Symantec rozšiřuje svou antivirovou ochranu na platformu Linux

28. dubna 2000
Perličky od SGI
Nový antivirový nástroj poskytuje ochranu před viry na Linuxu
Symantec rozšiřuje svou antivirovou ochranu na platformu Linux
Firma Symantec, světová jednička v Internetové bezpečnosti, dnes oznámila dostupnost vyspělé technologie pro detekci a opravu virů v Linuxovém prostředí. Mnohokráte oceněný Norton AntiVirus nyní prohledává a analyzuje soubory v ELF formátu – formát používaný platformou Linux.

“Od té doby co je Linux free “open source” a běží na běžných počítačích, očekáváme zvýšený počet virů na této platformě,” řekl Sanjiv Bhargava, vice president of Core Technology. “Dodáním této technologie se Symantec snaží dostát svému závazku vyhovět neustále se měnícím potřebám svých zákazníků.”

Existující uživatelé NAV získají okamžitou ochranu proti Linuxovým virům, použitím LiveUpdate. LiveUpdate poskytuje jednoduchý způsob, jak udržet uživatele chráněné automatickým připojením na Symantec server, stáhnutím nejnovějších virových definic i aplikačního kódu. V tomto případě, LiveUpdate spolupracuje s modulárním antivirovým nástrojem Symantec, NAVEX, který aktualizuje aplikaci Norton AntiVirus. NAVEX je technologie, která umožňuje jednoduchým způsobem distribuovat a instalovat aktualizace jádra antiviru.

“Přidání Linuxové podpory vyjadřuje snahu firmy Symantec poskytnout řešení, která chrání zákazníky používající všechny typy platforem,” řekl Paul McNamara, vice president of business development, Red Hat, Inc. “Jsme rádi, že vidíme toto top antivirové řešení Symantec, dostupné pro Linux.”

Podle výzkumu International Data Corporation (IDC), předběžné grafy pro rok 1999 ukazují, že Linux drží 24,6 procent serverového trhu a narostl o 15,8 procent v roce 1998; a že 40 procent všech výdajů na Linux servery jsou na Internetové aplikace. Průzkum ukázaný společností NetCraft, Inc. uvádí, že 29 procent všech veřejných webových serverů také běží na Linuxu, a tím je Linux jeden z nejpopulárnějších operačních systémů pro veřejné webové stránky.

O společnosti Symantec

Symantec je světový lídr v oblasti softwarových utilit pro podnikové a osobní využití. Produkty a řešení Symantec pomáhají zvyšovat uživatelskou produktivitu tím, že udržují jejich počítače v bezpečném a spolehlivém provozu, kdekoli a kdykoli. Symantec nabízí širokou škálu řešení a je vyhlášen spokojeností svých zákazníků a oblíbeností svých značek. Akcie Symantec jsou obchodovány na burze Nasdaq pod symbolem SYMC. Informace o společnosti a jejích produktech jsou přístupné na webovské adrese www.symantec.com.

Váš názor Další článek: Perličky od SGI

Témata článku: Linux, Open source, Symantec, Spolehlivý způsob, Technology Corporation, Navi, Elf, Vice, Jednoduchá oprava


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize