Symantec uvedl na trh softwarové řešení pro filtrování obsahu

8. prosince 2000
Computer 23/00
Symantec uvedl na trh softwarové řešení pro filtrování obsahu, které je určeno pro uživatele serverů Cobalt
Symantec uvedl na trh softwarové řešení pro filtrování obsahu
CUPERTINO, Kalifornie – 28.listopadu, 2000– Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že softwarové filtrační produkty I-Gear a Mail-Gear jsou nyní dostupné i pro uživatele serverů Cobalt RaQ 3, RaQ 4 a Qube 3. Symantec I-Gear nabízí filtrování obsahu v reálném čase a rozsáhlé filtrování URL, zatímco Mail-Gear zajišťuje přehledné filtrování elektronické pošty, řídící se nastavenou politikou.

Servery Cobalt RaQ 3 a RaQ 4 jsou určeny pro poskytovatele služeb a nabízejí kompletní sadu internetových a aplikačních nástrojů, které urychlí a usnadní distribuci aplikací a služeb na webu při minimálních nákladech. Servery Cobalt Qube 3 jsou zvláště vhodné pro malé a střední podniky a pro vzdělávací instituce, a to jako nástroje spravované samotným zákazníkem i jako nástroje, o jejichž chod se starají poskytovatelé služeb nebo telekomunikační společnosti.

Symantec bude uveden v seznamu řešení “Solutions Directory” na www.cobalt.com/solutions, odkud mohou zákazníci přejít na stránky Symantecu a stáhnout si 30-denní trial verzi filtračních produktů I-Gear nebo Mail-Gear.

“Naši zákazníci od nás očekávají bezchybná řešení, která musí být na dnešním trhu nejspolehlivější, ” říká Mark Orr, viceprezident sekce vývoje podnikových řešení a

SYMANTEC UVEDL NA TRH SOFTWAROVÉ ŘEŠENÍ PRO FILTROVÁNÍ OBSAHU, KTERÉ JE URČENO PRO UŽIVATELE SERVERŮ COBALT

spoluzakladatel Cobalt Networks, Inc. “Mají také vysoké nároky na zabezpečení, které mohou být uspokojeny pomocí produktů I-Gear a Mail-Gear od Symantecu.”

“Symantec poskytuje nástroje pro zabezpečení obsahu, které jsou určeny pro vložení do internetové infrastruktury podniku,” říká Gary Warren, viceprezident divize Service Provider Solutions v Symantecu. “Software I-Gear a Mail-Gear je do serverů Cobalt plně integrován, což znamená usnadnění práce a snížení nákladů pro naše zákazníky.”

Symantec I-Gear nabízí zákazníkům kompletní zabezpečení přístupu na Internet, které se řídí nastavenou politikou. I-Gear je serverový produkt, zabezpečující přenášený obsah, mezi jehož rysy patří vysoce výkonný proxy/cache server a přehledná, flexibilní správa a sledování webových spojení. I-Gear obsahuje řadu nástrojů, umožňujících přizpůsobení jakékoli internetové politice. Mezi tyto nástroje patří výčtové filtrování a patentovaná kontextová filtrovací technologie, možnost nastavení individuálních přístupových práv pro každého uživatele a dále plánování, sledování statistik a tvorba sestav. Intuitivní uživatelské prostředí I-Gear zajišťuje snadné použití, zavedení a administraci tohoto nástroje, a to odkudkoli.

Mail-Gear je rovněž multiplatformní softwarový nástroj, zaměřený na filtrování elektronické pošty, který se řídí nastavenou politikou. Produkt umožňuje administrátorům nastavit uživatelská práva a způsob prověřování obsahu na úrovni jednotlivých uživatelů, počítačů a skupin uživatelů. Administrátoři si mohou vytvořit vlastní slovníky a neomezené seznamy přístupných / zakázaných mailových domén (případně libovolných kombinací domén a názvů účtů v nich), které mohou být na různých úrovních uplatňovány. Mail-Gear rovněž zajišťuje tvorbu přehledných sestav, plánování a směrování elektronické pošty, aby zvýšil přehlednost a ochránil organizaci před možným zneužitím pošty.

SYMANTEC UVEDL NA TRH SOFTWAROVÉ ŘEŠENÍ PRO FILTROVÁNÍ OBSAHU, KTERÉ JE URČENO PRO UŽIVATELE SERVERŮ COBALT

O společnosti Symantec

Symantec, světově vedoucí společnost v oblasti internetového zabezpečení, poskytuje širokou škálu obsahově orientovaných a síťových řešení pro jednotlivce, podniky a poskytovatele služeb. Společnost Symantec je vedoucím poskytovatelem antivirového zabezpečení, nabízí řešení pro řízení rizik, filtrování obsahu webu a e-mailů, řešení pro vzdálenou správu systémů a technologie detekce mobilních kódů. Symantec sídlí v Cupertino v Kalifornii a má rozsáhlé aktivity v 33 zemích světa.

O společnosti Cobalt Networks, Inc.

Cobalt Networks, Inc. je předním poskytovatelem serverových řešení, která rozšiřují působnost Internetu za jeho dnešní hranice. Tato společnost definuje stále vyšší standardy pro funkčnost, integraci a snadnost použití internetových produktů. Na trhu nacházejí produkty z řad Cobalt QubeTM, Cobalt CacheTM, Cobalt RaQTM a Cobalt NASRaQTM široké uplatnění jakožto serverová řešení pro Internet a web hosting v oblasti podniků, vzdělávacích institucí a poskytovatelů internetových služeb. Řešení Cobalt jsou dodávána prostřednictvím globální sítě distributorů, prodejců a poskytovatelů internetových služeb. Společnost Cobalt Networks Inc., založená v roce 1996, sídlí v srdci Silicon Valley v Mountain View v Kalifornii, USA, a má mezinárodní pobočky v Japonsku, Velké Británii, Holandsku a Německu.

POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Pokud chcete získat více informací o společnosti Symantec a jejích produktech, navštivte prosím Tiskové centrum Symantecu na internetové adrese www.symantec.com/PressCenter/

Značky a produkty zde zmíněné jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky příslušných společností.

PROHLÁŠENÍ O BUDOUCÍCH UDÁLOSTECH: Tato tisková zpráva obsahuje tvrzení, týkající se budoucnosti, včetně tvrzení, která zmiňují předpokládané uvedení produktů na trh a rysy těchto produktů. Existují faktory, které mohou způsobit, že se budoucí výsledky budou lišit od výsledků, které předpokládají některá z výše uvedených tvrzení. Mezi tyto faktory patří předpokládaný růst určitých tržních segmentů, postavení produktů společnosti Symantec na těchto tržních segmentech, konkurenční prostředí v oblasti software, závislost na jiných produktech, fluktuace měnových kursů, ekonomické aspekty operací v zahraničí, změny v operačních systémech, strategie distributorů operačních systémů a nové produkty Symantec. Podrobnější informace o těchto a dalších faktorech jsou dostupné v sekci “Risk Factors” Symantecem dříve vydaného dokumentu 10-K za rok, který skončil 31. Března 2000, nebo ve stejnojmenné sekci dokumentu 10-Q za čtvrtletí ukončené 30.června 2000.

Váš názor Další článek: Computer 23/00

Témata článku: Internet, Softwarová společnost, Kalifornie, Web Mail, Softwarový produkt, Přehledné prostředí, Risk, Gear


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky