Symantec oznamuje velmi dobré výnosy a zisk za první kvartál

Symantec oznamuje velmi dobré výnosy a zisk za první kvartál

CUPERTINO, Kalifornie – 25. července 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila výsledky za první kvartál fiskálního roku 2008, který skončil 29. června 2007. Výnos za kvartál podle standardu GAAP činil 1,40 mld. USD a non-GAAP výnos činil 1,42 mld. USD. Non-GAAP výnos vzrostl oproti srovnatelnému období loňského roku o 10 %.

Výnosy příštích období podle GAAP činily na konci červnového kvartálu 2007 2,66 mld. USD, přičemž na konci červnového kvartálu 2006 to bylo 2,31 mld. USD. Non-GAAP výnosy příštích období dosáhly na konci kvartálu 2,71 mld. USD a ve srovnání s 2,34 mld. USD na konci červnového kvartálu roku 2006 vzrostly o 16 %. Společnost Symantec nadále těží z rostoucího objemu předvídatelných výnosů, které vyplývají z rozvahy na základě jejího modelu výnosů příštích období.

Výsledky podle obecně uznávaných účetních zásad: Čistý příjem podle GAAP za červnový kvartál 2007 činil 95 mil. USD, zatímco odpovídající údaj měl v loňském roce hodnotu 101 mil. USD. Zředěný zisk na akcii ve výši 0,10 USD zůstal ve srovnání se stejným kvartálem loňského na stejné úrovni. Zisky byly ovlivněny restrukturalizačními náklady ve výši 19 mil. USD, které souvisejí se snížením počtu zaměstnanců ohlášeným v únoru 2007 a dále podporují konsolidační aktivity.

Výsledky nezpracované podle obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP výsledky): Non-GAAP čistý příjem za červnový kvartál 2007 činil 263 mil. USD, což je zvýšení o 4 % ve srovnání s 253 mil. USD za stejný kvartál loňského roku. Non-GAAP zředěný zisk na akcii činil 0,29 USD, což je zvýšení o 21 % oproti zředěnému zisku na akci za stejný kvartál loňského roku ve výši 0,24 USD. Podrobné odsouhlasení našich výsledků podle standardu GAAP a non-GAAP výsledků je uvedeno ve zhuštěných konsolidovaných finančních výkazech níže.

„Výsledky za kvartál byly dány především silnou poptávkou po mnoha našich základních a nových technologických řešeních a také úspěšnou činností našich týmů v oblasti služeb a spotřebitelských produktů a týmu bývalých zaměstnanců společnosti Altiris,“ řekl John W. Thompson, chairman a chief executive officer společnosti Symantec. „Začínáme dobře náš fiskální rok.“

Spotřebitelský segment představoval v tomto kvartálu 30 % celkového non-GAAP výnosu společnosti Symantec a meziročně vzrostl o 11 %. Sektor správy bezpečnosti dat představoval 30 % celkového výnosu a meziročně vzrostl o 4 %. Sektor správy datových center představoval 28 % celkového výnosu a meziročně vzrostl o 5 %. Služby představovaly 6 % celkového výnosu a meziročně vzrostly o 13 %. Segment Altiris zahrnuje výnosy z převzetí společnosti Altiris a řešení Ghost, pcAnywhere a LiveState Delivery společnosti Symantec a představoval 6 % celkového výnosu.

Výnosy ze zahraničí představovaly v červnovém kvartálu 2007 51 % celkových non-GAAP výnosů a meziročně vzrostly o 12 %. Oblast Evropy, Středního východu a Afriky představovala v kvartálu 33 % celkového výnosu a zaznamenala 15% meziroční růst. Výnos za kvartál v asijsko-tichomořské oblasti a Japonsku představoval 13 % celkových výnosů a meziročně vzrostl o 8 %. Oblast Ameriky, zahrnující Spojené státy, Latinskou Ameriku a Kanadu, představovaly 54 % celkového výnosu a dosáhly 8% meziročního růstu.

Výnos podle GAAP za zářijový kvartál roku 2007 je odhadován mezi 1,35 mld. USD a 1,38 mld. USD. Zředěný zisk na akcii podle GAAP je odhadován mezi 0,07 USD a 0,09 USD.
Non-GAAP výnos za zářijový kvartál roku 2007 je odhadován mezi 1,37 mld. USD a 1,40 mld. USD. Non-GAAP zředěný zisk na akcii je odhadován mezi 0,24 USD a 0,26 USD.
Výnosy příštích období podle GAAP se očekávají v rozsahu 2,53 mld. USD až 2,58 mld. USD. Non-GAAP výnosy příštích období se očekávají v rozsahu 2,55 mld. USD až 2,60 mld. USD.

Očekáváme, že hotovost z provozní činnosti za zářijový kvartál 2007 bude nižší než hotovost z provozní činnosti za zářijový kvartál 2006, která dosáhla výše 276 mil. USD.

Klíčové události uplynulého kvartálu

  • V průběhu kvartálu společnost Symantec podepsala na celém světě 249 kontraktů s hodnotou více než 300 000 USD, včetně 48 smluv s hodnotou více než 1 milion USD. Více než 70 % z těchto 249 smluv se týkalo více produktů. 
  • V Severní Americe společnost Symantec nově podepsala nebo prodloužila smlouvy s takovými zákazníky, jako jsou Atmel, přední společnost v návrhu a výrobě vyspělých polovodičů; Accor North America, divize společnosti Accor, jedné z největších skupin v oblasti cestování, turismu a podnikových služeb; Ministerstvo dopravy státu Florida, které dohlíží na 7 450 zaměstnanců v celém státě, 41 000 mil silnic, 6 381 mostů, 14 námořních přístavů a 2 707 mil železnic; GTECH Corp., přední společnost v technologii a službách v oblasti her; Children’s Healthcare of Atlanta, jedena z předních pediatrických nemocnic v zemi, která si získala uznání za vynikající výsledky v léčbě rakoviny a srdečních onemocnění a v péči o novorozence; AMN Healthcare, Inc., největší personální agentura v oblasti zdravotnictví v USA; Rite Aid Corporation, přední řetězec lékáren s více než 5 000 lékárnami ve 31 státech USA a na území hlavního města USA; Indiana University s 97 000 studentů v osmi kampusech v různých částech státu a South Carolina Department of Health and Environmental Control, zdravotnická agentura propagující a chránící zdraví obyvatel a zdravé životní prostředí.
  • V kvartálu byly také podepsány nebo prodlouženy smlouvy se zahraničními zákazníky, mezi nimiž jsou British Sky Broadcasting, společnost provozující největší platformu placené digitální televize ve Velké Británii, Sky Digital; National Health Insurance Corp., jediná veřejná zdravotní pojišťovna v Koreji; Beijing Mobile, dceřinná společnost společnosti China Mobile Ltd., předního poskytovatele mobilních služeb v Číně; Colegio de Registradores de Espana, asociace španělských notářů; Siemens IT Solutions and Services Brazil, součást jedné z největších světových technologických skupin, a Cable & Wireless Jamaica, přední poskytovatel kompletních telekomunikačních služeb v Americe a karibské oblasti.

Témata článku: Amerika, Meziroční příjem, Novorozenec, Celková hodnota, Ghost, Loňský rok, Atlanta, Beijing, Florida, Indiana university, Stejný segment, Cable, Celkový příjem, Thompson, Zahraniční hotovost, Příští rok, Stejné období

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje