Symantec oznamuje výsledky za třetí kvartál

CUPERTINO, Kalifornie – 24. ledna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 29. prosince 2006. Výnos za kvartál podle standardu GAAP činil 1,313 mld. USD a non-GAAP výnos činil 1,324 mld. USD. Non-GAAP výnos vzrostl oproti srovnatelnému období loňského roku o 6 procent.
Symantec oznamuje výsledky za třetí kvartál

Výnosy příštích období podle GAAP na konci prosincového kvartálu roku 2006 činily 2,46 mld. USD. Non-GAAP výnosy příštích období na konci kvartálu dosáhly 2,49 mld. USD a ve srovnání s prosincovým kvartálem roku 2005 vzrostly o 25 %.

Výsledky podle obecně uznávaných účetních zásad: Čistý příjem podle GAAP za třetí kvartál fiskálního roku činil 114 mil. USD, přičemž za stejný kvartál loňského roku to bylo 91 mil. USD. Zisk přepočtený na jednu akcii činil 0,12 USD, zatímco za stejný kvartál loňského roku činil 0,08 USD na akcii.

Výsledky nezpracované podle obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP výsledky): Non-GAAP čistý příjem za třetí kvartál fiskálního roku činil 248 mil. USD, přičemž za stejný kvartál loňského roku to bylo 282 mil. USD. Non-GAAP zředěný zisk na akcii činil v obou obdobích 0,26 USD. Podrobné odsouhlasení našich výsledků podle standardu GAAP a non-GAAP výsledků je uvedeno v přiložených konsolidovaných finančních výkazech.

„Neuspokojivý kvartál je za námi a my hodláme lépe přizpůsobit naše náklady našim nově očekávaným výnosům,“ řekl John W. Thompson, chairman a chief executive officer společnosti Symantec. „Jsem přesvědčen, že se držíme správné strategie, ale musíme zlepšit její realizaci.“

Spotřebitelský segment představoval v tomto kvartálu 31 % celkového výnosu společnosti a podle non-GAAP výsledků meziročně vzrostl o 24 %. Služby představovaly 4 % celkového výnosu a meziročně vzrostly o 8 %. Sektor správy zabezpečení a dat představoval 39 % celkového výnosu a meziročně vzrostl o 3 %. Sektor správy datových center představoval 26 % celkového výnosu a meziročně poklesl o 8 %.

Podle non-GAAP výsledků představovaly výnosy ze zahraničí ve třetím kvartálu 50 % celkových výnosů a meziročně vzrostly o 7 %. Výnos za kvartál v asijsko-tichomořské oblasti a Japonsku představoval 14 % celkových výnosů a meziročně vzrostl o 11 %. Ameriky, zahrnující Spojené státy, Latinskou Ameriku a Kanadu, představovaly 55 % celkových výnosů a dosáhly 5% meziročního růstu. Oblast Evropy, Středního východu a Afriky představovala v kvartálu 31 % celkového výnosu a zaznamenala 5% meziroční růst.

Společnost plánuje, že v zájmu přizpůsobení nákladů nově očekávaným výnosům zredukuje strukturu svých nákladů o 200 mil. USD. Společnost určila několik oblastí pro dosažení svého cíle: snížení poštu nově přijímaných zaměstnanců, snížení výdajů za dodavatele a poradenství, snížení cestovních výdajů, konsolidace dalších středisek a snížení počtu současných pracovních sil v některých podnikových funkcích a zeměpisných oblastech.

Společnost Symantec znovu potvrzuje svůj upravený výhled, který poskytla v úterý 16. ledna 2007. V březnovém kvartálu roku 2007 se očekává mírný dopad iniciativy zaměřené na úsporu nákladů a tento dopad byl vzat v úvahu při sestavování výhledu.

Výnos podle GAAP za březnový kvartál roku 2007 je odhadován mezi 1,24 mld. USD a 1,27 mld. USD. Zředěný zisk na akcii podle GAAP za březnový kvartál je odhadován mezi 0,04 USD a 0,06 USD. Výnos podle GAAP za fiskální rok končící v březnu 2007 je odhadován v rozsahu 5,08 mld. USD až 5,11 mld. USD. Zředěný zisk na akcii podle GAAP je odhadován mezi 0,36 USD a 0,39 USD. Je však možné, že v souvislosti s úsilím o úsporu nákladů vzniknou restrukturalizační náklady, které ovlivní zisk podle GAAP za březnový kvartál roku 2007.

Non-GAAP výnos za březnový kvartál roku 2007 je odhadován mezi 1,25 mld. USD a 1,28 mld. USD. Non-GAAP zředěný zisk na akcii je odhadován mezi 0,18 USD a 0,20 USD. Non-GAAP výnos za fiskální rok končící v březnu 2007 je odhadován v rozsahu 5,13 mld. USD až 5,16 mld. USD. Non-GAAP zředěný zisk na akcii je odhadován mezi 0,92 USD a 0,95 USD.

Výnosy příštích období se očekávají v rozsahu 2,60 mld. USD až 2,65 mld. USD. Hotovost z provozní činnosti je očekávána v řádu 1,5 mld. USD.

Váš názor | Lenovo hlavním sponzorem AT&T Williams F1

Témata článku: Meziroční příjem, Stejné období, Celkové náklady, Stejný náklad, Thompson

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší