Synology uvolnila beta verzi DiskStation Manager 4.2

Synology uvolnila beta verzi DiskStation Manager 4.2

Společnost Synology®, přední světový výrobce serverů a storage, uvolnila beta verzi operačního systému DiskStation Manager (DSM) 4.2, jež pomáhá efektivně, agilně a spolehlivě spravovat velký počet dat a která:

  • přináší efektivní ukládání v prostředí virtualizace
  • zvyšuje produktivitu, šetří náklady a zjednodušuje správu IT
  • nabízí Cloud Station i pro velké podniky a podporuje službu Amazon® Glacier
  • garantuje spolehlivost díky mnoha několika mechanismům kontroly a ochrany
  • poskytuje plný komfort pro streamování multimédií
  • zajišťuje dokonalé mobilní zážitky

"DSM 4.2 má takovou architekturu, která umožňuje každému uživateli nastavit si optimální prostředí a zároveň poskytuje zázemí pro pohodlnou práci s multimedii. Naše produkty se snažíme koncipovat tak, aby usnadňovaly uživatelům práci se stále větším objemem dat, s nímž jsou neustále konfrontováni,“ říká Vic Hsu, generální ředitel společnosti Synology.

Synology® se neustále snaží nabízet efektivní řešení úložišť pro virtuální prostředí a data centra. Funkce LUN Snapshot vytváří až 256 snímků na jeden LUN, aniž by zabral příliš místa na disku, nebo jakkoli ovlivňoval výkon. Virtuální kopie dat mohou nyní být replikovány okamžitě s LUN Clone bez kompromisů ovlivňujících výkon nebo nároků na další úložný prostor. Vytváří stejnou strukturu a rozmístění v různých prostředích rychle a bez námahy.

DSM 4.2 přináší vyšší produktivitu a zefektivňuje náklady na rozpočet. RADIUS Server nabízí individuální oprávnění a centralizovanou kontrolu nad přístupem k bezdrátové síti. DNS Server umožňuje uživatelům hostovat a spravovat různé domény a služby, vše na jediném místě, a to prostřednictvím snadno použitelného rozhraní. Navíc, funkce Disk Usage Report informuje o využití úložiště v průběhu času a pomáhá tak podnikům volit vhodnou strategii při rozvoji uchovávání dat. S podporou TFTP a PXE, mohou uživatelé spustit více klientů nebo dálkových serverů. Plánovač úloh (Task Scheduler) umožňuje uživatelům spravovat plány všech úkolů na jediném rozhraní.

Cloud Station je v DSM 4.2 dokonale připravena pro podnikovou infrastrukturu. Administrátor systému může vytvářet tolik uživatelských účtů, kolik firma potřebuje. Všechny adresáře je možné sdílet a snadno synchronizovat a každý z uživatelů může sdílet až 10 GB souborů. Podpora LDAP a AD navíc poskytuje uživatelům snadnou správu vlastního účtu. DSM 4.2 je jedním z prvních, který podporuje Amazon Glacier, a přináší tak nízkonákladové řešení pro obnovu dat a zálohování – vše přitom na intuitivním rozhraní. Na takzvané On File Station mohou uživatelé snadno ovládat soubory pomocí klávesových zkratek nebo pro zobrazení zvolit mezi seznamem či ikonami.

DSM 4.2 přichází s celou řadou ochranných mechanismů. Synology High Availability (SHA) rozšiřuje své pokrytí na ekonomicky šetrnější stanici DiskStation či RackStation, aby zajistila neustálou dostupnost klíčových služeb. Skupiny RAID disků nebo svazků mohou sdílet společný „hot spare disk“, který umožňuje uživatelům využívat nejmenší počet disků a přitom poskytnout maximální ochranu. O bezpečnost se stará i ověření ve dvou krocích. Kromě hesla je nutné zadat ještě šestimístný kód.

Video Station umožňuje uživatelům sledovat a nahrávat více kanálů současně a podporuje HDHomeRun® DVB-T TV tuner. Možné je streamování videí do AirPlay® zařízení. Audio Station nabízí elegantní, moderní grafické rozhraní a vylepšený mini přehrávač. Uživatelé si nyní mohou užívat vysoce kvalitní a plně mobilní audio streamování s adaptérem Bluetooth A2DP. Nový Photo Station přidal funkci „drag-n-drop“, jež umožňuje okamžité nahrávání fotografií.

DiskStation Manager 4.2 od Synology je optimalizován tak, aby mohl bezproblémově pracovat s mobilními zařízeními, patří už do touch-friendly generace. Zcela nový DS cloud je snadný a bezpečný způsob, jak synchronizovat soubory mezi počítači a iOS / Android zařízení přes SSL šifrování. Uživatelé si mohou sami určit pravidla synchronizace, podle typu souboru a velikosti, jakož i možnosti synchronizace pouze na Wifi připojení. Kromě toho je DS video ovladatelné přes Android™ a Windows Phone® a nabízí uživatelům více kanálů pro streamování a nahrávání, stejně jako podporu služby AirPlay. DS photo+ můžete automaticky zálohovat a sdílet fotografie v reálném čase s iOS uživateli na stanici Photo Station.

I bez přístupu k internetu, mohou uživatelé neustále procházet fotografie stažené v jejich zařízení se systémem iOS. Kromě toho, QuickConnect je nyní k dispozici na DS cloud, DS audio a DS photo+ a pomáhá uživatelům získat přístup k souborům na dálku bez přesměrovávání portů.


Pro více informací navštivte prosím: http://www.synology.com/dsm/dsm4.2_beta.php?lang=csy

Další článek: Lego Mindstorms EV3: roboty z Lega ovládnete iPadem [CES]

Témata článku: Snadná obnova, Radius, Synology, Luna, Různá místa, Pohodlná práce, Klíčový snímek, Ochranná funkce, Uživatelé, iOS 10, DVB-T, velké pokrytí, Dokonalé rozhraní, Android tv levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky