SYMANTEC PŘEDSTAVUJE ŘEŠENÍ LIVESTATE RECOVERY

NEW YORK – 27. září 2005 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila dostupnost nejnovějších přírůstků do skupiny řešení Symantec LiveState pro správu serverů a stolních počítačů s operačním systémem Windows.
SYMANTEC PŘEDSTAVUJE ŘEŠENÍ LIVESTATE RECOVERY

Sada Symantec LiveState Recovery Suite 6.0, která je k dispozici pro servery i stolní a přenosné počítače, spojuje rychlost a spolehlivost diskového řešení obnovení systému na „prázdný“ počítač s bezpříkladnými technologiemi pro obnovení na odlišný hardware, konverzi mezi fyzickým a virtuálním prostředím a ovládání systémů v nepřístupných prostorách. Sada umožňující rychlé a úplné obnovení systému Windows doplňuje nejnovější verzi uznávaného řešení Symantec Backup Exec 10d pro nepřetržitou ochranu dat, oznamovanou současně s tímto uvedením produktu (viz příslušná tisková zpráva vydaná dnes).

„Tato verze pozvedá schopnosti řešení LiveState Recovery na úroveň, která odpovídá podnikovým požadavkům našich zákazníků na výkon, jednoduchost a spolehlivost,“ řekl Don Kleinschnitz, vice president, infrastructure management solutions, společnost Symantec Corporation. „V této verzi jsme dosáhli významného pokroku v obnovení systémů Windows a obnovení po zhroucení spojením první technologie spojující obnovení podle svazků nezávisle na hardwaru s nástroji pro konverzi mezi fyzickým a virtuálním prostředím a technologií vzdáleného ovládání systémů v nepřístupných prostorách.“

Společnost Clyde Companies je mateřskou společností přední stavební společnosti W. W. Clyde & Co. zaměřené na těžké stavební práce, dodavatelů štěrků, písků a betonu Geneva Rock Products a Gorge Rock, maloobchodního prodejce stavebních produktů Sunroc a pojišťovací agentury Beehive Insurance. Společnost Clyde Companies je zákazníkem společnosti Symantec již pět let a používá řešení LiveState Recovery k centralizovanému obnovování systémů ve svých 30 pobočkách ve státech Utah, Nevada, Arizona a Wyoming.

„Jsou-li naše stěžejní systémy mimo provoz, naše společnost nevydělává peníze. Pomocí řešení LiveState Recovery 6.0 můžeme v případě zhroucení spolehlivě obnovit celé systémy a rychle připravit nové servery, abychom minimalizovali délku prostoje. LiveState Recovery nám ve spolupráci se Symantec Backup Exec poskytuje úplné řešení obnovení dat a systémů,“ řekl Jeffrey Griener, director of IT, společnost Clyde Companies Inc. „Přestože se společnost Clyde Companies v několika posledních letech podstatně rozrostla, náš rozpočet na IT zůstal stejný. Řešení LiveState Recovery 6.0 nám umožňuje obnovit servery na odlišné hardwarové platformy, takže není nutno mít k dispozici identický hardware pro případ zhroucení, což nám pomáhá maximálně využít naše investice do IT.“

Nové volitelné doplňky a funkce produktů:

 • Volitelný doplněk Restore Anyware Option řešení LiveState Recovery umožňuje správcům IT obnovit libovolný server nebo stolní počítač se systémem Windows na libovolný jiný server nebo stolní počítač se systémem Windows nezávisle na konfiguraci hardwaru. V případě zhroucení proto není nutno mít k dispozici identický hardware, což snižuje náklady. Tento jednoduchý proces je spolehlivý a rychlý a správcům může poskytnout snadno použitelný prostředek k obnovení, migraci nebo přesunutí obsahů serverů a stolních počítačů se systémem Windows. Doplněk obsahuje také nástroje pro konverzi mezi fyzickým a virtuálním prostředím, které zvyšují flexibilitu a možnosti správy řešení LiveState Recovery prostřednictvím snadné konverze bodů obnovení mezi reálným prostředím a virtuálním prostředím kompatibilním s prostředím WMware a obráceně.
 • Volitelný doplněk LiveState Recovery LightsOut Restore Option pozvedá vzdálené obnovení serverů na novou úroveň. Pomocí integrované technologie pcAnywhere a standardů pro ovládání systémů v nepřístupných prostorách může řešení LiveState Recovery obnovit bezobslužné servery (včetně blade serverů) ze vzdálených míst a zařízení.
 • Aplikace LiveState Recovery Manager 6.0 je nyní integrována s řešením Symantec Backup Exec. Správci IT mohou vytvářet úlohy řešení Backup Exec v aplikaci LiveState Recovery Manager a mohou tak ochránit body obnovení systému jejich přesunutím na pásku, která bude uložena na bezpečném místě. 
 • Řízení šířky pásma sítě, podpora řadiče domény systému Windows, zasílání zpráv SNMP a rozšířený Disk pro zotavení systému Symantec jsou další nové funkce, které správcům IT dávají nebývalé možnosti rychlého a spolehlivého obnovení systému.
 • Řešení LiveState Recovery jsou integrována s aplikacemi a platformami LiveState 6.0. Tím podporují strategický cíl společnosti Symantec poskytnout zákazníkům integrované prostředí pro správu serverů a stolních počítačů se systémem Windows zahrnující správu zajišťování a konfigurace, správu oprav, správu použití prostředků a softwaru, vzdálené ovládání a obnovení po zhroucení.

„Nová skupina řešení LiveState Recovery nabízí nebývalou rychlost a spolehlivost obnovení systému. Organizacím to dodává schopnost udržet vysokou úroveň dostupnosti informací v důležitých infrastrukturách IT a omezit náklady spojené s možnými prostoji," řekl Dieter Giesbrecht, senior vice president a general manager of Application and Infrastructure Management, společnosti Symantec Corporation. „A to zase zlepšuje informační integritu organizace.“ 

Tato verze nahrazuje řešení LiveState Recovery 3.0 a současně přechází na stejné číslování verzí jako jiné aplikace LiveState. Následující součásti produktu je možno zakoupit v sadě pro server nebo stolní počítač, nebo jednotlivě a podle potřeby přidávat další.

 • Symantec LiveState Recovery Advanced Server 6.0
 • Symantec LiveState Recovery Standard Server 6.0
 • Symantec LiveState Recovery Desktop 6.0
 • Symantec LiveState Recovery Restore Anyware Option
 • Symantec LiveState Recovery LightsOut Restore Option
 • Symantec LiveState Recovery Manager 6.0

 

„Zlepšení obnovení serveru zůstává ve většině organizací vysokou prioritou, protože rychlé obnovení systému je stejně důležité jako ochrana dat,“ řekla Carolyn DiCenzo, Research Vice-President, společnosti Gartner Inc. „Součástí plánů obnovení musí být rychlý a snadný způsob obnovení operačních systémů, aplikací a konfiguračních informací pro kritické servery, jako jsou e-mailové a databázové servery. Chtějí-li podniky podstatně zkrátit dobu obnovení po zhroucení, měly by vyzkoušet disková řešení obnovení na prázdný počítač podporující novější technologie, jako je obnovení na odlišný hardware a do virtuálních prostředí. Tyto nové metody značně rozšiřují možnosti obnovení, které mají útvary IT a poskytovatelé služeb k dispozici v mimořádných situacích, a tím se dále omezuje riziko, případná ztráta na výnosech nebo možná nespokojenost zákazníků v důsledku prostoje.“

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Témata článku: Hardware, Windows, Arizona, Geneva, Lines, Nevada, Recovery, Rock, Rocky, Utah, Vice, Libovolný bod, Nový prezident

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí