SYMANTEC NABÍZÍ SPOTŘEBITELŮM BEZSTAROSTNÉ ZABEZPEČENÍ I OCHRANU DAT

CUPERTINO, Kalifornie – 26. září 2005 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila uvedení nejnovější řady řešení zabezpečení, která spotřebitelům nabízejí silnější zabezpečení a ochranu dat a vyžadují méně zásahů uživatele. Produkty z této řady – Norton Internet Security 2006, Norton AntiVirus 2006 a Norton Personal Firewall 2006 – také poskytují více adaptivní a přizpůsobenou obranu proti stávajícím a novým hrozbám.
SYMANTEC NABÍZÍ SPOTŘEBITELŮM BEZSTAROSTNÉ ZABEZPEČENÍ I OCHRANU DAT

„Software pro zabezpečení počítače je v dnešním ošidném prostředí Internetu důležitý pro každého, kdo používá e-mail, stahuje nový software nebo využívá web k nákupům, obsluze bankovních účtů, komunikaci nebo k hraní her,“ řekl Matthew Moynahan, vice president, consumer products and solutions, Symantec Corp. „Jedna z největších výzev, před kterou uživatelé stojí, je zjistit, zda mají dostatečnou ochranu k tomu, aby si mohli bezpečně užívat tyto aktivity online. Společnost Symantec pomáhá uklidnit tyto obavy zahrnutím svého nového ovládacího panelu Norton Protection Center do všech svých spotřebitelských řešení zabezpečení řady 2006. Ovládací panel Norton Protection Center oznamuje uživatelům jednoduchým každodenním jazykem, zda jejich počítač, data a aktivity online jsou bezpečné.“

Všichni uživatelé se dnes při zajišťování bezpečnosti a ochrany svých počítačů střetávají se stejnou množinou problémů. Produkty Norton Internet Security 2006, Norton AntiVirus 2006 a Norton Personal Firewall 2006 jsou navrženy tak, aby byla ochrana snazší a lepší než kdykoli dříve. Nové funkce uvolňují potenciál uživatelů při využívání počítače, protože zabezpečení vyžaduje méně zásahů uživatele a je více proaktivní, automatické a snáze použitelné ihned po instalaci. Nová řešení také uživatelům umožňují rychle a snadno pochopit stav zabezpečení tím, že jim poskytují jedno místo pro kontrolu všech aspektů ochrany a nevyžadují, aby přecházeli na různé webové servery nebo používali rozhraní různých produktů. A aby bylo zajištěno, že zabezpečení odpovídá potřebám každého jednotlivého uživatele, aktualizované produkty uživatelům pomáhají pochopit, jak každé řešení chrání jejich vlastní činností online

Součástí všech těchto tří řešení Norton 2006 je ovládací panel Norton Protection Center, který je novým přístupem ke zmírnění pocitu beznaděje, který se většiny uživatelů zmocňuje v souvislosti se zabezpečením systému a dat. Ovládací panel Norton Protection Center agreguje a sumarizuje informace, které uživatelé potřebují znát, a tím odstraňuje nejasnosti, se kterými se mnoho lidí setkává u jiných produktů pro zabezpečení počítačů a dat. Ovládací panel Norton Protection Center přizpůsobuje zabezpečení prostřednictvím jednoduchého každodenního jazyka činnostem, ke kterým spotřebitelé počítač používají, jako je procházení webu, e-mail, stahování digitálních fotografií a hudby. Další novinkou tohoto roku je, že uživatelé produktů Norton budou navíc dostávat aktualizace technologie a funkcí produktu v průběhu celého roku, což pomůže zajistit včasnou ochranu před nenovějšími bezpečnostními riziky.

Dnešní komplikované hrozby vyžadují komplexní ochranu. Sada Norton Internet Security 2006 řeší tuto nezbytnou potřebu dokonalou integrací aplikací a nástrojů Norton AntiVirus, Norton Personal Firewall, Norton AntiSpam, Norton Privacy Control a Norton Parental Control do jednoho řešení se snadným použitím. Sada Norton Internet Security 2006 poskytuje uživatelům lepší zabezpečení a ochranu dat než kdykoli dříve. Komponenta sady Norton Internet Security zajišťující ochranu před nevyžádanou poštou byla například speciálně vyladěna tak, aby identifikovala a blokovala nové podvodné e-maily a současně umožňovala doručování legitimních e-mailů do schránek doručené pošty uživatelů.

Jedinečná funkce Inspektor zabezpečení, která je také novinkou v sadě Norton Internet Security 2006, umožňuje uživatelům snadno a jednouše zobrazit a opravit nedostatečné nastavení zabezpečení prohlížeče, slabá hesla systému Windows, rizika související se skrytými sdílenými složkami nebo nepotřebné služby, což jsou nejobvyklejší zranitelná místa vystavující uživatele možnosti napadení. Inspektor zabezpečení ve spojení s ovládacím panelem Norton Protection Center poskytuje uživatelům snadný a bezproblémový způsob, jak odpovědět na tu nejdůležitější otázku: Je můj počítač bezpečný?

Aplikace Norton AntiVirus 2006 je k dispozici jako samostatné řešení i jako součást sady Norton Internet Security 2006. V aplikaci Norton AntiVirus 2006 je špičková technologie společnosti Symantec pro odstraňování virů rozšířena o odstraňování nových rizikových programů, jako je spyware a adware, a řeší jedinečné vedlejší efekty těchto rizikových programů, včetně změn v registru, procesech, souborech apod. Aplikace Norton AntiVirus 2006 nyní blokuje spyware, který přesměrovává domovskou stránku, a tím uživatelům poskytuje lepší ochranu, která nevyžaduje aktualizaci definic.

Aplikace Norton AntiVirus 2006 je jako vždy řešení, které stačí nainstalovat a je možno na ně zapomenout. Pracuje aktivně na pozadí, je plně automatické a udržuje se v aktuálním stavu každodenním načítáním aktualizací ochrany ze společnosti Symantec bez zásahu uživatele. Verze 2006 byla podstatně rozšířena a nyní automaticky zjišťuje a odstraňuje současné vysoce rizikové spywarové a adwarové programy. Rizikové spywarové a adwarové programy se rychle vyvíjejí a mnoho nejvíce agresivních spywarových aplikací se v mnohém začíná podobat virům. Inovovaný přístup aplikace Norton AntiVirus ke zjišťování a odstraňování hrozeb poskytuje novou robustní ochranu, která pomáhá řešit měnící se problémy spojené s spywarem.

Protože všechny rizikové programy nejsou stejné, aplikace Norton AntiVirus 2006 bezpodmínečně neodstraňuje rizikové adwarové programy, ale uživateli nabízí doporučený postup. Program Norton Quarantine and Restore umožňuje v případě nutnosti snadno navrátit odstranění nízkorizikových adwarových programů. 

Aplikace Norton Personal Firewall 2006 je k dispozici jako samostatný produkt i jako součást sady Internet Security 2006. Aplikace Norton Personal Firewall se dodává předkonfigurovaná, takže ihned po instalaci rozpozná současné nejrozšířenější aplikace a použije pro ně vhodná nastavení. Tato inteligentní pravidla brány firewall umožňují spotřebitelům bezpečně používat počítač bez zobrazování matoucích výstrah, které se v hojné míře objevují při požití jiných bran firewall.

Pokud je aplikace Norton Personal Firewall součástí sady Norton Internet Security 2006, je její použití ještě snazší, protože funkce brány firewall se automaticky konfiguruje podle softwaru, který je v počítači již nainstalován. Tato nová funkce učení zlepšuje úvodní nastavení selektivním prováděním bezpečnostních prověrek aplikací, které uživatel v počítači spouští, a následným vytvářením specifických pravidel brány firewall pro daný počítač.

Součástí aplikace Norton Personal Firewall je také pokročilá technologie prevence narušení. Tato přídavná vrstva zabezpečení vytváří kolem počítače proaktivní štít a automaticky chrání před zranitelnými místy systému Windows a prohlížeče dokonce i když v počítači nejsou nainstalovány všechny nezbytné aktualizace zabezpečení.

Sadu Norton Internet Security a aplikace Norton AntiVirus a Norton Personal Firewall podporuje středisko Symantec Security Response – tým speciálně vyčleněných odborníků na narušení bezpečnosti, specialistů na zabezpečení, odborníků na problematiku virů a týmů globální technické podpory. Všichni společně pracují na důsledné ochraně velkých podniků a spotřebitelů. Středisko Symantec Security Response poskytuje zákazníkům na celém světě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu komplexní odborné znalosti internetové bezpečnosti, aby je ochránilo před dnešními komplikovanými hrozbami z Internetu. Středisko Symantec Security Response nyní uživatelům dodává také každodenní aktualizace ochrany pro boj se spywarem, novými viry a kombinovanými hrozbami.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Norton, Snadné odstranění, Matthew, Nová sada, Ovládací panel, Nová aktualizace, Nová součást, Vedlejší produkt, Norton Internet Security, Lines, Ovládací aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje