T-Systems úspěšně dokončil integraci společnosti Gedas

Frankfurt nad Mohanem, 18. ledna 2007 – Necelý rok po převzetí byla firma Gedas plně integrována do společnosti T-Systems. Tato úspěšná akvizice přinesla společnosti řadu pozitivních výsledků. Díky dokončení projektu integrace dosáhl T-Systems důležitého milníku ve své strategii mezinárodního růstu.
T-Systems úspěšně dokončil integraci společnosti Gedas

Úspěšná integrace gedas AG umožnila T-Systems upevnit pozici jednoho z hlavních poskytovatelů služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). „Nyní jsme schopni nabídnout unikátní odborné znalosti zejména v automobilovém a výrobním odvětví a nabízet naše služby i v mezinárodním měřítku,“ říká Lothar Pauly, člen představenstva společnosti Deutsche Telekom a CEO společnosti T-Systems. Společnost gedas AG s více než 50 pobočkami ve 13 zemích po celém světě přispěla k mezinárodnímu růstu T-Systems.

Integrované know-how gedas AG tvoří důležitý prvek nové oborové jednotky Automobilový průmysl společnosti T Systems. „V tomto odvětví jsme nyní světovým poskytovatelem informačních a komunikačních služeb číslo tři,“ říká Lothar Pauly. „Díky úspěšnému převzetí gedas AG jsme na nejlepší cestě stát se jedničkou na trhu,“ dodává Lothar Pauly. Fúze urychlila pozitivní mezinárodní růst T-Systems: ve třetím čtvrtletí roku 2006 společnost zaznamenala mimo Německo nárůst tržeb o 25,7 % oproti minulému roku.

V prosinci 2005 T-Systems oznámil převzetí gedas AG, dceřinné společnosti Volkswagen. Současně podepsal s Volkswagen AG rámcovou smlouvu na poskytování IT služeb v hodnotě 2,5 miliard € na sedm let. Po uzavření tohoto obchodu na sebe vzal projektový tým zodpovědnost za řízení integrace společnosti s 5 500 zaměstnanci a ročním obratem přesahujícím 600 miliónů €.

Váš názor Další článek: Oživeno: Zdražil Skype telefonování přes internet?

Témata článku: Integrovaný obchod, Paul, Mezinárodní tým, Volkswagen

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší