Systém sledování vazeb nyní již pro každého

Společnost SinTe zahájila nabídku Systému sledování vazeb pro společnosti, které chtějí rychle a komfortně zjistit, kdo je v pozadí jejich potenciálního i stávajícího obchodního partnera.
Systém sledování vazeb nyní již pro každého

Systém sledování vazeb (SSV) je unikátní nástroj pro efektivní zobrazení vztahů a vazeb mezi společnostmi, statutárními zástupci a dalšími ekonomicky aktivními subjekty jako jsou živnostníci, správcové konkurzní podstaty, apod. Zároveň sleduje, zda není daný subjekt či jiný z jeho okolí v konkurzu, návrhu na konkurz, likvidaci, exekuci, vyrovnání, případně zda není evidován v některé z dlužnických databází.

SSV integruje více než 35 informačních zdrojů a umožňuje během několika sekund a on-line rozkrýt pozadí každého ekonomicky aktivního subjektu nejen v ČR (SK). V současnosti SSV spravuje aktuální data o miliónech fyzických osob, statisících právnických osob a živnostnících na trhu. Veškeré informace jsou sledovány a vyhledávány včetně historického vývoje. Díky tomu lze vytvořit garantované a úplné informace o okolí sledovaného subjektu.

Původně bylo SSV vyvinuto pro úzkou skupinu bankovních institucí, které mají ze zákona povinnost ekonomicky spjaté skupiny sledovat. Svá potenciální rizika z obchodního styku však potřebuje řídit každá úspěšná společnost, a proto se společnost SinTe rozhodla zpřístupnit využití tohoto nástroje i ostatním firmám.

Použitím SSV lze předejít pozdějšímu překvapení, například při neplnění finančních závazků klienty, tragické spolupráci s ‚bílými koňmi‘, či firmou podezřelou z nekalých finančních operací,“ říká Jan Denemark, ředitel a jednatel společnosti SinTe. „Na druhou stranu můžete při práci s SSV najít nové potenciální zákazníky díky využití strukturovaných marketingových údajů nad jednou z nejrozsáhlejší databází v České Republice,“ dodává J. Denemark.

Systém SSV je možné využívat jak prostřednictvím internetového přístupu, tak ve formě instalace do lokální sítě a propojením s lokálním informačním systémem. Jedním z prvních byl ERP systém společnosti PVT ESO 9 Intranet.

Pro nástroj SSV byly vytvořeny samostatné webové stránky www.ssv.cz, které obsahují další podrobné informace, včetně podmínek pro spolupráci s integračními i prodejními partnery.

O společnosti SinTe

Společnost SinTe vznikla v roce 2000. Produkty SinTe zprostředkovávají bankám, leasingovým společnostem, stavebním spořitelnám a dalším firmám přístup k informacím, které jsou pro ně důležité při financování klienta (formou úvěrů, leasingu, prodeje na splátky) nebo při zahájení obchodování s potenciálním partnerem. Workflow a Scoring systém SinTe také umožní komplexně zastřešit úvěrový proces od podání žádosti až po finální rozhodnutí a tisk smlouvy.

 

V současnosti využívá klíčové produkty SinTe (Credit Bureau Systém, Workflow a Scoring Systém, Systém Sledování Vazeb) přes osmdesát společností z oblasti financí, státní správy a podnikatelské sféry. Řada z nich patří mezi nejvýznamnější společnosti na poli bankovnictví a leasingu v ČR a SR. Produkty SinTe (CBS) mají nadpoloviční podíl na trhu, což SinTe staví do pozice nejúspěšnější firmy ve svém oboru v tuzemsku i na Slovensku.

 

V roce 2005 získala společnost 25 nových klientů a dosáhla zisku ve výši 8 milionů korun, přičemž její obrat přesáhl 46 milionů korun. Obrat i zisk firmy se od jejího založení každoročně zvyšují v průměru o 50 procent.

 

Již v roce 2004 se firma SinTe (resp. dceřiná společnost SinTe Slovakia, a.s.) stala největším dodavatelem integrovaného připojení registrů BRKI (Bankovní registr klientských informací) a SRBI (Spoločný register bankových informácií). O rok později integrovala SinTe do svého systému i nově vzniklý NRKI (Nebankovní registr klientských informací).

 

V roce 2005 uzavřela SinTe strategické partnerství s mezinárodní společností Creditinfo, která působí v oblasti finančních a kreditních informací ve 20 zemích světa. Creditinfo Group se sídlem v Reykjaviku, získala v SinTe 30% podíl a nabízí její produkty po celé Evropě.

 

SinTe vedle České republiky působí na Slovensku (SinTe Slovakia, a.s.) a od loňského roku se prosazuje také například na Ukrajině, v Kazachstánu a na Islandu.

 

Mezi klienty využívající produkty SinTe patří například CAC Leasing, ŠkoFIN, VB Leasing, DS Leasing, Česká národní banka, Československá obchodní banka, Živnostenská banka, Raiffeisen Bank, Bawag Bank, Citibank, eBanka nebo slovenská VUB, OTP banka, Poštová banka. Z nefinančních institucí můžeme jmenovat Czechinvest, Česká konsolidační agentura a například PVT.

 

 

Klíčové produkty společnosti SinTe:

Credit Bureau Systém

systém pro připojení finančních institucí do bankovních a nebankovních registrů a databází (NRKI, BRKI,SÚR, SRBI, SSV, SOLUS1 apod.) a integrující služby pro ověření Dopravní Techniky.

Workflow & Scoring Systém

systém pro proces hodnocení klientů a vymáhání pohledávek. systém je založen na principu scorecard. Součástí implementace je také dodávka know-how a metodiky nastavení scorecard

Systém Sledování Vazeb

analytický systém odhalování ekonomicky spjatých skupin a zjištění rizikových informací o subjektech na českém a slovenském trhu.

 1Tak jako u BRKI, NRKI, SÚR a SRBI, tak i u databáze dlužníků SOLUS lze využívat tyto registry prostřednictvím systému CBS po splnění všech náležitých podmínek a podpisu smlouvy s provozovateli registrů

Váš názor Další článek: Microsoft aktualizoval problematickou záplatu operačního systému

Témata článku: Credit, Leasing, Citibank, Workflow, Solus

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší