T-Systems PragoNet spustí IP televizi

Praha, 1. června 2006 - Společnost T-Systems PragoNet rozšiřuje služby pro svoje klienty o digitální kabelovou televizi prostřednictvím vysokorychlostního Internetu. Od poloviny června zahajuje zkušební provoz nové služby nazvané viaTV.
T-Systems PragoNet spustí IP televizi

K dispozici bude přes 30 televizních kanálů včetně prémiových. Zřízení služby je zdarma, měsíční poplatek se během zkušebního provozu nebude účtovat. Přenosová soustava digitální optické sítě je díky špičkovým parametrům připravena přenášet signál v kvalitě HDTV a připravují se i služby virtuální videopůjčovny.
"Naši zákazníci si už zvykli, že přicházíme rychle se špičkovými službami za velmi dobré ceny. Na počátku roku jsme jako první nabídli domácnostem internetové přípojky o rychlostech 10 a 100Mb/s za ceny, které dodnes konkurence nepřekonala," prohlásil projektový manažer Tomáš Bělohoubek ze společnosti T-Systems PragoNet. "Vzápětí jsme v rámci testování nabídli digitální signál kanálu ČT4 ihned po jeho spuštění. Nyní začínáme nabízet kvalitnější digitální internetovou alternativu k analogovým kabelovým televizím."
Služby viaGIA a viaPhone, ke kterým patří i viaTV, jsou postaveny na konceptu FTTH (Fiber to the Home - optika až do domu), který je široce komerčně využíván v nejpokročilejším regionu - v jihovýchodní Asii. Optická infrastruktura, kterou telekomunikační operátoři používají především pro budování páteřních telekomunikačních sítí, je dovedena až do obytných domů. Širšímu rozšíření tohoto konceptu používaného u nás téměř výhradně pro připojování kancelářských budov, dosud bránily poměrně vysoké náklady na budování optické sítě. U nově realizovaných projektů je však část potřebných prací tak jako tak součástí jejich výstavby, což umožňuje zpřístupnit optické přípojky už i domácnostem. T-Systems PragoNet, který v Praze jako jeden z prvních začal budovat vlastní optickou síť, v roce 2005 zahájil plošnou implementaci tohoto konceptu ve vybraných lokalitách ve spolupráci s developerskou společností Central Group, a.s. a připravuje jeho rozšíření do dalších lokalit.

Další podrobnosti o službách viaTV, viaGIA a viaPhone je možné nalézt na www.viagia.cz.

O společnosti T-Systems PragoNet, a.s.
Telekomunikační společnost T-Systems PragoNet, a.s., dříve PRAGONET, a.s., vznikla v roce 1996. V roce 2000 do ní vstoupil strategický partner Deutsche Telekom AG, který nyní prostřednictvím své divize T-Systems vlastní 100% společnosti.

T-Systems PragoNet vlastní a provozuje v Praze jednu z největších evropských metropolitních sítí s optickou kabeláží. Svoje aktivity v tomto směru postupně rozšiřuje také do dalších měst v ČR. V roce 2005 rozšířila svoje portfolio o konvergovaná řešení zahrnující IT a telekomunikace.
Další informace o firmě a jejích službách naleznete na
http://www.t-systems.cz


O společnosti T-Systems

T-Systems je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů informačních a komunikačních technologií (ICT) patřící do skupiny Deutsche Telekom. Společnost má téměř 52 000 zaměstnanců ve více než 20 zemích. V roce 2005 vykázala obrat 12,9 miliardy Euro.

V České republice je T-Systems vlastníkem dvou společností: T-Systems PragoNet, a.s, poskytovatele telekomunikačních a IT řešení a T-Systems Czech, s.r.o., systémového integrátora a poskytovatele outsourcingu IT řešení. Celkový obrat skupiny T-Systems v České republice činil v roce 2005 přes 2 mld. Korun. Skupina má v ČR přes 390 zaměstnanců.

Pro více informací o společnosti a službách, navštivte www.t-systems.com

Váš názor Další článek: TOP žebříček virů za květen 2006

Témata článku: Vybraná lokalita, Televize doma


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize