Systém GINIS plní požadavky kybernetického zákona

Systém GINIS plní požadavky kybernetického zákona

Společnost GORDIC získala jako první v republice pro svůj informační systém GINIS certifikát shody s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti. Potvrdil to audit provedený inspekčním orgánem A-TEST.

Inspekce zahrnovala jak posouzení standardní dokumentace systému, tak vlastní test požadovaných funkcionalit. Kladné stanovisko inspekčního orgánu znamená, že lze systém GINIS nakonfigurovat tak, aby splňoval požadavky zákona. „Pro správnou implementaci systému je nutná analýza konkrétního provozního prostředí a zejména zasazení konfigurace do již existujícího technologického prostředí,“ říká vedoucí odboru kybernetické bezpečnosti společnosti GORDIC Pavel Zacha.

Pro zvýšení bezpečnosti systému vyvinula společnost sadu bezpečnostních aplikací označovaných jako moduly Cyber Security GINIS® (CSG). Ty umožňují mimo jiné bezpečnou správu identit, zabezpečenou komunikaci nebo monitoring chybových hlášení. Implementací těchto komponentů a zavedením řádných procesních postupů mohou úřady a firmy čelit rostoucím kybernetickým hrozbám v duchu zákona a normy pro řízení bezpečnosti informací ISO/IEC 27001.

Další článek: Na virtuální realitu už se nečeká. HTC Vive se distribuuje do 72 hodin

Témata článku: Kybernetická bezpečnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší