Symantec zveřejňuje strategii Digital Immune System

Těsně integrovaná sada inteligentních nástrojů, jež snižují náklady na administrativu IT systémů a minimalizují výpadky, je výsledkem licenční spolupráce Symantecu s IBM a s Intelem.
Symantec zveřejňuje strategii Digital Immune System
Symantec Corporation, světový lídr v oblasti utilit pro podnikové a osobní využití, zveřejnil svou strategii Digital Immune System, jejímž cílem je poskytnout korporačním zákazníkům inteligentní nástroje na udržování špičkového výkonu jejich systémů. Balík Digital Immune System se skládá z oblíbených aplikací Symantecu a z nástrojů na správu systémů a uživatelských práv. Využívá antivirovou technologii Symantecu, automatickou analýzu virů od IBM a správu systémů od Intelu. Základna Digital Immune System byla položena loni, když Symantec uzavřel technologické, marketingové a licenční smlouvy s IBM a s Intelem.

Digital Immune Sys-tem bude pracovat sám o sobě, nebo se bude integrovat s běžně používanými strukturami podnikového IT mana-gementu, aby dal správcům sítí kontrolu nad všemi produkty Symantecu z jediné konzole. IT pracovníci tradičně museli rozdělit svůj čas mezi řešení strategických, celopodnikových problémů a nápravu akutních technických problémů či podporu koncových uživatelů. Digital Immune System má těmto pracovníkům poskytnout výkon-nou sadu nástrojů, jež rychle identifikují potenciální problémy na desktopu a na serveru a také provádějí kroky k jejich nápravě.

„Digital Immune System přinese korporačním zákazníkům Symantecu nejlepší řešení přes-ně pro jejich potřeby,„ řekl Enrique Salem, viceprezident Security and Assistance Business Unit Symantecu. „Poskytnutím korporační sady nástrojů na ochranu systémů a posílení jejich výkonu staví Symantec na svém úspěchu v podnikovém IT sektoru a splňuje svůj závazek vůči tomuto trhu.„

Symantec bude Digital Immune System uvádět ve dvou fázích během osmnácti měsíců. Balík bude obsahovat nástroje a utility pro správu systé-mů a uživatelských profilů, na ochranu před viry, zajištění výkonu serveru, konfigurování desktopů, diagnostiku, zajištění stability systémů, vzdálený provoz systémů a správu vzdálených uživatelů, i na obnovu zhroucených počítačů – všechno z jediné administrativní konzole. V první fázi, jež by měla na trh přijít ve třetím čtvrtletí to-hoto roku, bude Digital Immune System obsahovat antivirové řešení na bázi softwaru Norton AntiVirus Corpo-rate Edition (ten by se měl objevit v létě). Toto řešení bude napojeno na inteligentní back-end systém v Antivirovém výzkumném centru Symantecu (SARC), jenž bude používat technologii původně vyvinutou v IBM Research a společně dokončenou s vědeckými pracovníky SARC.

„Toto je první krok ke komplexní-mu systému, který dokáže rozšířit opravný prostředek proti viru rychleji, než se rozšíří samotný virus,„ uvedl Steve R. White, senior manažer antivirového výzkumu ve středisku IBM Watson Research Center v Hawthorne ve státě New York. „Partnerství IBM se Symantecem přináší dokonalé antivirové technologie, jež ochrání naše zákazníky a zvednou laťku celého oboru.„

Druhá fáze Digital Immune Systému, jež by se měla objevit v prvním pololetí roku 2000, bude obsahovat pcANYWHERE, Norton Speed Disk, Norton Ghost a podporu mobilních pracovníků. Navíc bude verze Digital Immune Systému součástí Tivoli.

Flexibilní, nákladově výhodné řešení na zvýšení uživatel-ské/IT produktivity
IT oddělení podniků se každý den potýkají s výzvou, jak udržet desktopy a servery v efektivním provozu. Tuto výzvu provázejí požadavky stále komplexnějších IT prostředí a Damoklův meč omezených finančních prostředků. Navíc musí systémoví pracovníci čelit řadě neznámých hrozeb a problé-mů, které můžou ohrožovat i jejich kredibilitu.

Okolností, které můžou ohrozit provoz sítě, je mnoho – za-pojení nových desktopů a systémů, řešení uživatelských problémů, napravování vysoce fragmentovaných nebo poškozených harddisků a pochopitelně odstraňování virů a zlomyslných kódů. Jelikož mnoho IT profesionálů je hodnoceno podle plnění smluv o úrovni služeb a hlavně podle dostupnosti sítě, jsou pro ně tyto otázky prvořa-dými starostmi.

Optimalizováním desktopů a serverů zvýší Digital Immune System provozuschopnost sys-témů, která se obratem projeví ve snížené časové a finanční náročnosti řešení systémových pádů a dalších ne-strategických otázek. Takto optimalizovaná síť umožňuje uživatelům být produktivnější, přitom zvyšuje kredibi-litu systémových pracovníků a umožňuje jim bez problémů plnit uzavřené smlouvy.

Digital Immune System se navíc velice snadno instaluje a udržuje, takže nevytváří žádné dodatečné náklady. Centrální konzole umožní zjednodušenou administraci a správu uživatelských profilů, administrátoři budou mít naprostou kontrolu nad funkčností každého produktu sady Digital Immune System. A navíc, na rozdíl od tradičních produktových balí-ků, které si musí organizace nakupovat v celku, součásti Digital Immune System budou k dispozici samostatně, přesně podle individuálních potřeb zákazníka.

„Intel je špičkový dodavatel stavebních bloků, jež umožňují síťovým administrátorům implementovat v podniku systémový management na rozhodujících místech,„ řekl Dave R. Taylor, ředitel marketingu Intel Systems Management Division. „Integrace prvotřídních technologií In-telu do Digital Immune Systému poskytne organizacím flexibilní řešení na zajištění vysokého výkonu desktopů a serverů.„

Špičková metoda aktualizování soft-waru
Aktualizace softwaru i virové ochrany bude s Digital Immune Systémem jednoduchá a nákladově efektivní. Například aktualizace softwaru metodou in-line může stát až devadesátkrát víc než s využitím řešení na automatickou aktualizaci. Digital Immune System obsahuje funkci Scan and Deliver, jež dynamicky aktualizuje Norton AntiVirus Corporate Edition na desktopech i serverech.

Aktualizace budou dostupné všem uživatelům Digital Immune Systému, správci sítí budou mít díky administrativní technologii In-telu kontrolu na mírou automatizace podle potřeb jejich organizace. A distribuce aktualizací se provádí v jednoduchém GUI prostředí.

Když Symantec vyřeší problém jediného uživatele Digital Immune Systému, bude z toho mít užitek celá komunita uživatelů. Například, když jednu organizaci napadne virus, Digital Immune System na to upozorní Antivirové výzkumné centrum Symantecu (SARC). A ve chvíli, kdy tam vytvoří řešení, bude náprava k dispozici všem uživatelům Digital Immune Systému po celém světě. Digital Immune System bu-de tedy poskytovat exponenciální užitek, bude zajišťovat řešení problémů, ještě než nastanou.

O společnosti Symantec
Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantecu pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantecu jsou obchodovány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na webovské adrese www.symantec.com.

Tato tisková zpráva obsahuje prohlášení o budoucnosti. Existují určité důležité faktory, kvůli nimž se mohou budoucí vývojové aktivity Symantecu lišit od těch, které se očekávají podle této zprávy. Jde například o očekávání růstu v určitých segmentech trhu, pozici produktů Symantecu v těchto segmentech, konkurenční prostředí v softwarovém průmyslu, závislost na dalších produktech, změny v operačních systémech a produktové strategii producentů operačních systémů a o význam nových produktů Symantecu. Další informace o těchto a dalších faktorech jsou obsaženy v kapitole „Risk Fac-tors„ výroční zprávy společnosti, jež byla podána za fiskální rok končící 3. dubna 1998 na formuláři 10-K.

Váš názor Další článek: Problém s vícemonitorovými konfiguracemi při použití karet ATI

Témata článku: Systémový prostředek, Osobní profil, Efektivní využití, Enrique, Taylor, Lili, Jediná síť, Lily, Podnikový nástroj, System, Ghost


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky