Symantec zvyšuje aplikací Symantec Endpoint Protection laťku v oblasti podnikového zabezpečení

Symantec zvyšuje aplikací Symantec Endpoint Protection laťku v oblasti podnikového zabezpečení

LAS VEGAS – Symantec Vision 2007 – 13. června 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila významný krok v realizaci své vize Security 2.0 – uvedení produktů Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Network Access Control 11.0 (kódové označení Projekt Hamlet). V aplikaci Symantec Endpoint Protection, nejvýznamnější aktualizaci špičkového podnikového antivirového produktu společnosti Symantec v několika posledních letech, se spojuje aplikace Symantec AntiVirus s pokročilou prevencí hrozeb do jediného agenta, který poskytuje přenosným počítačům, stolním počítačům a serverům bezkonkurenční ochranu před škodlivým kódem.

Aby chránila zákazníky před současnými hrozbami i novými budoucími hrozbami, aplikace Symantec Endpoint Protection obsahuje proaktivní technologie, které pomocí automatické analýzy chování aplikací a komunikace v síti zjišťují a aktivně blokují útoky. Zákazníci získají integrovanou antivirovou ochranu, ochranu před spywarem, bránu firewall, řešení prevence narušení na hostiteli a v síti a řízení aplikací a zařízení v jediném řešení, které se snadno instaluje a snadno spravuje.

Aplikace Symantec Endpoint Protection snižuje náklady spojené se správou několika produktů pro zabezpečení koncových bodů tím, že spojuje oceněnou technologii společností Symantec, Sygate, Whole Security a Veritas. Tím se zvyšuje provozní efektivita a zákazníci získávají špičkové a plně integrované řešení, které pracuje na různých platformách a je podporované jediným výrobcem. Řešení podporuje také globální zpravodajská síť společnosti Symantec s osmi středisky Symantec Security Response, čtyřmi středisky Symantec Security Operations Center, 120 miliony systémů a více než 40 000 senzory instalovanými ve 180 zemích.

„Aplikace Symantec Endpoint Protection usnadňuje podnikům zavedení účinnějšího vícevrstvého řešení zabezpečení a rozšiřuje schopnosti antivirové ochrany v boji se současnými vyvíjejícími se hrozbami,“ řekl Tom Kendra, group president, Security and Data Management, společnost Symantec. „Aplikace nově nastavuje laťku pro zabezpečení koncového bodu snížením režie, časové náročnosti a nákladů tak, aby zákazníci mohli efektivně spravovat zabezpečení a měli jistotu, že celá organizace a podnikové informace jsou chráněny.“

Aplikace Symantec Endpoint Protection je jediný produkt nabízející výhody základních technologií zabezpečení (antivirová ochrana, ochrana před spywarem, brána firewall pro stolní počítač, prevence narušení a řízení zařízení) zavedených prostřednictvím jediného integrovaného agenta a spravovaných z jediné konzoly pro správu. Aplikace Symantec Endpoint Protection má novou jednodušší konzolu pro správu, podporuje řízení přístupu do sítě ihned po instalaci a nabízí řadu možností školení a podpory, které partnerům a zákazníkům pomohou urychlit zavedení.

Společnost Symantec dnes také představila novou verzi svého produktu Symantec Network Access Control. Symantec Network Access Control 11.0 je volitelný modul těsně integrovaný s aplikací Symantec Endpoint Protection. Zákazníkům pomáhá zjišťovat a hodnotit stav koncových bodů, zajišťovat přiměřený přístup do sítě a odstraňovat problémy tak, aby byl zajištěn soulad s bezpečnostními zásadami a standardy. Očekává se, že aplikace Symantec Endpoint Protection i nová verze modulu Symantec Network Access Control budou celosvětově k dispozici v září.

Brian Rosario, vicepresident, manažer podpůrných systémů v BankUnited, největší bance s ředitelstvím na Floridě, dodal: „V BankUnited jsme dali prioritu zavedení nejpokročilejších vícevrstvých bezpečnostních opatření na ochranu vysoce citlivých finančních dat našich zákazníků. Společnost Symantec chápe, že zabezpečení je více než antivirová ochrana, a pomáhá nám zajistit zabezpečení a dostupnost našich důležitých obchodních systémů a chránit integritu informací o našich zákaznících. Hlavní výhodou pro naši společnost je to, že aplikaci Symantec Endpoint Protection je možno nainstalovat, spravovat a udržovat v našich  81 pobočkách z jediného místa.“

Aplikace Symantec Endpoint Protection byla od základu navržena tak, aby zákazníkům poskytla skutečně integrované funkce a tedy širší a silnější ochranu koncového bodu. Řešení je navrženo tak, aby hospodárněji využívalo prostředky. Nároky na paměť se snížily o více než 80 %. V řešení se spojuje antivirová ochrana založená na signaturách s novou proaktivní technologií zjišťování hrozeb tak, aby řešení chránilo před tradičními i novými hrozbami. Součástí řešení je:

  • Rozšířená technologie antivirové ochrany a ochrany před spywarem – umožňuje lepší zjišťování, blokování a odstraňování škodlivého kódu v reálném čase. Má vyšší výkon, nové rozhraní klienta a novou technologii hloubkového prověřování společnosti Veritas, která najde a odstraní virové nástroje, které často unikají zjištění.
  • Nová proaktivní ochrana před hrozbami – protože využívá prověřování založené na chování, chrání před neznámými (novými) hrozbami. Algoritmus kontroluje přijatelné i nevhodné chování a tím podstatně omezuje počet falešných poplachů. Obsahuje také jedinečnou technologii Proactive Threat Scan získanou od společnosti Whole Security, která zjišťuje a blokuje škodlivý kód bez použití signatur a tím zabraňuje šíření škodlivého kódu dříve, než k němu dojde. Funkce řízení zařízení umožňuje uživatelům omezit přístup k zařízením (USB klíčenky, zálohovací jednotky) v souladu s určenými zásadami zabezpečení a tím zmírňuje riziko ztráty dat.
  • Nová ochrana před síťovými hrozbami – obsahuje technologii Generic Exploit Blocking (GEB), která využívá jedinečnou technologii prevence narušení založenou na zranitelných místech. Protože je tato technologie prevence narušení vestavěná na úrovni sítě, škodlivý kód je blokován před vstupem do systému. Na rozdíl od tradičních technologií prevence narušení založených na útocích blokuje technologie GEB všechny nové útoky na zranitelné místo (včetně variant) pomocí jediné signatury a tím zlepšuje zjišťování a zrychluje řešení problému. Obsahuje také novou bránu firewall založenou na pravidlech, která byla získána od společnosti Sygate. Brána firewall dynamicky upravuje nastavení portů, aby zabránila šíření hrozeb, a prověřuje šifrovaný i nešifrovaný provoz v síti.

Vzhledem k tomu, že se na podnikové prostředky napojuje stále širší skupina uživatelů, nelze již oddělovat potřebu zabezpečení koncových bodů a zajištění souladu se zásadami zabezpečení. Aplikace Symantec Endpoint Protection podporuje řízení přístupu do sítě ihned po instalaci. Integrací řízení přístupu do sítě a zabezpečení do jediného agenta pro koncový bod umožňuje společnost Symantec zákazníkům rychleji a snáze zavést funkci Symantec Network Access Control a podstatně zvyšuje provozní efektivitu, například pomocí společné aktualizace softwaru a zásad, jednotného vytváření zpráv a jednotné správy licencí a údržby.

„Organizace chtějí snížit náklady na ochranu svého podnikového prostředí a na zajištění souladu s předpisy a zásadami,“ řekl Andrew Jaquith, vedoucí analytik ve společnosti Yankee Group. „Produkty, jako je Symantec Endpoint Protection, snižují složitost a zjednodušují práci oddělení IT spojením zajištění souladu s předpisy, přístupu do sítě a ochrany před hrozbami do jediného klienta.“

Aby zákazníkům a partnerům pomohly maximalizovat hodnotu jejich investice, Symantec Global Services nabízejí řadu služeb v oblasti poradenství, vzdělávání a podpory, které vedou zákazníky při přechodu, zavedení, provozu a správě aplikace Symantec Endpoint Protection. K nim patří také služby podporující implementaci a přechod při zavádění aplikace Symantec Endpoint Protection 11.0 a modulu Symantec Network Access Control 11.0 na jednom místě v malém a středním podniku i při globální instalaci v několika pobočkách velké organizace. Služby Antivirus Residency Services pomáhají zákazníkům zvýšit počet zaměstnanců oddělení IT a přesměrovat zaměření stávajících pracovníků na strategické priority. Služby Antivirus Operational Services pomáhají klientům s jistotou plnit smlouvy o úrovni služeb prostřednictvím cenově výhodných externích antivirových služeb.

Vzdělávací služby společnosti Symantec poskytují praktická školení nových funkcí na podporu přechodu a správy a pokročilých funkcí pro produkty Symantec Endpoint Protection a Symantec Network Access Control. Jako doplněk k těmto kurzům a pro získávání aktuálních znalostí prostřednictvím neustálého vzdělávání si mohou zákazníci předplatit přístup do pravidelně aktualizovaného střediska Endpoint Security Tech Center společnosti Symantec. Tato nabídka samostudia online pokrývá hlavní funkce, obvyklé otázky a pokročilá témata zaměřená specificky na aplikace Symantec Endpoint Protection a Symantec AntiVirus Corporate Edition. Symantec Enterprise Support Services nabízejí zákazníkům tři úrovně ochrany podle potřeb malých podniků až velkých organizací.

Očekává se, že aplikace Symantec Endpoint Protection 11.0 a modul Symantec Network Access Control 11.0 budou celosvětově dostupné v září a bude je možno zakoupit přímo nebo prostřednictvím celosvětové firemní sítě autorizovaných prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů.

Váš názor | Thermaltake NBcool: notebookové aktivní chlazení

Témata článku: Integrovaná technologie, Nová aplikace, Network, Florida, Jediná aplikace, Access, Symantec, Jediná síť, Pokročilá technologie, Nové místo, Veritas, Nový zákazník, Ochrana, Podniková funkce, Antivirová společnost, Bran, Pokročilá funkce, Nová technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší