Symantec oznamuje rekordní kvartál se 48procentním meziročním růstem obratu

A zvyšuje výhled na zářijový kvartál a fiskální rok
Symantec oznamuje rekordní kvartál se 48procentním meziročním růstem obratu

CUPERTINO, Kalifornie – 21. července 2004 – Symantec Corp. (Nasdaq:SYMC), společnost s celosvětově vedoucím postavením v informační bezpečnosti, dnes oznámila výsledky za první fiskálního kvartál, který skončil 2. července 2004. Symantec vykázal obrat za kvartál ve výši 577 mil. USD, což je zvýšení o 48 % ve srovnání s 391 mil. USD za stejný kvartál loňského roku. Svůj podíl na tomto zvýšení mají dobré příjmy z podnikového segmentu a lepší než očekávané výsledky ve spotřebitelském segmentu.

Výsledky podle obecně uznávaných účetních zásad: Čistý příjem za první fiskální kvartál činil 131 mil. USD, přičemž za stejný kvartál loňského roku to bylo 59 mil. USD. Zisk na akcii činil 0,37 USD, zatímco ve stejném kvartálu loňského roku činil zisk na akci 0,18 USD.

Výsledky nezpracované podle obecně uznávaných účetních zásad (non-GAAP výsledky): Non-GAAP čistý příjem za první fiskální kvartál činil 142 mil. USD, přičemž za stejný kvartál loňského roku to bylo 75 mil. USD. Non-GAAP zisk na akcii činil 0,39 USD, zatímco zisk na akci ve stejném kvartálu loňského roku činil 0,22 USD. Non-GAAP výsledky a příslušné odsouhlasení, jak ukazují přiložené konsolidované výkazy, nezahrnují náklady spojené s amortizací jiných nehmotných aktiv z akvizicí, získaný neukončený výzkum a vývoj, restrukturalizační náklady a náklady spojené s patentovým vyrovnáním ani související úlevy na dani. Viz „Použití non-GAAP finančních informací“ dále.

„Náš podnikový segment se nadále rychle rozvíjí s tím, jak zlepšujeme naši nabídku ochrany zákazníků proti rozšiřující se řadě hrozeb, a spotřebitelský segment dosahuje nadále lepších než očekávaných výsledků,“ řekl John W. Thompson, chairman a CEO společnosti Symantec. „Zabezpečení se stále víc sbližuje se správou sítí a tak nám naše široké portfolio produktů a služeb umožňuje reagovat na potřeby spotřebitelů i velkých podniků.“

Složky obratu

V segmentu velkých podniků, zahrnujícím podnikové zabezpečení, podnikovou správu a služby, dosáhl Symantec v tomto kvartálu celosvětově 48 % celkového obratu a tento segment vzrostl o 24 %. Sektor podnikového zabezpečení představoval 35 % celkového obratu společnosti Symantec a meziročně vzrostl o 24 %; sektor podnikové správy přestavoval 11 % obratu a vzrostl o 27 % a sektor služeb představoval 2 % celkového obratu a vzrostl o 14 %. Spotřebitelská oblast vzrostla o 79 % a reprezentovala 52 % celkového obratu společnosti Symantec.

Příjmy ze zahraničí představovaly v prvním kvartálu 52 % celkového obratu a oproti stejnému kvartálu loňského roku vzrostly o 51 %. Ameriky, zahrnující Spojené státy, Latinskou Ameriku a Kanadu, dosáhly 43% růstu. Oblast Evropy, Středního východu a Afriky zaznamenala 49% růst a Japonsko a Tichomoří dosáhly 62% růstu.

Obchodní vyhlídky

Symantec zvyšuje vyhlídku na druhý fiskální kvartál končící 1. října 2004 následovně:

·         Obrat má podle odhadu dosáhnout 580 mil. USD a to je zvýšení o 15 mil. USD oproti předchozí vyhlídce.

·         Při tomto výhledovém obratu je zisk na akcii podle GAAP odhadován ve výši 0,34 USD a to je zvýšení o 0,02 USD oproti předchozí vyhlídce.

·         Při tomto výhledovém obratu je non-GAAP zisk na akcii odhadován ve výši 0,37 USD a to je zvýšení o 0,03 USD oproti předchozí vyhlídce.

 

Symantec zvyšuje vyhlídku na fiskální rok 2005 končící 1. dubna 2005 následovně.

·         Obrat má podle odhadu dosáhnout 2,405 mld. USD a to je zvýšení o 70 mil. USD oproti předchozí vyhlídce.

·         Zisk na akcii podle GAAP je odhadován na 1,48 USD a to je zvýšení o 0,11 USD oproti předchozí vyhlídce.

·         Non-GAAP zisk na akcii je odhadován na 1,57 USD a to je zvýšení o 0,11 USD oproti předchozí vyhlídce.

 

Non-GAAP zisk na akcii nezahrnuje amortizaci (před výpočtem daně) jiných nehmotných aktiv z akvizicí, získaný neukončený výzkum a vývoj a restrukturalizační náklady ve výši přibližně 14 mil. USD za kvartál končící 1. října 2004, respektive 52 mil. USD za fiskální rok končící 1. dubna 2005.

 

Klíčové události uplynulého kvartálu

·         V průběhu kvartálu bylo celkem celosvětově uzavřeno 225 jednotlivých transakcí o hodnotě více než 100 000 USD, z toho jich 55 přesáhlo hodnotu 300 000 USD a 6 přesáhlo hodnotu 1 mil. USD. K zákazníkům se v tomto kvartálu řadí Countrywide Financial, UPS, H&R Block, Exempla Healthcare, nezisková komunitní zdravotnická organizace, a CHRISTUS Health, katolicky orientovaný neziskový systém zdravotní péče.

 

·         K zahraničním zákazníkům se v tomto kvartálu řadí ZF Friedrichshafen, přední celosvětový dodavatel hnacích ústrojí a šasi pro automobilový průmysl sídlící v Německu, Linde AG, mezinárodní technologická skupina sídlící v Německu s vedoucí pozicí v oblasti výroby plynů a strojírenství, manipulační techniky a chlazení, Raiffeisen Informatik AG, technologická společnost sídlící ve Švýcarsku zodpovídající za správu a zabezpečení společné infrastruktury Raiffeisen Group – třetí největší banky ve Švýcarsku s více než 1 200 pobočkami, Globus Gruppe, součást koncernu MIGROS, největší maloobchodní organizace ve Švýcarsku, Grupo Nacional Provincial, přední mexická pojišťovna, Samsung Electronics Co Ltd, globální lídr v polovodičích, telekomunikacích, digitálních médiích a technologiích digitální konvergence sídlící v Koreji.

 

·         Symantec v průběhu kvartálu oznámil a uzavřel koupi společnosti Brightmail a oficiálně uvedl Symantec Brightmail Anti-Spam verze 6.0, obsahující nové filtry nejen pro angličtinu a rozsáhlá zlepšení správy. Tato verze obsahuje centrální webové ovládací centrum, konsolidované protokolování a reportování a globální zásady, které je možno vytvářet pro jednotlivé uživatele nebo skupiny uživatelů.

 

·         Symantec také oficiálně uvedl Symantec Client Security 2.0, centrálně spravované řešení zabezpečení klienta, jež v sobě spojuje technologie antivirové ochrany, firewallu a prevence narušení. Řešení zajišťuje okamžitou ochranu podnikových klientů proti kombinovaným hrozbám a červům.

 

·         Symantec rovněž ohlásil Symantec Enterprise Firewall 8.0 pro platformy Windows a Solaris. Toto řešení poskytuje proaktivní ochranu podnikové třídy na úrovni sítě a aplikace, když v sobě spojuje technologie úplné inspekce aplikačního provozu, proxy na úrovni aplikační vrstvy, stavové inspekce a filtrování paketů.

 

·         Symantec ohlásil Symantec Client Migration 3.0, snadno použitelné řešení, jehož cílem je snížit náklady a prostoje uživatelů spojené s migrací PC. Řešení zjednodušuje proces migrace prostřednictvím automatizace mnoha opakujících se činností při migraci PC.

·         Symantec v průběhu kvartálu uvedl na trh Incident Manager 3.0. Toto řešení se zlepšenou výkonností a použitelností v reálném čase koreluje bezpečnostní události napříč neslučitelnými bezpečnostními technologiemi a různými vrstvami sítě s cílem určit a koordinovat řešení bezpečnostních incidentů podle stanovené priority. Incident Manager 3.0 je nyní integrován s řešeními Remedy Help Desk a Action Request System (AR System) společnosti BMC Software, takže umožňuje rychlejší a stručnější komunikaci mezi interními IT a bezpečnostními týmy. Výsledkem bude rychlejší odezva na bezpečnostní incidenty a slabá místa a jejich a rychlejší vyřešení, což zaručí, že podniky dosáhnou vyšší úrovně kontinuity obchodní činnosti.

Váš názor Další článek: Intel:AMD v Čechách - AMD více věří Gartneru

Témata článku: Symbol, Thompson, Linda, Švýcarsko, Celkový příjem, Patentové portfolio, Stejný náklad, Celkové náklady, Lines, Globus, Stejný segment


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 24

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF