Symantec uvádí na trh svého druhu první integrované řešení antivirové ochrany

CUPERTINO, Kalifornie – 9. května 2005 – Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC), společnost s celosvětově vedoucím postavením v informační bezpečnosti, dnes ohlásila produkt Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian. Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian, jako jediné řešení zabezpečení mobilních zařízení s operačním systémem Symbian OS™ obsahující integrované technologie antivirové ochrany a brány firewall, chrání inteligentní telefony s operační systémem Symbian OS Series 60 a Series 80, například podniková zařízení Nokia 9300 a 9500, před narušením ze sítě a před viry, trojskými koni a červy.
Symantec uvádí na trh svého druhu první integrované řešení antivirové ochrany

Symantec uvádí na trh svého druhu první integrované řešení antivirové ochrany a brány firewall pro vybrané inteligentní telefony s operačním systémem Symbian Series 60 a Series 80.

„Aby zajistila ochranu jednotlivců a podniků ve stále více bezdrátovém prostředí, společnost Symantec uvádí na trh cílená řešení k ochraně před novými viry a bezpečnostními hrozbami, které se sebou přináší všudypřítomné mobilní komunikace,“ řekla Sarah Hicks, vice president, Strategic Opportunities, společnost Symantec. „Prostřednictvím řešení, jako je Symantec Mobile Security for Symbian, společnost Symantec pomáhá zajistit, aby spotřebitelé a podniky měli nejúčinnější a nejostražitější nástroje k potírání rostoucího počtu bezdrátových útoků.“
Řešení Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian je k dispozici uživatelům vybraných inteligentních telefonů Nokia a Panasonic jako dvouletá služba ke stažení. 60denní zkušební verze služby Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian je kromě toho zdarma k dispozici ke stažení z webového serveru Symantec.

„Operační systém Symbian OS je základem světově nejoblíbenějších inteligentních telefonů. Dodnes bylo dodáno více než 25 milionů telefonů založených na operačním systému Symbian OS a v současné době je více než dvěma stům mobilních operátorů na celém světě dodáváno více než 40 modelů telefonů s tímto operačním systémem,“ řekl Jerry Panagrossi, vice president of US operations, společnost Symbian. „Společnost Symbian bere záležitosti zabezpečení mobilních zařízení velice vážně a operační systém Symbian OS neustále rozvíjí, aby dále zlepšila bezpečnostní integritu sítí, telefonů a uživatelských dat. V důsledku partnerství společnosti Symbian se společností Symantec a jinými předními dodavateli řešení zabezpečení mobilních zařízení je k dispozici řada řešení zabezpečení, která doplňují model integrovaného zabezpečení samotného systému Symbian OS. Řešení Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian ve spojení se službou Symantec LiveUpdate Wireless poskytuje robustní komplexní řešení zabezpečení, které mohou využívat jak spotřebitelé, tak podniky.“

Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian nabízí ochranu před bezpečnostními problémy, které obklopují dnešní rozvíjející se bezdrátové počítačové prostředí. Inteligentní telefony jsou stále více používány stejným způsobem jako přenosné počítače, takže jsou vystavovány riziku podobných hrozeb jako jejich mobilní protějšky z řad přenosných osobních počítačů. Podle nedávného průzkumu, který pro Symantec provedla firma InsightExpress, používají majitelé inteligentních telefonů svá bezdrátová zařízení nejen pro zábavu, ale také pro e-mail, rychlé zprávy, procházení webu a stahování a sdílení souborů přes Internet i ke kontrole finančních účtů. Průzkum zjistil, že 54 % majitelů inteligentních telefonů používá svá zařízení k odesílání a přijímání e-mailů, které obsahují důvěrné osobní údaje, více než 40 % majitelů pomocí svého inteligentního telefonu přistupuje k bankovním účtům a téměř jedna třetina respondentů přistupuje k účtům kreditních karet. Většina uživatelů inteligentních telefonů (55,7 %) na svých zařízeních také uchovává důvěrné osobní a obchodní údaje nebo informace o klientech.

Současně ale také narůstají hrozby vůči bezdrátovým zařízením. Podle zprávy Internet Security Threat Report publikované dvakrát ročně společností Symantec se Cabir, první červ, který si vybral za cíl inteligentní telefony, objevil v červnu 2004. Do konce prosince 2004 bylo hlášeno 11 nových variant tohoto červa a v únoru 2005 se Cabir poprvé objevil v USA mezi uživateli. V průběhu uplynulých devíti měsíců byly hlášeny také jiné hrozby vůči inteligentním telefonům, včetně několika trojských koňů – například Mos, Skulls a CommWarrior.

Řešení Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian již od okamžiku, kdy je nainstalované, dodává vybraným inteligentním telefonům s operačním systémem Symbian OS Series 60 a zařízením Nokia 9300 a 9500 schopnosti integrované antivirové ochrany a brány firewall. Toto řešení přináší proaktivní ochranu před všemi formami hrozeb, které se mohou šířit v souborech v operačním systému Symbian, jako jsou viry, trojští koně a červi. Funkce automatického vyhledávání virů v reálném čase a vyhledávání virů na vyžádání chrání soubory uložené v inteligentním telefonu, zatímco firewall zachycuje pokusy o příchozí i odchozí připojení a blokuje je nebo povoluje na základě seznamu pravidel. Aby byla zajištěna ochrana před novými hrozbami, technologie LiveUpdate Wireless umožňuje uživatelům stahovat nejnovější aktualizace antivirové ochrany v době, kdy má zařízení přístup k bezdrátovému připojení k Internetu.

V podnikovém prostředí nabízí řešení Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian správcům a koncovým uživatelům jednoduchou a flexibilní správu. Správce může nastavit konfigurovatelná nastavení klienta a v konfiguračním souboru je bezdrátově odeslat do inteligentního telefonu prostřednictvím systémů jiných společností pro správu mobilních zařízení. Všechny součásti zabezpečení klienta jsou aktualizovány pomocí technologie LiveUpdate Wireless prostřednictvím připojení HTTP k serveru Symantec LiveUpdate nebo k serveru provozovanému společností. Správci mohou lokálně nebo vzdáleně konfigurovat, zamykat a prosazovat zásady pro zařízení a pomocí zpráv SMS zaslaných zařízením mohou dávat pokyny klientským aplikacím k provádění vzdáleného vyhledávání virů a k provádění aktualizací.

Službu Symantec Mobile Security 4.0 for Symbian podporuje středisko Symantec Security Response – tým speciálně vyčleněných odborníků na narušení bezpečnosti, bezpečnostních inženýrů, lovců virů a týmů globální technické podpory. Všichni společně pracují na důsledné ochraně velkých podniků a spotřebitelů. Středisko Symantec Security Response poskytuje zákazníkům na celém světě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu komplexní odborné znalosti internetové bezpečnosti, aby je ochránilo před dnešními komplikovanými hrozbami z Internetu.

Váš názor Další článek: Netcraft nabízí protirhybářské nástroje pro Firefox

Témata článku: Internet, Podnikové cílení, Mobilní zařízení, Telefon, Sarah, Bezdrátové telefony, Mobilní vyhledávání, Přenosné zařízení, Symantec, Lovec, Antivirová společnost, T mobile mobilní telefony, Vybraný soubor, Vice, Bezdrátové řešení


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky