Symantec zvyšuje rychlost Live Update o 800%

27. března 2000
Pohodová čtyřka
LiveUpdate technologie Symantec je připravena vypořádat se s jakýmikoliv virovými potížemi
Symantec zvyšuje rychlost Live Update o 800%
Symantec dnes oznámil vylepšení patentované technologie LiveUpdate, které reaguje na zvýšenou potřebou po pravidelných aktualizacích virových definic. Jak se blíží jednoleté výročí viru Melissa, Symantec zlepšuje dostupnost a rychlost aktualizací po Internetu o 800 procent.

Symantec zvyšuje počet LiveUpdate serverů na více než 2 000 míst na světě. Poskytne tím lokální přístup k zákazníkům na všech hlavních trzích po celém světě, a zlepší rychlost, kterou je update stahován .

Od té doby, co minulý rok začaly problémy s virem Melissa, Symantec zčtyřnásobil kapacitu linek a bude znovu zčtyřnásobovat kapacitu v létě 2000. LiveUpdate v současné době zaznamenává více než 845 Gb dat přenesených přes Internet každý den. Minulý týden bylo staženo téměř 6 milionů aktualizací antivirových definic přes LiveUpdate.

“Každý síťový administrátor a koncový uživatel potřebuje jednoduchý, automatický způsob údržby antivirové ochrany – jak na samostatném desktopu, tak na velkých sítích,” řekl John W. Thompson, Symantec chairman, president a CEO. “Symantec je průkopníkem, který využívá Internet k poskytnutí virových definic našim zákazníkům a update programů a bude pokračovat v nastavení standardu pro udržování Internetové bezpečnosti.”

Symantec nabídl jak velkým zákazníkům, tak malým spotřebitelům řešení pro poskytnutí virových definic a softwarových updatů díky Internetu pomocí patentované technologie LiveUpdate, která se prvně objevila v Norton Antivirus 2.0 for Windows NT. Symantec získal U.S. Pat. No 5,790,796 dne 4. srpna 1998. Symantec nabízí LiveUpdate technologii přes své řady produktů zahrnující Norton Antivirus Enterprise Solutions, Norton Internet Security, a Norton System Works.

Patentovaná LiveUpdate technologie zjednodušuje proces update a poskytuje zákazníkům revoluční způsob, jak se chránit proti dnešním virovým hrozbám a těm, které se objeví v budoucnosti – těžký požadavek, když se v průměru objeví 10 až 15 nových virů každý den. LiveUpdate automaticky zjišťuje typy Internetového připojení a downloady a instaluje nejnovější virové definice. Uživatelé Norton AntiVirus si mohou naplánovat LiveUpdate na pravidelné intervaly nebo ho mohou spustit manuálně zmačknutím tlačítka LiveUpdate.

Nejen, že Live Update umožňuje tydenní aktualizaci virových definic, ale může být také použit na instalaci oprav softwaru a získávání informací o produktu. K vlastnostem Norton AntiVirus patří mudulární nástroj nazvaný NAVEX, který udržuje tyto změny tak malé, aby se daly jednoduše stáhnout přes Inernet. S patentovanou technologií MicroDefinition, LiveUpdate stahuje pouze změny od posledního update, tím šetří čas online připojení a snižuje nároky na linku.

O společnosti Symantec

Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantecu pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantecu jsou obchodovány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na webovské adrese www.symantec.com.

Váš názor Další článek: Pohodová čtyřka

Témata článku: Windows, Internet, Works, Spolehlivý způsob, Update, Pata, Thompson, Velká aktualizace, Melissa


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky