Symantec rozšiřuje vůdčí postavení v ochraně systémů Windows uvedením softwaru Backup Exec System Recovery 7.0

CUPERTINO, Kalifornie – 17. dubna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila uvolnění softwaru Symantec Backup Exec System Recovery 7.0, což je nejnovější verze jejího řešení úplného a rychlého obnovení systémů Windows.
Symantec rozšiřuje vůdčí postavení v ochraně systémů Windows uvedením softwaru Backup Exec System Recovery 7.0

Software Backup Exec System Recovery umožňuje podnikům obnovit celé systémy Windows během několika minut namísto hodin nebo dní a přidává rozšířené možnosti obnovení prostředí Microsoft Exchange, virtuálních prostředí a obnovení dat a novou centralizovanou správu, která dává správcům vyšší flexibilitu a jednodušší správu při ochraně cenných prostředků IT.

Software Backup Exec System Recovery v této verzi přidává podstatné zvýšení výkonu a podporu systému Microsoft Vista, 64bitových platforem a softwaru VMware ESX Server a Microsoft Virtual Server. Software Backup Exec System Recovery je samostatné řešení pro servery Windows Server a může být zakoupen a nainstalován samostatně nebo spolu s celou skupinou produktů Backup Exec.

„V současných prostředích, na nichž závisí činnost každé organizace, musejí být všechny systémy, od serverů až po stolní a přenosné počítače, snadno a rychle obnovitelné, ať již na podobný nebo nepodobný hardware,“ řekl Pat Hanavan, vice president, Data and Systems Management Group, společnost Symantec. „Software Symantec Backup Exec System Recovery, nejvyšší standard úplného obnovení systémů Windows, zajišťuje důvěru zákazníků v proces obnovení díky revolučním funkcím a nebývalé rychlosti a spolehlivosti.“

Diskové řešení Symantec Backup Exec System Recovery odstraňuje zdlouhavé a obtížné ruční procesy obnovení systémů, které mohou trvat několik dní, ne-li týdnů, tím, že zaznamenává přesnou kopii systému, včetně operačního systému, aplikací, nastavení systému, uživatelských nastavení a dat, do jediného bodu obnovení. Když dojde k selhání systémů, správci IT jednoduše vyberou bod obnovení, který se má použít, a software Symantec Backup Exec System Recovery obnoví celý systém za zlomek času, který by byl zapotřebí při použití tradičních metod.

„Pokud jde o malá prostředí postrádající ochranu dat, je software Backup Exec System Recovery snadno použitelné řešení umožňující rychlé obnovení systémů Windows a dat,“ řekla Lauren Whitehouse, analytička ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Pro větší organizace budou přínosem jeho funkce obnovení systému a nástroje pro přenesení do virtuálního prostředí. Obojí může sloužit jako doplněk k jakémukoli již používanému řešení ochrany dat.“

Software Symantec Backup Exec System Recovery také zrychluje obnovení jednotlivých e-mailů, souborů a složek. Nový doplněk Exchange Retrieve Option zjednodušuje obnovení systémů Exchange a umožňuje rychlé a snadné obnovení nejen celého serveru Exchange, ale také jednotlivých zpráv, příloh, složek a poštovních schránek. Software Symantec Backup Exec System Recovery nabízí také známé vyhledávání pomocí webového rozhraní nazývané “Backup Exec Retrieve“, které uživatelům umožňuje snadné obnovení jejich vlastních souborů a složek bez zásahu pracovníků IT. Podobná funkce vyhledávání a obnovení je také k dispozici prostřednictvím integrace se softwarem Google Desktop. Koncoví uživatelé, kteří chtějí chránit pouze vybrané soubory a složky, mohou nyní kromě bodů obnovení na úrovni svazku využívat také metodu ochrany lokálních souborů a složek. Součástí je také podpora sledování verzí, takže zákazníci mohou zachovat a obnovit několik verzí téhož souboru s různými změnami provedenými v různé době.

Software Symantec Backup Exec System Recovery poskytuje podporu rostoucímu trhu virtuálních prostředí. Umožňuje bezproblémovou konverzi bodů obnovení fyzických systémů do virtuálních formátů (P2V) i konverzi virtuálních systémů zpět do fyzických prostředí (V2P) pro software VMware ESX Server, VMware Server, VMware Workstation a Microsoft Virtual Server. Správci nyní mohou konvertovat najednou celé systémy nebo jednotlivé svazky.

„Software Backup Exec System Recovery pomáhá zajistit bezproblémovou nepřetržitou funkci našich důležitých systémů,“ řekl Allen Montgomery, podnikový ředitel informačních technologií v Baptist Health South Florida, což je největší nezisková zdravotnická organizace na jižní Floridě. „Je absolutně nezbytné, aby naši poskytovatelé zdravotní péče byli neustále produktivní. Společnost Symantec nám umožňuje hladce a rychle obnovit provoz v případě selhání, takže můžeme zajistit nepřetržitý provoz naší nemocnice. Software Backup Exec System Recovery nám pomáhá zlepšit poskytování služeb našim pacientům a zaměstnancům a současně podstatně snižuje náklady spojené s obnovením systémů Windows.“

Software Symantec Backup Exec System Recovery také zavádí centralizovanou správu, která poskytuje z centrálního místa přehled o všech procesech zálohování a obnovení v různých systémech. Nová součást Backup Exec System Recovery Manager zjednodušuje správu zálohování a obnovení v organizacích s více než jedním systémem. Správcům umožňuje centrálně vytvářet úlohy zálohování, zobrazovat stav v reálném čase, vytvářet sestavy, rychle řešit jakékoli zjištěné problémy a rychle a snadno podle potřeby přidávat nové systémy.

„Jako součást rozsáhlé sítě partnerů společnosti Symantec jsme připraveni pomoci vládním úřadům a podnikům chránit a podporovat jejich prostředí Microsoft Windows,“ řekl Rick Marcotte, president a CEO společnosti DLT Solutions, Inc. „Software Symantec Backup Exec System Recovery je důležitou součástí naší sady nástrojů. Je to vysoce flexibilní, spolehlivé a intuitivní řešení obnovení, které organizacím umožňuje obnovit provoz bez jakýchkoli ztrát. Splňuje a překračuje požadavky našich vážených zákazníků na úroveň služeb.“

Zákazníci, kteří již vlastní software Backup Exec for Windows Servers a hledají jednodušší a levnější verzi softwaru Symantec Backup Exec System Recovery, mohou využít nový software Backup Exec for Windows Servers System Recovery Option. Tento nový doplněk nabízí pouze základní funkce obnovení důležitých systémů, které jsou nabízené v samostatných verzích softwaru Backup Exec System Recovery, mezi jiným obnovení na nepodobný hardware a konverzi z fyzického do virtuálního prostředí (P2V), pro organizace, v nichž je již ochrana zajištěna softwarem Backup Exec.

Témata článku: Software, Windows, Důležitý soubor, Důležitá složka, Florida, Celý systém, Zdravotní doplněk, Různé prostředí, Celá organizace, Jednotlivé řešení, Nový prezident, Důležitá součást, Allen, Recovery, System, Celý proces, Software 602, Zdlouhavá činnost, Bezproblémové řešení, Snadné řešení, Nová součást, Montgomery

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje