Symantec prokazuje vedoucí pozici na trhu softwaru pro ukládání dat

Symantec prokazuje vedoucí pozici na trhu softwaru pro ukládání dat

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila, že ze zprávy Worldwide Quarterly Storage Software Tracker[1]   společnosti IDC za druhý kalendářní kvartál roku 2008 vyplývá její silná vedoucí pozice v několika klíčových kategoriích, včetně softwaru pro ochranu dat, infrastrukturu úložišť a systém souborů. Objem celkového podílu společnosti Symantec na trhu softwaru pro ukládání dat vzrostl v důsledku silné poptávky po jejích novátorských řešeních, včetně softwaru NetBackup, Backup Exec a Storage Foundation, o 26,9 %. To představuje téměř dvojnásobek celkového růstu trhu softwaru pro ukládání dat.

„Tato zpráva potvrzuje odhodlání společnosti Symantec poskytovat špičková heterogenní řešení softwaru pro ukládání dat, která našim zákazníkům umožňují lépe zabezpečit a spravovat jejich data,“ řekl John Magee, vice president of product marketing, společnost Symantec. „Silná pozice společnosti Symantec v softwaru pro ukládání dat je výsledkem naší strategie poskytovat skutečně nezávislý software, který řeší nejnaléhavější problémy současného datového centra.“

Nová generace řešení ochrany dat Symantec je jedničkou na trhu softwaru pro ukládání dat

Podle společnosti IDC si společnost Symantec udržela svoji vedoucí pozici v softwaru pro ochranu a obnovení dat s podílem na trhu 35,2 %, který téměř trojnásobně převyšuje podíl na trhu nejbližšího konkurenta. Skupiny produktů NetBackup a Backup Exec byly motorem meziročního růstu společnosti Symantec a nárůstem o 22,8 % předčily celkový růst trhu. Zdrojem tohoto růstu byla silná poptávka po řešeních společnosti Symantec pro ochranu dat, která díky integraci technologií nové generace poskytují neúplnější ochranu podnikové úrovně, nabízejí komplexní zálohování na disky a přinášejí špičkové možnosti obnovení.

Společnost Symantec posílila svoji vůdčí pozici v ochraně dat, když nedávno ohlásila nejnovější verze softwaru ze skupiny produktů Backup Exec, které uživatelům umožní snadno chránit data a systémy ve fyzickém a virtuálním prostředí pomocí jednoho zjednodušeného řešení. K dispozici bude také nová podpora portfolia systémů Windows Server 2008. Na své uživatelské konferenci Vision v červnu společnost Symantec ohlásila také firemní strategii nové generace ochrany dat zahrnující řadu aktualizací produktů platformy NetBackup, které rozšiřují její špičková řešení deduplikace a virtualizace.

Novátorská řešení správy úložišť posilují vůdčí pozici

V kategorii systémů souborů získala společnost Symantec s 50,9 % více než poloviční podíl na trhu. Jak vyplývá z údajů společnosti IDC, v kategorii infrastrukturního softwaru úložišť společnost Symantec s meziročním růstem o 20,2 % předčila tempo růstu trhu a s podílem na trhu 28,7 % se posunula na vedoucí pozici.

Inovace skupiny produktů Veritas Storage Foundation vedly také k vedoucí pozici ve správě úložišť. V červnu tohoto roku společnost Symantec ohlásila software Veritas Virtual Infrastructure. Je to první řešení, které nabídne rozšířené funkce správy úložišť pro prostředí virtuálních serverů a umožní efektivní správu úložišť v rozsáhlých produkčních prostředích založených na architektuře x86. Společnost Symantec v březnu rozšířila svoji podporu platformy Windows ohlášením nejnovějších verzí softwaru Veritas Storage Foundation a Veritas Cluster Server for Windows.

Zpráva společnosti IDC sleduje několik kategorií v rámci celkového trhu softwaru pro ukládání dat, včetně softwaru pro ochranu a obnovení dat, infrastruktury úložišť, systémů souborů, softwaru pro správu úložišť, archivačního softwaru, softwaru pro replikaci úložišť a správy úložných zařízení.
 

Témata článku: Růst, Nejnovější zpráva, Pozice, Ukládání, Veritas, Symantec, Nové úložiště, Nejnovější produkt, Ochrana, Software 602

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje