Symantec nabízí nová řešení firewallu a VPN

20. února 2002
Oprava NTFS u Windows XP
Symantec nabízí nová řešení firewallu a VPN se zlepšenou centralizovanou správou a rychlostí větší než 1,5 Gb/s
Symantec nabízí nová řešení firewallu a VPN

CUPERTINO, Kalifornie – 14. února 2002 – Symantec Corp. (NASDAQ:SYMC), společnost s celosvětově vedoucím postavením v internetové bezpečnosti, dnes ohlásila Symantec Enterprise Firewall 7.0 a Symantec Enterprise VPN 7.0 pro platformy Windows 2000/NT a Solaris. Symantec Enterprise Firewall a Symantec Enterprise VPN se vyznačují zvýšenou rychlostí, zlepšenou centralizovanou správou a jednodušším používáním. Zákazníci tak získávají jedno z nejbezpečnějších řešení vysokorychlostních firewallů a virtuálních privátních sítí. Symantec Enterprise Firewall nyní navíc nabízí možnost integrovat do firewallu řešení vysoké dostupnosti a vyvažování zátěže, čímž se dále prodlužuje doba provozuschopnosti a zlepšuje škálovatelná propustnost – vlastnosti nezbytné v dnešním obchodním prostředí.

Komplikované internetové hrozby vyžadují sofistikovanější firewallové technologie, než jaké nabízí tradiční firewally provádějící stavovou inspekci. Symantec Enterprise Firewall, uznávaný pro svoji mimořádnou ochranu před smíšenými hrozbami jakými jsou například Code Red a Nimda, má moduly pro pokročilou úplnou inspekci a současně zajišťuje automatizované zvyšování odolnosti systému, aby podnikové sítě ještě lépe chránil před těmito typy útoků. Symantec Enterprise Firewall jako první na trhu podporuje nejnovější, nejbezpečnější a rychlejší šifrovací algoritmus AES (Advanced Encryption Standard). Tento firewall provádí úplnou inspekci a protože zvládá rychlosti vyšší než 1,5 Gbps, má optimální propustnost a výkon pro zákazníky se spoji T1 a Gigabit Ethernet.

Symantec Enterprise VPN s certifikací IPSec, který lze integrovat s produktem Symantec Enterprise Firewall nebo používat samostatně, umožňuje organizacím bezpečně rozšiřovat chráněné oblasti jejich sítí za hranice firewallu. Zajišťuje jak bezpečné prohledávání všech spojů IPSec technologií ProxySecured na straně VPN serveru, tak ochranu firewallem na straně klienta.

„Internetová bezpečnost může být narušena na každém vstupním bodu do sítě a tudíž je nutno chránit systém na vnější hranici, bráně i stolním počítači,“ řekl Greg Gotta, vicepresident společnosti Symantec zodpovědný za produkty. „Symantec Enterprise Firewall na hranici sítě a bráně spolu se Symantec Enterprise VPN zajišťuje nezbytnou ochranu před nežádoucími průniky a současně umožňuje, aby povolený obchodní provoz procházel podnikovou sítí.“

 

 

Zlepšená spravovatelnost

Byla také zlepšena centralizovaná správa firewallu, aby bylo možno snadno spravovat několik podobných firewallů. Raptor Management Console zobrazuje v jednom podokně úplný seznam spravovaných firewallů a v sousedním podokně údaje o jednotlivých firewallech podobně jako při procházení složek souborů na PC. Zjednodušení průvodci a nově navržená vyspělá grafická uživatelská rozhraní umožňují snadné nastavení všech nejobvyklejších konfigurací, ale přitom mají všechny důležité vyspělé funkce pro rostoucí společnosti. Symantec Enterprise VPN nabízí jednokrokovou konfiguraci, jednokrokové připojení, vzdálenou správu a automatizované zvyšování odolnosti systému, takže se snadno spravuje a používá.

Hybridní bezpečnostní architektura

Symantec Enterprise Firewall chrání podniková aktiva a obchodní transakce pomocí jednoho z nejbezpečnějších vysoce výkonných řešení, jež zaručuje bezpečné připojení k Internetu a propojení sítí. Protože jeho jedinečná hybridní architektura zajišťuje bezpečnost a rychlost, poskytuje silnou a transparentní ochranu před nežádoucími průniky a přitom nezpomaluje tok povoleného provozu v podnikové síti. A protože podporuje volitelnou virtuální privátní síť založenou na standardech, Symantec Enterprise Firewall může rovněž zajistit bezpečné a nenákladné připojení vzdálených kanceláří a lidí pracujících doma. Symantec Enterprise Firewall díky své oceněné architektuře minimalizuje množství slabých míst a zajišťuje plnohodnotnou bezpečnost a tudíž zaručuje úplnou kontrolu nad informacemi vstupujícími do podniku a vycházejícími z podniku.

 

Symantec Enterprise Firewall a Symantec Enterprise VPN jsou klíčovou komponentou systému Symantec Enterprise Security. Tento systém poskytuje organizaci každé velikosti nezbytnou technologii, globální schopnost reakce a služby, aby mohla zajistit svoji informační bezpečnost. Komplexní řešení společnosti Symantec nabízí špičkové produkty pro ochranu poštovních bran, serverů a klientů. Zahrnuje bezpečný firewall, virtuální privátní sítě (VPN), detekci průniků, správu slabých míst a ochranu před viry. Zákazníkům slouží globální síť výzkumných pracovníků společnosti Symantec, kteří nepřetržitě a okamžitě reagují na všechny nové útoky na bezpečnost systémů. Zákazníky, kteří používají systém Symantec Enterprise Security, podporuje jedna z největších profesionálních bezpečnostních organizací na světě, nabízející bezpečnostní konzultace, vzdělávání v oblasti bezpečnosti a služby na podporu spravované bezpečnosti. Chcete-li získat další informace, navštivte prosím WWW server společnosti Symantec na adrese http://enterprisesecurity.symantec.com.

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec, světový lídr v oblasti technologie internetového zabezpečení, poskytuje široký sortiment software pro zabezpečení obsahu na internetu a sítí a aplikační řešení, která jsou dodávaná jednotlivcům, podnikům a poskytovatelům služeb. Tato společnost je hlavním poskytovatelem bezpečnostních řešení pro počítačové klienty, webové brány a servery z hlediska antivirové ochrany, firewallové a virtuální neveřejné sítě, managementu slabých míst, detekce napadení (systému), filtrování internetového obsahu a emailů, technologií vzdáleného řízení a služeb zabezpečení pro podniky a poskytovatele služeb z celého světa. Produkty společnosti Symantec se značkou Norton vyvíjené pro bezpečnost zákazníků společnosti Symantec vedou po celém světě maloobchodní tržby a získávají nejrůznější ocenění v oboru. Společnost Symantec má sídlo v Cupertino, Kalifornie, a pobočky v 38 zemích celého světa.

POZNÁMKA PRO VYDAVATELE: Pokud byste chtěli získat další informace o společnosti Symantec Corporation a jejích produktech, prosím, navštivte na webovém serveru společnosti Symantec její tiskové středisko na internetové adrese http://www.symantec.com/PressCenter. Všechny uvedené ceny jsou v amerických dolarech a jsou platné pouze ve Spojených státech.

Symantec a logo Symantec jsou ochrannými známkami nebo zapsanými ochrannými známkami společnosti Symantec Corporation ve Spojených státech i v dalších specifikovaných zemích. Další názvy společností a produktů mohou být ochrannými známkami nebo zapsanými ochrannými známkami jednotlivých společností a jsou takto náležitě uznávány.

 

Váš názor Další článek: Oprava NTFS u Windows XP

Témata článku: Bezpečnost, VPN, Povolená hranice, Gothic 3, Raptor, Lines, Virtuální svět, Chráněná složka, Firewall, Vzdálené místo, Enterprise, Symantec


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky