Symantec Messaging Gateway 9.5: individuální ochrana před spamem

Symantec Messaging Gateway 9.5: individuální ochrana před spamem

Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes představil Symantec Messaging Gateway 9.5 (řešení bylo dříve známé pod názvem Symantec Brightmail Gateway). Nejnovější verze rozšiřuje možnosti ochrany před spamem a nechtěnou poštou a umožňuje přizpůsobit nastavení konkrétním potřebám každé společnosti. Organizace nyní mohou přizpůsobit ochranu a definovat nechtěné e-maily, takže řešení přesně splní individuální požadavky. Navíc Symantec Messaging Gateway lze přímo propojit s řešením pro prevenci ztráty dat a šifrovaním odchozí komunikace. Symantec Messaging Gateway umožňuje i virtuální nasazení, což je cenově efektivní řešení pro boj se spamem a nechtěnou poštou.

Ještě lepší ochrana

Symantec Messaging Gateway nabízí firmám možnost lépe definovat povolenou příchozí poštu, takže blokování spamu a nechtěných e‑mailů je ještě efektivnější. Symantec Messaging Gateway obsahuje nastavení pro marketingové e-maily a newslettery a také pro e-maily s podezřelými URL adresami, například zkrácenými URL, které přišly na nesprávnou adresu. Symantec i nadále zlepšuje svou antispamovou ochranu a zvyšuje efektivitu. Podle antispamových testů Virus Bulletin VBSpam, provedených v březnu 2011, zablokoval Symantec 99,87 % spamu a v průměru dosahuje v těchto testech účinnosti více než 99,5 %. Symantec Messaging Gateway čerpá informace z největší zpravodajské sítě svého druhu, do které je zapojeno více než 120 milionů systémů a více než 800 milionů uživatelů po celém světě.

Ještě lepší kontrola

Symantec Messaging Gateway rozšiřuje možnosti propojení se Symantec Data Loss Prevention. Kromě běžného propojení obou produktů umožňuje Symantec Messaging Gateway nainstalovat jednoduchý doplněk a používat Symantec Data Loss Prevention pro robustní zabezpečení zpráv a prevenci ztráty dat. Symantec Messaging Gateway lze propojit také s řešením pro šifrování e-mailů Symantec Messaging Encryption Gateway Edition, které je nasazené přímo ve firmě, nebo s hostovanou službou pro šifrování Symantec Content Encryption, která je součástí služeb Symantec.cloud.

Podle výroční studie za rok 2010 s názvem „Náklady spojené s únikem dat ve Spojených státech“ sponzorované společností Symantec dosáhly průměrné náklady spojené s jedním únikem dat 7,2 milionů dolarů, což je podstatný nárůst oproti 6,8 milionům dolarů v roce 2009. V této souvislosti Symantec Messaging Gateway pomáhá společnostem snižovat riziko ztráty důvěrných informací a zároveň odhaluje e-mailové hrozby.

Ještě snadnější správa

Symantec Messaging Gateway lze snadno začlenit do Symantec Protection Center, webové konzole s jednotným přihlášením, která poskytuje správcům úplný přístup ke správě konfigurace, generování zpráv a panelům zobrazujícím informace odpovídající různým technologiím ochrany Symantec v jednotlivých sadách. Propojením celosvětových informací ze Symantec Global Intelligence Network s místními zdroji o hrozbách sníží rizika a zjednoduší správu.

Stvořen pro virtuální prostředí

Řešení Symantec Messaging Gateway usnadňuje přechod na virtualizační technologie pro zabezpečení zpráv. Symantec nabízí jedno z prvních virtuálních řešení v této oblasti. Obliba Symantec VMware Ready stále roste a představuje více než 45 % nasazených řešení od uvedení na trh před třemi lety. Symantec Messaging Gateway Virtual Edition, který splňuje stejná kritéria jako fyzická zařízení, může být nasazen v hybridních fyzických a virtuálních prostředích, což poskytuje společnostem flexibilitu v nasazení a možnost efetivně měnit rozsah zabezpečení zpráv.

Dostupnost

Symantec Messaging Gateway 9.5 je již v prodeji. Stávající zákazníci s platnou smlouvou na Symantec Brightmail Gateway 9.0 mohou bezplatně provést jednoduchý upgrade na Symantec Messaging Gateway 9.5.

Témata článku: Sponzorovaná zpráva, Únik, Symantec, Nechtěná data, Gateway, Marketingový název, Newsletter

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje