Tablet Fujitsu Stylistic Q550 nyní dostupný s výkonnějším procesorem

Tablet Fujitsu Stylistic Q550 nyní dostupný s výkonnějším procesorem

Společnost Fujitsu uvedla na trh vylepšenou verzi svého tabletu STYLISTIC Q550, která obsahuje výkonnější procesor Intel® Atom™ Z690 a datové úložiště v kapacitě až 128 GB. Nová verze tabletu je tak oproti původnímu modelu rychlejší a má vyšší úložnou kapacitu.

STYLISTIC Q550 patří kategorii Slate PC s dotykovým displejem a integrovanou softwarovou klávesnicí a hmotností pouhých 760 gramů. Operační systém Microsoft Windows 7 Professional řadí STYLISTIC Q550 do kategorie tzv. business-class tabletů a je tak vhodný zejména pro profesionály. Tablet Fujitsu má 10,1 palcový širokoúhlý display s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů a LED podsvícením. Displej můžete ovládat až 4 prsty nebo prostřednictvím digitálního pera.

Nová verze tabletu STYLISTIC Q 550 je již v současné době dostupná u prodejců Fujitsu po celé České a Slovenské republice.

Vlastnosti tabletu Fujitsu STYLISTIC Q550:

 • Nový procesor Atom Z690 pracuje na vyšší frekvenci 1,7 GHz, využívá jednokanálový řadič pamětí a TDP (3 W).
 • Výjimečně jasný (svítivost 400 NIT) 10,1 palcový širokoúhlý XGA display s antireflexní IPS technologií a s LED podsvícením. Vhodný k používáním ve všech typech prostředí, včetně práce mimo kancelář.
 • Displej podporuje jak vícedotykové intuitivní ovládání, tak i aktivní zadávání digitálním perem. Displej automaticky rozpozná, když uživatel pracuje s digitálním perem. V tom případě „uzamkne“ displej pro dotykové ovládání a vy poté můžete bez obav opřít ruku o displej a začít psát. Vestavěný software rozpoznávání rukopisu převádí vstupní data na text. Jakmile přestanete digitální pero používat, systém automaticky zapne dotykové ovládání.
 • Více než 8 hodinová provozní doba je zajištěna čtyřčlánkovou baterií. Součástí balení je u vybraných konfigurací i druhá baterie. Její výměna je velmi rychlá a jednoduchá a tak už nikdy nebudete hledat zásuvku v době, kdy máte uzavřít obchod.
 • Rozšířené bezpečnostní funkce včetně biometrického snímače otisků prstů pro rychlé přihlášení do online účtů, integrovaná čtečka čipových karet SmartCard, šifrování celého disku a ochrana dat prostřednictvím Trusted Platform Module (TPM)
 • V případě ztráty nebo odcizení zařízení ocení uživatelé Zdokonalenou ochranu proti krádeži (ATP), která umožňuje správcům sledovat, obnovit a v případě potřeby odstranit data ze ztraceného počítače.
 • Integrovaný grafický čip GMA 600 je založen na 45nm GPU PowerVR SGX 535.
 • STYLISTIC Q550 splňuje devět přísných standardů MIL-STD-810G, měřící odolnost vůči rozličným životním podmínkám a situacím, jako jsou například spadnutí tabletu na zem, odolnost vůči prachu a vysokým teplotám.
 • Vestavěná podpora mobilního širokopásmového připojení je způsobem, jak zůstat v kontaktu, kdykoliv a kdekoliv. Co se týče možnosti připojení, nechybí připojení přes Wi-Fi a Bluetooth, další možností je volba modelu podporující 3G nebo GPS.
 • Dvě vestavěné kamery – čelní 0,3 Mpx kamera a zadní 1,3 Mpx kamera – doplněné dvěma interními mikrofony.
 • Integrovaný HDMI port je vhodný pro připojení k externímu monitoru, velkoplošnému televizoru nebo k projektoru a umožňuje tak sdílet data a obrázky s velkým množstvím lidí.
 • USB port pro sdílení informací nebo pro připojení tiskárny, externího pevného disku nebo externí optické mechaniky.
 • Extrémně lehký, hmotnost pouhých 760 gramů.

Témata článku: Rychlá doba, Rychlý port, Vestavěná kamera, Dotykový displej, Digitální kamery, Peru, SmartCard, Led televizory, DisplayPort, Vhodné ovládání, Rychlé připojení, Rychlé úložiště, Pero, Palcový displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje