T-Systems PragoNet spustí IP televizi

Praha, 1. června 2006 - Společnost T-Systems PragoNet rozšiřuje služby pro svoje klienty o digitální kabelovou televizi prostřednictvím vysokorychlostního Internetu. Od poloviny června zahajuje zkušební provoz nové služby nazvané viaTV.
T-Systems PragoNet spustí IP televizi

K dispozici bude přes 30 televizních kanálů včetně prémiových. Zřízení služby je zdarma, měsíční poplatek se během zkušebního provozu nebude účtovat. Přenosová soustava digitální optické sítě je díky špičkovým parametrům připravena přenášet signál v kvalitě HDTV a připravují se i služby virtuální videopůjčovny.
"Naši zákazníci si už zvykli, že přicházíme rychle se špičkovými službami za velmi dobré ceny. Na počátku roku jsme jako první nabídli domácnostem internetové přípojky o rychlostech 10 a 100Mb/s za ceny, které dodnes konkurence nepřekonala," prohlásil projektový manažer Tomáš Bělohoubek ze společnosti T-Systems PragoNet. "Vzápětí jsme v rámci testování nabídli digitální signál kanálu ČT4 ihned po jeho spuštění. Nyní začínáme nabízet kvalitnější digitální internetovou alternativu k analogovým kabelovým televizím."
Služby viaGIA a viaPhone, ke kterým patří i viaTV, jsou postaveny na konceptu FTTH (Fiber to the Home - optika až do domu), který je široce komerčně využíván v nejpokročilejším regionu - v jihovýchodní Asii. Optická infrastruktura, kterou telekomunikační operátoři používají především pro budování páteřních telekomunikačních sítí, je dovedena až do obytných domů. Širšímu rozšíření tohoto konceptu používaného u nás téměř výhradně pro připojování kancelářských budov, dosud bránily poměrně vysoké náklady na budování optické sítě. U nově realizovaných projektů je však část potřebných prací tak jako tak součástí jejich výstavby, což umožňuje zpřístupnit optické přípojky už i domácnostem. T-Systems PragoNet, který v Praze jako jeden z prvních začal budovat vlastní optickou síť, v roce 2005 zahájil plošnou implementaci tohoto konceptu ve vybraných lokalitách ve spolupráci s developerskou společností Central Group, a.s. a připravuje jeho rozšíření do dalších lokalit.

Další podrobnosti o službách viaTV, viaGIA a viaPhone je možné nalézt na www.viagia.cz.

O společnosti T-Systems PragoNet, a.s.
Telekomunikační společnost T-Systems PragoNet, a.s., dříve PRAGONET, a.s., vznikla v roce 1996. V roce 2000 do ní vstoupil strategický partner Deutsche Telekom AG, který nyní prostřednictvím své divize T-Systems vlastní 100% společnosti.

T-Systems PragoNet vlastní a provozuje v Praze jednu z největších evropských metropolitních sítí s optickou kabeláží. Svoje aktivity v tomto směru postupně rozšiřuje také do dalších měst v ČR. V roce 2005 rozšířila svoje portfolio o konvergovaná řešení zahrnující IT a telekomunikace.
Další informace o firmě a jejích službách naleznete na
http://www.t-systems.cz


O společnosti T-Systems

T-Systems je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů informačních a komunikačních technologií (ICT) patřící do skupiny Deutsche Telekom. Společnost má téměř 52 000 zaměstnanců ve více než 20 zemích. V roce 2005 vykázala obrat 12,9 miliardy Euro.

V České republice je T-Systems vlastníkem dvou společností: T-Systems PragoNet, a.s, poskytovatele telekomunikačních a IT řešení a T-Systems Czech, s.r.o., systémového integrátora a poskytovatele outsourcingu IT řešení. Celkový obrat skupiny T-Systems v České republice činil v roce 2005 přes 2 mld. Korun. Skupina má v ČR přes 390 zaměstnanců.

Pro více informací o společnosti a službách, navštivte www.t-systems.com

Váš názor Další článek: TOP žebříček virů za květen 2006

Témata článku: Televize doma, Vybraná lokalita


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF