Symantec oznamuje 39procentní růst obratu v prvním fiskálním čtvrtletí

5. srpna 2002
Internet Explorer 6 SP1 Final?
A ohlašuje akvizici společností Recourse Technologies, Riptech a SecurityFocus
Symantec oznamuje 39procentní růst obratu v prvním fiskálním čtvrtletí

CUPERTINO, Kalifornie – 17. července 2002 – Symantec Corp. (Nasdaq:SYMC), společnost s celosvětově vedoucím postavením v technologii internetové bezpečnosti, dnes oznámila výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2003, končící 30. června 2002. Symantec vykázal obrat za čtvrtletí ve výši 316 mil. USD, což je zvýšení o 39 % ve srovnání s 228 mil. USD za stejné čtvrtletí loňského roku. Na výsledku má největší podíl 35% růst sektoru podnikového zabezpečení a 90% růst spotřebitelského sektoru ve všech zeměpisných oblastech. Symantec kromě toho oznámil akvizici společností Recourse Technologies, Riptech, Inc. a SecurityFocus celkem za přibližně 355 mil. USD v hotovosti.

 

 

 

Předběžné výsledky

Předběžný čistý příjem před započtením jednorázových poplatků a odpisů nehmotných aktiv spojených s akvizicí činil za první fiskální čtvrtletí 65,6 mil. USD, přičemž ve stejném čtvrtletí loňského roku to bylo 33,9 mil. USD. Symantec oznámil předběžný zisk na akcii ve výši 0,41 USD, přičemž za stejné čtvrtletí loňského roku činil předběžný zisk na akcii 0,22 USD.

 

Výsledky podle všeobecně přijatých účetních zásad

Čistý příjem se zahrnutím jednorázových poplatků a odpisů nehmotných aktiv spojených s akvizicí činil za první čtvrtletí 56,6 mil. USD, přičemž za stejné čtvrtletí loňského roku činila čistá ztráta 21,2 mil. USD. Symantec oznámil zisk na akcii ve výši 0,36 USD, přičemž za stejné čtvrtletí loňského roku činila čistá ztráta na akcii 0,14 USD. Jednorázové poplatky za čtvrtletí zahrnují výdaje související s restrukturalizací.

 

„V průběhu čtvrtletí jsme nadále zaznamenali vzestupný trend ve spotřebitelském sektoru, který byl doplněn zrychlením růstu v sektoru podnikového zabezpečení,“ řekl John W. Thompson, chairman a CEO společnosti Symantec. „Akvizice, které jsme dnes ohlásili, přinášejí bezpečnostní technologii, produkty a služby nové generace, které nám pomohou lépe sloužit potřebám našich zákazníků a podpoří pokračující růst příjmů a zisku.“

 

Akvizice společnosti Recourse Technologies umožní společnosti Symantec dodávat zákazníkům trhem prověřený produkt ManHunt – detekci narušení pro gigabitové sítě – a špičkové řešení Intruder Alert provozované na hostitelských počítačích. Společnost Riptech, Inc., vedoucí poskytovatel škálovatelných služeb na podporu spravované bezpečnosti v reálném čase, umožní společnosti Symantec nabízet globálním zákazníkům cenově výhodné řešení pro ochranu jejich sítí s využitím nejširší řady senzorů.

 

Spojení světově uznávané databáze zranitelných míst a produktů včasného varování před bezpečnostními hrozbami od společnosti Security Focus a schopností společnosti Symantec v oblasti výzkumu virů a reakce na výskyt virů poskytne zákazníkům nekomplexnější dostupnou ochranu.

 

Oblast zabezpečení velkých podniků reprezentuje v tomto čtvrtletí celosvětově 42 % celkového obratu společnosti Symantec a ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku vzrostla o 35 %. Výsledky v sektoru podnikového zabezpečení byly podpořeny 31% růstem tržeb z firewallů a VPN, 39% růstem tržeb ze správy zranitelných míst a 41% růstem tržeb z antivirového softwaru oproti stejnému čtvrtletí loňského roku.

 

Oblast správy pro velké podniky reprezentuje 18 % celkového obratu společnosti Symantec a poklesla o 6 %. Ovšem Ghost i nadále splňuje očekávání a příjmy z něj vzrostly ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku o 20 %. Oblast bezpečnostních služeb vzrostla během čtvrtletí o 60 % a reprezentuje 1 % celkového obratu společnosti Symantec. Spotřebitelský sektor představuje 39 % celkového obratu společnosti a vzrostl o 90 %. Tento růst je podpořen neočekávaně silným 133% nárůstem tržeb ze spotřebitelského antivirového softwaru oproti relativně nižším tržbám ve stejném čtvrtletí loňského roku.

 

Příjmy ze zahraničí představují v prvním kvartálu 47 % celkového obratu a oproti stejnému čtvrtletí loňského roku vzrostly o 40 %. V čele růstu stála Kanada s meziročním růstem tržeb o 122 % následovaná 59% růstem tržeb v Japonsku, 32% růstem tržeb v Evropě, na Středním východě a v Africe, 26% růstem tržeb v Latinské Americe a 23% růstem tržeb v Asii a Tichomoří.

 

Klíčové události uplynulého čtvrtletí

 

·         V průběhu čtvrtletí Symantec vygeneroval na celém světě 126 kontraktů s hodnotou více než 100 000 USD, včetně 23 smluv s hodnotou více než 300 000 USD a pěti smluv s hodnotou více než 1 milion USD. Symantec nově podepsal nebo prodloužil smlouvy s takovými zákazníky jako je Hewlett Packard, Rohm and Haas Company, US Army; maďarské Ministerstvo vnitra, Školská rada města New York, Indiana University a University of Texas M.D. Anderson Cancer Clinic.

 

·         Úspěch společnosti mezi velkými podniky podtrhuje pokračující rozšiřování její celosvětové klientely. Význačnou roli v tom hrají nové nebo prodloužené kontrakty s 28 společnostmi z žebříčku Global 500 a 16 společnostmi z žebříčku Fortune 100, včetně šesti z největších světových bank, tří z největších světových výrobců elektroniky, dvou z největších světových výrobců automobilů, tří z největších světových farmaceutických společností, tří z největších světových telekomunikačních společností a dvou z největších zdravotnických institucí ve Spojených státech.

 

·         Analytická firma IDC ve zprávě nazvané „Western European Security Software Forecast and Analysis 2001 – 2006“ (IDC #IS02J) hodnotila společnost Symantec jako „nového nesporného evropského šampióna v bezpečnostním softwaru“ s desetiprocentním podílem na trhu. Zpráva analyzuje pět hlavních trhů internetové bezpečnosti a řadí společnosti podle jejich účinkování na každém z těchto trhů: Firewall/VPN, správa bezpečného obsahu, detekce vniknutí/hodnocení zranitelnosti, 3A bezpečnostní software a šifrovací software.

 

·         V průběhu čtvrtletí Symantec dodal na trh high-end verze zařízení Symantec Gateway Security, která si v hodnocení časopisu PC Magazine získala uznání jako zařízení, která „nemají konkurenci“. PC Magazine také konstatoval: „Gateway je díky množství svých funkcí dobrým univerzálním bezpečnostním zařízením pro rostoucí malé a střední podniky a pobočky velkých podniků.“

 

·         Střediska Security Operations Center spadající pod Symantec Managed Security Services získala v průběhu čtvrtletí certifikaci podle britského standardu BS 7799, což je komplexní specifikace definující požadavky na zřízení, implementaci a dokumentaci efektivního systému správy informační bezpečnosti. Certifikace BS7799 středisek Security Operations Center zaručuje zákazníkům a partnerům společnosti Symantec ochranu jejich informací a dat prostřednictvím řízených postupů, politik a praktik.

 

·         Symantec Enterprise Firewall 7.0 získal certifikaci podle obecných kritérií EAL4 (Common Criteria Evaluation Assurance Level 4). Tato prestižní certifikace dává zákazníkům záruku, že Symantec Enterprise Firewall prošel dlouhým a přísným testovacím procesem a vyhovuje standardům schváleným Mezinárodní organizací pro standardizaci (ISO).

 

·         Naše produkty Norton AntiVirus a Norton SystemWorks pokračují v získávání poct – získaly ocenění PC Magazine Editors` Choice a World Class Award časopisu PC World. Norton AntiVirus získal také prestižní cenu CNET Editors` Choice za své dlouhodobě vynikající výsledky při potírání virů a také za své jednoduché rozhraní, schopnost prověřovat přílohy příchozí i odchozí elektronické pošty a jedinečnou podporu Windows XP.

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec, světový lídr v oblasti technologie internetového zabezpečení, poskytuje široký sortiment software pro zabezpečení obsahu na internetu a sítí a aplikační řešení, která jsou dodávaná jednotlivcům, podnikům a poskytovatelům služeb. Tato společnost je hlavním poskytovatelem bezpečnostních řešení pro počítačové klienty, webové brány a servery z hlediska antivirové ochrany, firewallové a virtuální neveřejné sítě, managementu slabých míst, detekce napadení (systému), filtrování internetového obsahu a emailů, technologií vzdáleného řízení a služeb zabezpečení pro podniky a poskytovatele služeb z celého světa. Produkty společnosti Symantec se značkou Norton vyvíjené pro bezpečnost zákazníků společnosti Symantec vedou po celém světě maloobchodní tržby a získávají nejrůznější ocenění v oboru. Společnost Symantec má sídlo v Cupertino, Kalifornie, a pobočky v 38 zemích celého světa.

POZNÁMKA PRO VYDAVATELE: Pokud byste chtěli získat další informace o společnosti Symantec Corporation a jejích produktech, prosím, navštivte na webovém serveru společnosti Symantec její tiskové středisko na internetové adrese http://www.symantec.cz. Všechny uvedené ceny jsou v amerických dolarech a jsou platné pouze ve Spojených státech.

Symantec a logo Symantec jsou ochrannými známkami nebo zapsanými ochrannými známkami společnosti Symantec Corporation ve Spojených státech i v dalších specifikovaných zemích. Další názvy společností a produktů mohou být ochrannými známkami nebo zapsanými ochrannými známkami jednotlivých společností a jsou takto náležitě uznávány.

 

Váš názor Další článek: Internet Explorer 6 SP1 Final?

Témata článku: Software, Největší symbol, Největší akvizice, Ghost, Vertical, Indiana university, Auto, Růst, Největší spojení, Symantec, US Army, Thompson, Celková bezpečnost, Čtvrtletí, Cancer, Clinic, Forecast, Celkový příjem, Army, Stejná zranitelnost, Wrap


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč