Symantec patentuje nový systém mikrodefinic

2. března 2001
Co dělat v březnu na Internetu
Patentované technologie umožňují inkrementální aktualizaci virových definic, čímž šetří čas uživatelů i kapacitu jejich připojení, a zajišťují tak stálou ochranu před nebezpečnými kódy
MNICHOV, Německo – 13. února, 2001 – Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila udělení dvou nových patentů popisujících novou technologii mikrodefinic. Tato převratná technologie umožňuje uživatelům stáhnout jen ty inkrementální virové definice, které jsou nové oproti poslední provedené aktualizaci, čímž šetří čas uživatelů a systémové prostředky.

“Díky nové technologii obsažené v těchto patentech může Symantec svým zákazníkům poskytnout nejefektivnější známou metodu inkrementální aktualizace,” říká Rob Clyde, vedoucí technolog divize Symantec Enterprise Solutions. “Právě takovéto inovace dokazují naši schopnost rychle reagovat na přání uživatelů a nabízet snadno použitelná a efektivní zabezpečovací řešení pro Internet.”

Úřad pro patenty a obchodní značky ve Spojených Státech vydal patent číslo US6052531, obsahující popis vícevrstvé technologie, zajišťující inkrementální aktualizaci software, a patent číslo US6167407, popisující technologii zpětné inkrementální aktualizace. Spojením obou patentovaných technologií získal Symantec výkonný systém mikrodefinic, který je nyní součástí Norton AntiVirus Corporate Edition 7.5 - klíčové komponenty Symantec Enterprise Security. Dále je systém mikrodefinic integrován do Norton AntiVirus 2001, Norton AntiVirus 2000 a Norton AntiVirus 5.0.

Díky stále vyššímu počtu virů a jiných nebezpečných kódů vyvstává potřeba mít vždy co nejaktuálnější definice. Opětovné stahování všech dostupných definic při každé aktualizaci je však zdlouhavý proces, náročný na systémové prostředky - a to i v případě vysokorychlostního připojení. Jediné stažení definic může například vyžadovat 3 až 4 MB místa na disku a několik minut stahování. Nová unikátní technologie Symantecu nejen šetří čas, ale může vést až k 90% snížení nákladů na připojení.

Podpora mikrodefinic tvoří významnou součást ostatních antivirových technologií Symantecu. Mikrodefinice umožňují až čtyřikrát rychlejší běh funkce LiveUpdate - mechanismu, zajišťujícího automatické stahování definic. Nároky na čas i kapacitu připojení se tak dramaticky snižují. Mikrodefinice jsou rovněž integrovány s technologií NAVEX, která umožňuje aktualizaci samotného antivirového engine, a zajišťuje tak okamžitou ochranu před úplně novými typy virů, aniž by bylo třeba instalovat novou verzi software. Díky těmto technologiím mají uživatelé stále ty nejnovější definice a nejnovější verzi antivirového engine.

Nově patentovanou technologii nyní Symantec využívá ve svém antivirovém software, nicméně tato technologie může být rovněž použita k aktualizaci jakýchkoli obecných počítačových souborů, mezi které patří např. datové soubory, programové soubory, databáze, grafické nebo zvukové soubory. Jakožto držitel patentu je Symantec jedinou společností, která je autorizována k zahrnutí této pokrokové technologie do svých špičkových produktů.

Symantec Enterprise Security

Symantec Enterprise Security je modulární řešení, určené pro zajištění bezpečného používání Internetu v organizacích. Toto řešení umožňuje zákazníkům řídit celý bezpečnostní cyklus jejich IT prostředí, od odhadů a plánování až po realizaci a sledování statistik.

Symantec Enterprise Security umožňuje zákazníkům vybudovat pro svůj podnik to nejlepší bezpečnostní řešení. Zákazníci si mohou vybírat z osvědčených multiplatformních produktů pro internetové zabezpečení, nástrojů pro řízení a správu, a z bohatého sortimentu bezkonkurenčních služeb a podpory. Symantec Enterprise Security navíc zahrnuje Systém Digitální Imunity - jedinečnou technologii Symantecu, zajišťující automatickou detekci a odstranění bezpečnostních hrozeb.

O společnosti Symantec

Symantec je světový lídr v oblasti internetového zabezpečení, poskytuje širokou paletu řešení pro bezpečnost obsahu a bezpečnost sítí jak pro jednotlivce, tak i pro podniky. Společnost Symantec je vedoucím poskytovatelem antivirového zabezpečení, ochrany proti hackerům, nabízí filtrování obsahu Internetu a elektronické pošty, řešení pro vzdálenou správu systémů, prověřování bezpečnosti systémů a další služby podnikům po celém světě. Řada produktů Norton, zaměřených na zabezpečení IT, vede celosvětový maloobchodní trh a pravidelně získává nejrůznější ocenění. Symantec sídlí v Cupertino v Kalifornii a má aktivity ve 36 zemích světa. Více informací získáte na www.symantec.com.

###

POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Pokud chcete získat více informací o společnosti Symantec a jejích produktech, navštivte prosím Tiskové centrum Symantecu na internetové adrese www.symantec.com/PressCenter/. Všechny ceny jsou uvedeny v USD a jsou platné pouze ve Spojených Státech.

Symantec, logo Symantec, AXENT, AXENT Technologies a logo AXENT jsou ve Spojených Státech a určitých dalších zemích obchodní známky nebo registrované obchodní známky, náležející společnosti Symantec nebo jejím přidruženým společnostem. Další uvedená jména společností a produktů mohou být obchodními známkami nebo registrovanými obchodními známkami příslušných uvedených společností.

PROHLÁŠENÍ O BUDOUCÍCH UDÁLOSTECH: Tato tisková zpráva obsahuje tvrzení, která se týkají budoucnosti. Existují faktory, spojené s nejistotou a známými i neznámými riziky, které mohou způsobit, že se budoucí vývoj a výsledky společnosti Symantec budou lišit od vývoje předpokládaného touto tiskovou zprávou. Mezi tyto faktory patří mimo jiné riziko, že fúze společností Symantec a Axent neproběhne úspěšně; dále nákladové riziko spojené s fúzí; náročný vývoj a marketing konkurenceschopných produktů a další faktory zahrnující ekonomické, obchodní, konkurenční a/nebo regulační aspekty, které mají na obchody Symantecu obecný vliv. Reálně dosažené výsledky se mohou lišit od tvrzení, obsažených v této tiskové zprávě. Doplňující informace, týkající se těchto a dalších faktorů, jsou obsaženy v sekci “Risk Factors” výroční zprávy společnosti Symantec ve formuláři 10-K za období finančního roku ukončeného 31. března 2000 a ve formuláři 10-Q za čtvrtletí ukončené 29. prosince 2000. (v originále chybí, pozn. přek.)

Váš názor Další článek: Co dělat v březnu na Internetu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,