojeno až 100 účastníků.

Společenský večer, jehož sponzory byly společnosti Autodesk, Acer, Canon, Cisco Systems, Epson, Hewlett – Packard, Microsoft, se uskutečnil v přilehlé Národní galerii. Průvodcem slavnostního večera, tak jako i celého Tech Data Forum 2005, byl populární moderátor Aleš Zbořil. K vrcholům celého programu patřila zábavná kouzelnická show Pavla Kasnara, který zazářil v roli kouzelníka v kultovním českém filmu Samotáři, a také vystoupení Revival Swing Band Praha, díky jejichž hudbě se mnozí přítomní přenesli do 30. let minulého století.
Celkovou atmosféru jinak velmi zdařilého večera dokreslovaly velmi žádané jízdy supermoderním proskleným výtahem a ochutnávka z bohatého výběru vín a sýrů.

Firma Tech Data Distribution, s.r.o. je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 proběhla úspěšně integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2004 obratu 5,5 mld. Kč.

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ: TECD), založená v r. 1974, je předním globálním distributorem produktů informačních technologií, logistického managementu a služeb spojených s přidanou hodnotou. Společnost se umístila na Fortune 500 na 111. místě. Obsluhuje více než 90.000 prodejců informačních technologií ve Spojených státech, Kanadě, karibské oblasti, Latinské Americe, Evropě a na Středním Východě. Široká nabídka služeb společnosti Tech Data zahrnuje mimo jiné kompletní školící, technickou podporu, finanční alternativy a služby v oblasti konfigurací i celou škálu elektronických komerčních řešení. Společnost dosáhla tržeb ve výši 19,1 mld. USD za období posledních čtyř čtvrtletí, které skončilo 31. října 2004.

Informace o Forum 2005, včetně fotografií najdete také na: www.techdata.cz/forum.
Informace o společnosti Tech Data Distribution najdete na: www.techdata.cz.

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Microsoft, Country, Swing, Money, Trust, Tech, Novinka Acer, Fujifilm, Velká obrazovka, Microsoft Band, Abb, Toner, Foto soutěž 2016, Dicota, Dreams, Zbylý prostor, Revival, Cartridge, Leasing


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu