SYMANTEC KOUPÍ SPOLEČNOST BINDVIEW

A rozšíří řešení pro zajištění souladu se zásadami IT – nabídne architektury s agenty i bez agentů.
SYMANTEC KOUPÍ SPOLEČNOST BINDVIEW

CUPERTINO, Kalifornie – 3. října 2005 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že podepsala definitivní dohodu o koupi společnosti BindView Development Corporation (Nasdaq: BVEW), která je celosvětovým poskytovatelem bezagentového softwaru pro zajištění souladu zabezpečení IT se zásadami a standardy. Hodnota této čistě hotovostní transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů a akcionářů společnosti BindView, činí přibližně 209 mil. USD, neboli 4 USD na akcii. Její uzavření se očekává v prvním kalendářním kvartálu roku 2006. Společnost Symantec očekává, že po uzavření této akvizice poskytne celkové komplexní řešení správy souladu se zásadami a správy zranitelných míst a zákazníkům nabídne možnost výběru mezi architekturami využívajícími agentové a bezagentové technologie.

„Dnešní globální organizace stojí před problémem, jak se vyrovnat s neustále se měnícím bezpečnostním prostředím a s nutností dodržovat různé vládní předpisy,“ řekl Ajei Gopal, senior vice president, Solutions, Alliances and Operations, společnost Symantec. „Jsme velice rádi, že můžeme zákazníkům nabídnout špičkové bezagentové řešení společnosti BindView pro zajištění souladu se zásadami. Nejen, že budeme schopni uspokojit požadavky zákazníků na zabezpečení IT a zajištění souladu se zásadami prostřednictvím úplného rozsahu schopností produktů, ale budeme také schopni pomoci omezit náklady a komplikace spojené se zajištěním souladu.“

Agentová a bezagentová řešení pro zajištění souladu se zásadami jsou v prostředí IT doplňkovými funkcemi a řeší různé potřeby zákazníků. Architektura společnosti Symantec založená na agentové technologii nabízí plnohodnotnou správu souladu se zásadami a zranitelných míst a je vhodná pro organizace se složitými a heterogenními prostředími. Bezagentová architektura společnosti BindView, která klade nižší nároky na zaměstnance oddělení IT, je ideální pro organizace, které jsou nuceny spravovat velký počet decentralizovaných systémů, například stolních počítačů se systémem Windows rozmístěných po celé organizaci.

„Společnost BindView poskytuje organizacím řešení pro zajištění souladu zabezpečení IT se zásadami. Tato řešení organizacím umožňují prosazovat zásady, vykazovat soulad se zásadami a také chránit jejich globální prostředí IT před nebezpečnými hrozbami a zranitelnými místy,“ řekl Eric J. Pulaski, chairman a chief executive officer společnosti BindView Corporation. „Je pro nás velkým potěšením, že spojením naší bezagentové technologie se špičkovými produkty společnosti Symantec, které doplňují naše technologie, vytvoříme výkonnou sadu řešení, jež zákazníkům nabídne komplexní funkce pro řešení kritických potřeb jejich infrastruktur IT.“

Schopnosti řešení společností Symantec a BindView

Organizace ve veřejném i privátním sektoru jsou nuceny dodržovat rostoucí seznam předpisů, jako je Sarbanes-Oxleyův zákon, Federální zákon o správě informační bezpečnosti (FISMA) a basilejská kapitálová dohoda Basel II. Dodržování těchto předpisů je obtížné a drahé a klade zvýšené nároky na organizace, které se současně snaží zabezpečit své globální infrastruktury IT.

Software společnosti BindView pro zajištění souladu zabezpečení IT se zásadami pomáhá zjednodušit vykazování souladu s předpisy a omezit související náklady automatizací tří důležitých funkcí – správy zásad a souladu se zásadami, správy zranitelných míst a konfigurace a správy adresářů a přístupu. Její technologie pomáhá organizacím definovat a spravovat zásady zabezpečení a vykazovat soulad s novými a vyvíjejícími se předpisy. Tato technologie také zákazníkům pomáhá vyhodnotit zranitelná místa, zabezpečit konfigurace IT a odstranit ohrožená místa na serverech, pracovních stanicích, v aplikacích a sítích v multiplatformních prostředích.

Společnosti Symantec a BindView společně organizacím nabídnou možnost výběru mezi špičkovými agentovými a bezagentovými řešeními, která organizacím umožní definovat, řídit a podporovat jejich požadavky na soulad IT se zásadami a standardy. Sloučené společnosti nabídnou nejkomplexnější celkové řešení správy zásad a zranitelných míst, jaké je k dispozici od jednoho dodavatele. Organizace budou schopny definovat a vytvářet zásady na základě předpisů, rámců a standardů uplatňovaných v jejich oboru. Organizace mohou zajistit soulad se standardy a předpisy zavedením bezpečných konfigurací, řešením zranitelných míst včetně správy oprav, zabezpečením přístupu uživatelů a vývojem přiměřených zásad. A organizace mohou podpořit soulad IT se zásadami poskytováním důkazů o souladu a zřetelným vykazování náležité péče.

Témata článku: Basel, Organizace, Lines

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje